Хірургічна корекція ареоли

Хірургічна корекція ареоли
Хірургічна корекція ареоли

Записатися

на безкоштовну консультацію

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

За даними більшості авторів класичний діаметр ареоли при грудях середнього об'єму коливається в межах 3,8-4,2 см. Ці параметри беруться до уваги при маркуванні неоареоли в ході будь-кої естетичної маммопластики. Природно, груди з умовним розміром чашки бюстгальтера В, З і D візуально можуть сприйматися досить естетично і з ареолою більшого діаметру.

Проте при збільшенні об'єму грудей, як правило, збільшується і діаметр ареоли, оскільки великі груди швидко птозирують, що супроводжується розтягуванням їх шкірних покривів і утворенням мегаареоли.

Сама по собі збільшена в діаметрі ареола не представляє окрему проблему, і пацієнтки украй рідко звертаються з нею до пластичного хірурга. Іноді при достатньому діаметрі ареоли можна скорригировати початкову міру птозу шляхом периареолярної або циркумареолярної дермапексії (мал. 1). При цьому деепідермізуєтся (або січеться) кругової або півмісяцевої форми смужка ареолярної тканини (іноді і шкіра) з технікою round - block або пошаровими швами.

areola1 1

Проте, добре відомо, що в місці з'єднання ареолярної тканини і шкіри немає чіткої демаркаційної лінії, вона розмита. Цей природний вид практично неможливо відновити після периареолярного, а тим більше циркумареолярного доступу, які традиційно виконуються при необхідності зменшити діаметр ареоли. Тому на межі з'єднання шкіри і ареоли рубець завжди помітний.

Зменшення розмірів ареоли по Y. L. Lai et al.

Істотним недоліком циркумареолярної техніки зменшення ареоли є наявність помітного рубця по її зовнішній межі. З цієї причини Y. L. Lai et al. (1998) запропонували методику зменшення ареоли з накладенням фінального шва біля основи соска.

Передопераційне маркування

У положенні пацієнтки сидячи відмічають дві циркулярні лінії розрізів. Внутрішню біля основи соска, а зовнішню на 1,5 см кнутри від межі між ареолою і шкірою грудей(мал. 2).

areola2 1

Техніка операції

Після інфільтрації розчином лідокаїну з адреналіном роблять два циркулярні розрізи відповідно до розмітки і виконують між ними деепідермізацію шкіри(мал. 3).

areola3 1

Потім виконують підшкірну диссекцію по зовнішній межі деепідермізації, зберігаючи при цьому достатній об'єм підшкірних тканин для відвертання некрозу країв шкірного клаптя(мал. 4).

areola4 1

Після виконання ретельного гемостазу накладають два кисетних шва між краєм шкіри по зовнішній межі деепідермізації і основою соска ниткою ПДС 3/0(мал. 5).

areola5 1

Завершують операцію пошаровим ушиванням рани біля основи соска нитками ПДС 5/0 і нейлон 5/0(мал. 6).

areola6 1

 • Показання Open or Close

  Хірургічна корекція ареоли або пластика ареоли – операція з корекції розміру і форми ареол. Може проводитися як окрема операція чи в комплексі з підтяжкою (пластикою) молочних залоз або корекцією сосків.

  Показання:

  • Асиметрія ареол.
  • Розмита, без чітких контурів зона ареол.
  • Великі в діаметрі ареоли.
  • Диспропорція ареол і сосків.

  Загальні протипоказання: мастопатія, онкологічні, серцево-судинні, гострі інфекційні захворювання, хронічна гіпертонія, захворювання щитовидної залози, цукровий діабет, порушення згортання крові, вік пацієнта менше 18 років, запланована вагітність, недавня лактація.

 • Методи корекції ареол Open or Close

  Для зменшення розміру ареол використовують циркулярну корекцію – роблять два циркулярні розрізи. Один – по контуру ареоли, другий – ближче до соска. Надлишок тканини видаляють, решту ареоли підшивають до непігментованих тканин.

  При секторальній або частковій корекції (резекції) видаляють трикутний шматочок ареоли і зшивають краї розрізу.

  Під час операції з підтяжки або зменшення грудей сосково-ареолярний комплекс переміщують вгору з одночасним видаленням надлишку тканин.

 • Як проходить операція в клініці «ЦЕРТУС»? Open or Close

  Обстеження перед операцією: 1 день, в скороченій формі.

  Тривалість операції: від 30 хвилин до 1 години. Операція в клініці може проходити амбулаторно (після операції пацієнт йде додому) або в умовах стаціонару (1 день).

  Знеболювання: загальний наркоз або місцева анестезія спільно із седативними препаратами.

  Період відновлення. Шви знімають на 5-7 день.

  Побічні ефекти: зниження чутливості грудей, незначна болючість.

  Ризики: інфекційні ускладнення, зниження чутливості, асиметрія, недостатня корекція ареол, втрата можливості грудного годування.

  Результат: постійний.

Нагору