Підтяжка шкіри лоба та брів (фронтотемпоральний ліфтинг обличчя та бруліфтинг)

Підтяжка шкіри лоба та брів (фронтотемпоральний ліфтинг обличчя та бруліфтинг)
Підтяжка шкіри лоба та брів (фронтотемпоральний ліфтинг обличчя та бруліфтинг)

Записатися

на безкоштовну консультацію

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Мета операції

Ліфтинг обличчя — підтягування шкіри лоба вгору (разом з бровами) і видалення м'язів, що викликають утворення зморшок на лобі і переніссі. Ця операція дозволяє "відкрити" погляд, зробити його чистішим і привітнішим.

Операція ліфтинг обличчя виконується при опущенні брів і нависанні повік, наявності зморшок на лобі і подовжніх — на переніссі.

Підготовка до операції

Пацієнт має бути здоровий (ніякої застуди або інших захворювань в цей період).

Необхідно пройти обстеження (аналізи крові, сечі, флюорографію органів грудної клітки, ЕКГ), а також огляд анестезіолога Центру.

Якщо Ви палите, то повинні кинути палити не менше, ніж за 2 тижні до операції і утриматися від паління після неї як мінімум на 2-3 тижні. Інакше різко зростає ризик порушення загоєння ран через те, що при палінні значно зменшується доступ крові в судини шкіри.

Якщо Ви вживаєте які-небудь ліки, Ви повинні обговорити допустимість цього з лікарем на попередній консультації.

Впродовж двох днів напередодні операції необхідно ретельно мити голову.

Знеболення.

Операція проводиться під знеболенням, варіант якого визначає лікар — анестезіолог на попередній консультації. Вона може виконуватися як під наркозом, так і під місцевою анестезією в комбінації з седативними препаратами.

Ліфтинг обличчя

Ви будете поміщені в клініку в день операції і пройдете коротку підготовку. Тривалість операції 1.5 -2 години.

Найчастіше розрізи шкіри розташовують у волосистій частині голови. Після операції накладають м'яку ватно-марлеву пов'язку, яку знімають наступного дня.

Післяопераційний період

Післяопераційний період відрізняється рядом особливостей:

  • в зоні операції можуть утворитися ущільнення, які поступово зменшуються і поступово проходять впродовж декількох місяців;
  • набряк верхньої частини обличчя виникає завжди після операції, причому у невеликої кількості пацієнтів може зберігатися декілька тижнів;
  • підшкірні крововиливи, які під впливом сили тяжіння можуть опускатися на область очей і призводити до зміни кольору шкіри в деяких зонах обличчя. Ці явища є невід'ємною частиною течії післяопераційного періоду і поступово зникають впродовж 2-3 тижнів;
  • завжди відзначається зниження чутливості шкіри лоба і волосистої частини голови в області післяопераційних рубців або попереду від лінії швів (в області лоба). Чутливість шкіри поступово відновлюється впродовж декількох місяців;
  • в результаті операції на шкірі волосистої частини голови залишаються рубці, які можуть бути помітні, якщо у пацієнта дуже коротка стрижка або рідке волосся. Рубці завжди можна виявити при уважному розгляді.

Перебування в стаціонарі 3-7 днів. Шви знімаються через 7-12 діб після операції.

Можливі ускладнення

Після операції можливий розвиток будь-яких загальнохірургічних ускладнень (нагноєння рани, кровотеча, тромбофлебіт, утворення келоїдних рубців та ін.), а також наступних ускладнень, характерних для цієї операції:

  • після відшарування шкіри і її підтяжки, під нею можуть скупчуватися кров і тканинна рідина, які в окремих випадках вимагають видалення шляхом пункції ділянки скупчення рідини або повторної операції. Вірогідність цих ускладнень підвищується у пацієнтів з високим артеріальним тиском.
  • в результаті ушкодження волосяних фолікулів під час розтину і відшарування тканин на голові можливе випадання волосся в місці розрізу. При схильності пацієнта до випадання волосся, після операції цей процес може посилитися.

Результат операції — видалені зморшки на лобі і переніссі, відкритіший погляд.

Нагору