Зменшення грудей (редукційна маммопластика)

Зменшення грудей (редукційна маммопластика)
Зменшення грудей (редукційна маммопластика)

Записатися

на безкоштовну консультацію

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

ЗМЕНШУЮЧА ПЛАСТИКА МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ

Надмірний тиск збільшених молочних залоз на грудну клітку погіршує осанку, формує сутулу спину, викликає біль.

ЦІЛІ ОПЕРАЦІЇ МАММОПЛАСТИКИ

Що може дати операція:

 • зменшити об'єм;
 • поліпшити форму грудей;
 • зменшувати болі в хребті;
 • полегшити лікарське і рентгенологічне обстеження молочних залоз.

ПІДГОТОВКА ДО ОПЕРАЦІЇ МАММОПЛАСТИКИ

Пацієнт має бути здоровий (ніякої застуди або інших захворювань в цей період).

Необхідно пройти обстеження (аналізи крові, сечі, рівня цукру, ЕКГ, флюорографію органів грудної клітки, заключення маммолога-онколога, гінеколога), а також огляд анестезіолога Центру.

Якщо Ви палите, то повинні кинути палити не менше, ніж за 2 тижні до операції і утриматися від паління після неї як мінімум на 2-3 тижні. Інакше різко зростає ризик порушення загоєння ран через те, що при палінні значно зменшується доступ крові в судини шкіри.

Якщо Ви вживаєте які-небудь ліки, Ви повинні обговорити допустимість цього з лікарем на попередній консультації.

ЗНЕБОЛЕННЯ

Операція виконується під загальним або місцевим знеболенням, залежно від побажань і загального стану пацієнта.

ОПЕРАЦІЯ

Ви будете поміщені в клініку в день операції і пройдете коротку підготовку до неї. Суть операції полягає в переміщенні сосково-ореолярного комплексу вгору, з одночасним переміщенням тканини молочної залози і посіченням надлишків шкіри і залози.

У зв'язку з тим, що зустрічається різна міра опущення молочних залоз, відмінності в об'ємі залізистої тканини, розроблені і застосовуються різні методики операцій. Тому після операції можливе різне розташування рубців у різних пацієнтів. Рубці завжди розташовуються навколо ареоли, в деяких випадках він йде вниз до підгрудної складки (вертикальний рубець), в інших ситуаціях - додатковий рубець розташовується в цій складці і за формою нагадує якір або перевернуту букву "Т".

Виключення - випадки, коли соски знаходяться в правильному положенні, але відзначається провисання залізистої тканини. Тоді після операційний рубець може розташовуватися в підгрудній складці.

Як правило, операційні рани дренуються спеціальними "трубками", ці дренажі видаляють через 1 - 2 діб після операції.

Тривалість операції складає в середньому 1,5 - 3 години (залежно від складності).

Після операції груди бинтують еластичними бинтами для зменшення ризику післяопераційних ускладнень, поліпшення умов для формування знову "створених" молочних залоз. У подальшому бинтування замінюють носінням спеціальної білизни.

ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОД

Течія післяопераційного періоду відрізняється рядом особливостей :

 • після операції на шкірі залишаться постійні рубці, їх якість не може бути повною мірою передбачена до операції, оскільки процеси формування рубців індивідуальні;
 • ідеальна симетрія сосків, ореол і молочних залоз не може бути досягнута, хоча прагнення до цього і є одним із завдань операції;
 • операція знижує можливість грудного годування;
 • чутливість сосків, ореол і молочних залоз, як правило, знижується з подальшим повільним поліпшенням, в деяких випадках вона втрачається повністю;
 • ця операція не впливає на частоту виникнення раку молочної залози;
 • набряк і крововиливи можуть зберігатися в області операції на протязі декількох тижнів, пройдуть декілька місяців до того моменту, коли груди після операції прикмет остаточну форму.

Знаходитися в клініці після операції необхідно від 3 до 5 діб. Шви з післяопераційних ран знімають на 7 - 14 добу.

Час, коли пацієнт приступає до роботи, визначається його самопочуттям. Зазвичай легка робота по будинку можлива через 5-7 днів, період реабілітації складає 2 тижні.

Після операції необхідно носити спеціальну білизну (бюстгальтер) впродовж 1,5 - 2 місяців, з метою підтримки і формування молочних залоз. Остаточне формування молочних залоз відбувається через 3-4 місяці після операції.

МОЖЛИВІ УСКЛАДНЕННЯ ПІСЛЯ ЗМЕНШЕННЯ ГРУДЕЙ

Після операції можливий розвиток будь-яких загальнохірургічних ускладнень (нагноєння рани, кровотеча, тромбофлебіт, тромбоемболія, утворення келоїдних рубців та ін.).

У дуже окремих випадках після операції кровопостачання одного або двох сосків і ореол може стати недостатнім, що призводить до їх часткового або повного некрозу (омертвінню). Це ускладнення може зажадати проведення пізнішої реконструкції.

Результат операції - красиві підтягнуті груди.

Фото пацієнтів До і після можна подивитися в розділі "Фотогалерея", а орієнтовну вартість послуг - в розділі "Вартість"

 • Показання для редукційної мамопластики Open or Close

  Зменшення грудей або редукційна маммопластика – операція зі зменшення розміру і об'єму надмірно збільшених молочних залоз з одночасною корекцією форми і підтяжкою грудей. Суть операції полягає в переміщенні сосково-ареолярного комплексу вгору разом з видаленням надлишків тканини молочної залози і жирової клітковини. Тканини, що залишаються, фіксують в правильному положенні.

  Методика операція залежить від ступеня опущення молочних залоз, обсягу залозистої тканини, тому розрізи можуть робити в різних місцях. Рубці завжди розташовуються навколо ареоли, в деяких випадках рубець йде вниз до підгрудної складки (вертикальний рубець), в інших – є додатковий рубець в цій складці і за формою нагадує якір або перевернуту букву «Т». Коли соски знаходяться в правильному положенні, але присутнє провисання залозистої тканини, тоді розріз може бути зроблений в підгрудній складці.

  Операцію проводять з метою:

  • зменшити об'єм грудей;
  • поліпшити форму грудей;
  • зменшити навантаження на хребет та плечі;
  • полегшити обстеження молочних залоз;
  • максимально зберегти чутливість сосків, ареол і молочних залоз;
  • зберегти функцію лактації (по можливості).

  Загальні протипоказання: онкологічні, серцево-судинні, гострі інфекційні захворювання, хронічна гіпертонія, захворювання щитовидної залози, цукровий діабет, порушення згортання крові, вік пацієнта менше 18 років, сильне ожиріння тіла, запланована вагітність, недавня лактація.

 • Як проходить операція в клініці «ЦЕРТУС»? Open or Close

  Обстеження перед операцією: 1-3 дні.

  Тривалість операції: 2-4 години (залежить від складності операції). Пацієнт перебуває в клініці на умовах стаціонару протягом 2-3 днів.

  Знеболювання: загальний наркоз.

  Розташування розрізів. Розрізи роблять навколо ареоли з вертикальним або «Т»-подібним компонентом, в окремих випадках – в підгрудній складці. Процес дозрівання рубців складає 6-12 місяців, після чого вони малопомітні.

  Період відновлення. Після операції груди бинтують еластичними бинтами з метою зменшення ризику післяопераційних ускладнень, поліпшення умов для формування зменшених молочних залоз. Далі бинтування замінюють носінням спеціальної компресійної білизни протягом 1,5-2 місяців. Шви знімають на 7-14 день. Набряки і синці проходять через кілька тижнів. Остаточне формування молочних залоз відбувається через 3-4 місяці після операції.

  Побічні ефекти: тимчасові синяки, набряки, зниження чутливості грудей, незначна болючість.

  Ризики: інфекційні ускладнення, гематоми, тривале загоєння, асиметричні рубці, зниження чутливості сосків, ареол, молочних залоз, асиметрія форми і розміру грудей, некроз сосково-ареолярного комплексу, втрата можливості грудного годування.

  Результат: довготривалий. Форма і розмір грудей протягом життя мають властивість змінюватися.

Нагору