Хімічні пілінги

Хімічні пілінги
Хімічні пілінги

Записатися

на безкоштовну консультацію

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

ХІМІЧНИЙ ПІЛІНГ

Пілінги (від англійського "Peeling" — лущення, скачування) — процедури, спрямовані на примусове відторгнення (відлущування) поверхневого шару шкіри. У молодої, здорової шкіри процес відлущування ороговілого шару епідермісу протікає постійно, самостійно. З віком, при дії несприятливих чинників зовнішнього середовища, при порушенні обміну речовин в шкірі відторгнення відмерлих клітин ороговілого шару епідермісу порушується: клітини тримаються один за одного і за шари шкіри, що пролягають нижче.

Усе це призводить до порушення процесів самоочищення і саморегуляції шкіри (утруднення відходження шкірного сала, зміна зволоженості, пружності і зовнішнього вигляду шкіри).

Лущення розрізняють по глибині і способу впливу.

По глибині

 • поверхневі;
 • середні;
 • глибокі.

За способом впливу

 • хімічні;
 • фізичні (механічна дермабразія і вапоризація СО2 лазером). Дв лазерна шліфовка обличчя.

Хімічні пілінги

Робляться різними кислотами різної концентрації залежно від того, на яку глибину необхідно провести лущення шкіри.

Дозволяють омолодити шкіру, позбавитися від пігментних плям або зробити їх менш помітними, згладити шрами і рубці, позбавитися від дрібних зморшок, врегулювати жировий обмін шкіри.

Протипоказаннями для хімічних пілінгів є загострення інфекційних (та ін. хронічних) захворювань шкіри, важкі соматичні захворювання, індивідуальна непереносимість препаратів.

Поверхневі хімічні пілінги

Поверхневі хімічні пілінги (ПХП) робляться за допомогою різних "скрабів", альфагідроксильних кислот(молочною, саліциловою та ін.), гліколевої кислоти. Цей вид пілінгу головним чином призначений для омолоджування шкіри обличчя або застосовується в комплексі з середнім хімічним пілінгом, або як підготовча процедура при омолоджуванні шкіри обличчя.

ПХП проводиться 1 раз в 7-14 днів залежно від типу і жирності шкіри, при необхідності можна проводити декілька пілінгів. Після цього пілінгу відзначається легке почервоніння шкіри, що проходить зазвичай через 1-2 доби, через цей же час починається лущення шкіри, що проходить зазвичай до 5-7 діб після пілінгу.

Середній хімічний пілінг

Середній хімічний пілінг (СХП) робиться за допомогою трихлороцетової кислоти (ТСА) в концентрації від 20% до 50%. Цей пілінг застосовується для омолоджування шкіри, дозволяє зменшити інтенсивність або позбавитися від пігментацій (вікових, після запальних явищ, сонячної інсоляції), згладити рубці і шрами, позбавитися від дрібних зморшок. Середній хімічний пілінг використовують не лише на обличчі, але і на шиї, в зоні "декольте", тильної поверхні рук.

Ці пілінги проводяться зазвичай з віку 25-30 років.

Перед проведенням СХП проводиться двотижнева підготовка спеціальними зволожуючими кремами, що містять гліколеву кислоту або одно-, двократні ПХП, для того, щоб СХП викликав рівномірне лущення шкіри як по глибині, так і по забарвленню шкіри.

Після СХП оброблена шкіра покривається кірочкою, яка відходить через 7-10 діб. Після цього пілінгу легка червоність шкіри проходить впродовж 3-6 тижнів.

З метою профілактики інфекційних ускладнень пацієнти приймають антибактеріальні і противірусні препарати. Оскільки трихлороцетова кислота може викликати алергічні реакції, що проявляються ринітом і сльозотечею, то пацієнти перед процедурою приймають антигістамінні препарати.

Після пілінгів шкіру необхідно захищати, тому після процедури потрібно застосовувати зволожуючі, поживні креми і, з метою профілактики пігментацій, сонцезахисні креми. Що стосується вибору пори року, то ці види лущення застосовуються і у Флориді, і в Ізраїлі, де цілий рік літо. Тому Ви можете приходити в наш Центр для проведення пілінгу у будь-який сезон.

Фото пацієнтів До і після можна подивитися в розділі "Фотогалерея". Ціни можна упізнати в розділі "Вартість"

 • Які переваги? Open or Close

  Завдяки властивостям трихлороцтової кислоти серединний пілінг забезпечує:

  • Розпушення, відлущення поверхневого шару шкіри – вирівнювання рельєфу і тону шкіри.
  • Розчинення жиру та забруднень – очищення закупорених сальних залоз, звуження пор.
  • Знищення патогенних мікроорганізмів, що викликають запальні процеси.
  • Стимуляція росту та ділення нових клітин – підвищення захисних бар'єрів, відновлення шкірних покривів.
  • Посилення метаболізму на клітинному рівні – синтезу волокон дерми шкіри – колагену і еластину.
 • Як діє? Open or Close

  Пілінг — процедура, спрямована на примусове відторгнення (відлущування) поверхневого шару шкіри (епідермісу). З віком відторгнення відмерлих клітин ороговілого шару епідермісу порушується, що призводить до збою процесів самоочищення та саморегуляції шкіри.

  Пілінги розрізняють за глибиною і способом впливу. Залежно від глибини проникнення в шари шкіри виділяють пілінги обличчя:

  • поверхневі;
  • серединні;
  • глибокі.

  За способом впливу пілінги обличчя бувають:

  • механічні — використання абразивних засобів (скрабів, масок);
  • фізичні — застосування спеціальної апаратури (в нашій клініці представлені такі технології, як фракційний фототермоліз, лазерне шліфування);
  • хімічні — проводять за допомогою різних кислот.

  Клініка «Цертус» пропонує два види хімічних пілінгів з метою усунення естетичних дефектів і омолодження шкірних покривів обличчя:

  • гліколевий пілінг — поверхневий пілінг з використання гліколевої кислоти;
  • серединний пілінг за допомогою трихлороцтової кислоти (ТСА-пілінг).

  Гліколева кислота має коротку молекулу, тому легко проникає в поверхневі шари епітелію, роблячи щадний вплив на шкірний покрив. Вона бореться із запальними процесами сальних залоз, допомагає скорегувати дрібні зморшки, поліпшити колір шкіри, знизити її рельєфність.

  Трихлороцтова кислота, потрапляючи в епідерміс шкіри, викликає згортання білкових структур, що призводить до руйнування старих, пошкоджених клітин і стимулює утворення нових. Глибина проникнення активних речовин залежить від концентрації кислоти, кількості та товщини шарів, терміну впливу на шкіру. Для серединного пілінгу використовують розчини з концентрацією кислоти 15-30%.

 • Коли застосовувати? Open or Close

  Показання для хімічного пілінгу за допомогою трихлороцтової кислоти:

  • дрібні та середньої глибини зморшки;
  • рубці, нерівна текстура шкіри, в тому числі після акне та вугрової хвороби;
  • розтяжки (стриї) після втрати ваги або вагітності;
  • пігментні плями, веснянки, плоскі родимі плями;
  • надлишкова жирність шкіри з розширеними порами.

  Кислотний пілінг має ряд протипоказань: вагітність та лактація; онкологія; свіжий, виражений загар; велика кількість родимок; шкірні захворювання; гострі запальні процеси на шкірі; некомпенсована гіпертонія; епілепсія.

 • Як проходить процедура в клініці «ЦЕРТУС»? Open or Close

  Перед пілінгом пацієнту призначається консультація. На ній лікар вивчає стан шкіри, визначає кількість сеансів, виключає протипоказання, пояснює, в чому полягає передпілінгова підготовка, відновлювальна фаза, домашній постпілінговий догляд, можливі побічні ефекти. Точно виконуючи рекомендації лікаря в період до і після процедури, пацієнт посилює позитивні ефекти пілінгу та знижує ступінь больових відчуттів.

  Хімічні пілінги прийнято робити з жовтня до березня, коли відсутня активна дія сонячних променів на шкіру обличчя. Кислотний пілінг вимагає акуратного і грамотного підходу, в тому числі контрольованого та рівномірного проникнення кислоти в шкіру. Щоб не допустити хімічні опіки та інші ускладнення, рекомендуємо користуватися послугами спеціаліста, який пройшов спеціальну підготовку.

Нагору