Ендопротезування гомілки (усунення кривизни ніг)

Ендопротезування гомілки (усунення кривизни ніг)
Ендопротезування гомілки (усунення кривизни ніг)

Записатися

на безкоштовну консультацію

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

ПОКАЗАННЯ ДО ЕНДОПРОТИЗУВАННЯ ГОМІЛКИ

endoprotezirovanie-goleni

Асиметрія гомілок, недостатній розвиток м'язів гомілки або їх конституційні особливості (наприклад, високе становище тіла м'яза), наслідки захворювань і травм і, нарешті, незадоволення формою гомілок.

ЦІЛІ ЕНДОПРОТИЗУВАННЯ ГОМІЛКИ

Що може дати операція ендопротезування гомілки :

  • покращення форми і контуру гомілки;
  • збільшення об'єму гомілки;
  • усунення явної асиметрії;

ПІДГОТОВКА ДО ОПЕРАЦІЇ

Пацієнт має бути здоровий (ніякої застуди або інших захворювань в цей період);

Необхідно пройти обстеження (аналізи крові, сечі, рівня цукру, ЕКГ, флюорографію органів грудної клітки, заключення гінеколога), а також огляд анестезіолога Центру.

Якщо Ви палите, то повинні кинути палити не менше, ніж за 2 тижні до операції і утриматися від паління після неї як мінімум на 2-3 тижні. Інакше різко зростає ризик порушення загоєння ран через те, що при палінні значно зменшується доступ крові в судини шкіри.

Якщо Ви вживаєте які-небудь ліки, Ви повинні обговорити допустимість цього з лікарем на попередній консультації.

За 6 тижнів до операції припинити прийом протизаплідних засобів.

ЗНЕБОЛЕННЯ

Операція виконується під загальним знеболенням.

ОПЕРАЦІЯ ЕНДОПРОТИЗУВАННЯ ГОМІЛКИ

Ви будете поміщені в клініку в день операції і пройдете коротку підготовку до неї.

Суть операції ендопротезування гомілки полягає в розташуванні спеціального імплантату під шкіру і глибоку фасцію в спеціально сформовану кишеню, для надання гомілці бажаної форми. Одночасно може бути поміщений як один, так і декілька імплантатів. Операція може виконуватись, як на одній, так і на обох ногах одночасно. Розрізи виконуються по задній або задньовнутрішній поверхні гомілки по шкірній складці.

Як правило, операційні рани дренуються спеціальними "трубками", ці дренажі видаляють через 1 - 2 діб після операції. Тривалість операції складає в середньому 1,5 - 3 години (залежно від складності).

Після операції на гомілку клеяться спеціальні пластирі і одягається спеціальна білизна для зменшення ризику післяопераційних ускладнень.

ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОД

Течія післяопераційного періоду відрізняється рядом особливостей :

  • а) після операції на шкірі залишаться постійні рубці; їх якість не може бути повною мірою передбачена до операції, оскільки процеси формування рубців індивідуальні;
  • б) ідеальна симетрія гомілок і післяопераційних рубців не може бути досягнута, хоча прагнення до цього і є одним із завдань операції;
  • в) чутливість шкіри в зоні операції, як правило, знижується з подальшим повільним поліпшенням. В деяких випадках, можуть залишитися невеликі зони де вона втрачається повністю;
  • г) набряк і крововиливи можуть зберігатися в області операції в течії декількох тижнів.

Знаходитися в клініці після операції необхідно зазвичай від 2 до 5 діб.

Шви з післяопераційних ран знімають через 10 - 14 діб.

Перші дні після операції бажано максимально зняти навантаження з прооперованої кінцівки(-вок) для чого в на протязі першого тижня після операції бажано користуватися тростиною або милицями.

Час, коли пацієнт приступає до роботи, визначається його самопочуттям. Зазвичай легка робота по будинку можлива через 18-25 днів, зазвичай період реабілітації складає 4 тижні. Уникати зайняття спортом впродовж 3-х місяців. Після операції необхідно носити спеціальну білизну (гольф або колготи) впродовж 1,5 - 2 місяців, з метою підтримки м'яких тканин

МОЖЛИВІ УСКЛАДНЕННЯ

Після операції можливий розвиток будь-яких загальнохірургічних ускладнень (нагноєння рани, кровотеча, тромбофлебіт, тромбоемболія, утворення келоїдних рубців та ін.), а також наступних ускладнень, характерних для цієї операції :

  • опущення або зміщення протеза, це ускладнення може потребувати проведення додаткового оперативного лікування.
  • деформація протеза рубцевою тканиною, що розвивається, це ускладнення може зажадати проведення додаткового оперативного лікування.
  • скупчення серозної рідини під м'якими тканинами в області сформованої кишені, що вимагає додаткового лікування.
Нагору