Тубулярність грудей

Тубулярність грудей

Записатися

на безкоштовну консультацію

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Тубулярні груди патологічний стан, що має вроджену природу. Впродовж останніх десятиліть різні автори по-різному називали цю патологію грудей: туберози, тубулярні груди, snoopy breast, гіпоплазія нижнього полюса залози і так далі. Виходячи з анатомічних передумов, деякі хірурги проводять відмінність тільки між туберозою і тубулярними грудьми.

Проте, нині більшість фахівців визначають цей патологічний стан як тубулярні груди, а вищевідзначені визначення лише відбивають міру одного і того ж патологічного процесу.

Переконливо показано, що анатомічною основою цієї аномалії є природжена відсутність зовнішнього листка поверхневої фасції в області сосково-ареолярного комплексу(САК), по краях якого формується щільне фіброзне кільце, особливо жорстке в нижніх відділах. У пубертатний період у міру розвитку залози відбувається грижоподібне випинання паренхіми крізь це фіброзне кільце і тому груди не опускаються, заповнюючи нижню півсферу, а вивалюються через грижові ворота з розвитком мегаареоли і птозом залізистої тканини.

Хірургічне лікування тубулярності грудей різних типів є складною проблемою, оскільки ставить перед пластичним хірургом безліч складних завдань, головними з яких є :

  • розширення основи грудей зі збільшенням її об'єму і поліпшенням форми;
  • формування нової інфрамаммарної складки;
  • корекція птозу і зменшення діаметру ареоли.

Незважаючи на розроблені різними авторами тактичні підходи і технічні прийоми для корекції тубулярних грудей, багато питань, пов'язаних з цією проблемою, як і раніше залишаються спірними, а віддалені результати хірургічного лікування далеко не завжди можна визнати задовільними.

Класифікація

Нині при визначенні типу тубулярності найбільшою популярністю користується класифікація J. Grolleau et al. (1999):

I тип - гіпоплазія нижнього медіального квадранта.

II тип - гіпоплазія обох нижніх квадрантів.

III тип - гіпоплазія усіх чотирьох квадрантів.

Як правило, в усіх спостереженнях відзначається асиметрія контралатеральних молочних залоз, що проявляється в невідповідності обох залоз, як за формою, так і за об'ємом залізистій тканині.

При виборі методу операції необхідно враховувати тип тубулярності і об'єм залози. Нині для корекції тубулярних грудей II і III типу найчастіше застосовується техніка по С. Puckett, М. Concannon(1990); по L. Ribeiro et al,(1998) і по A. Mandrekas et al. (2003). Усі ці операції спрямовані на розтин фіброзного кільця, зменшення мегаареоли і, за свідченнями, доповнені ендопротезуванням.

Нагору