Лікування варикозної хвороби

Лікування варикозної хвороби
Лікування варикозної хвороби

Записатися

на безкоштовну консультацію

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Варикозна хвороба вражає людей в дуже молодому віці — з 20-ти років і навіть раніше. Спочатку розширення вен кінцівок сприймається як косметичний дефект, але з часом воно призводить до значних функціональних порушень, аж до інвалідності, створюючи таким чином велику соціальну проблему.

Перебіг цього захворювання не відрізняється різноманітністю: спочатку виникають один-два вузлика на задній або внутрішній поверхні гомілки. Через якийсь час на місці вузликів з'являються синюшні грона, а зворушливі блакитні "жилки" перетворюються на товсті звивисті "чудовиська". Чим більше розширених вен, тим вище ризик розвитку тромбофлебіту: застійна кров згортається прямо в судинах, додається інфекція — починається запалення. Кожен такий рецидив буває і хворобливим, і небезпечним.

Але найгірше починається тоді, коли вражаються глибокі вени. Дійсно, поверхневі судини відводять від ноги біля 15% крові, і це може бути безболісно компенсовано глибокою системою. Якщо ж запаленням руйнуються клапани глибоких вен, людина перетворюється на інваліда, а можливості ефективного лікування для нього стають примарними. З'являються стійкі набряки, шкіра біля кісточок отримує темне забарвлення, виникають гнійні трофічні виразки.

Життя такої людини перетворюється на суцільну муку, постійне і безрезультатне спілкування з лікарями.

Заходи профілактики нескладні (хоча і не завжди ефективні): це постійне зайняття фізичною культурою, уникнення фізичних перенапружень і довготривалого перебування на ногах, носіння еластичних панчох або бинтів під час усього періоду вагітності (особливо при несприятливій спадковості). Непогано час від часу давати відпочинок ногам по-американськи, піднімаючи їх вище за тулуб.

Що ж робити, якщо варикозні розширення вже є? Вени не зникнуть самі по собі і не розсмоктуються під впливом найкращих ліків. Широко розрекламовані засобами масової інформації різні гелі, мазі, краплі і пігулки не виліковують хворобу, а лише покращують циркуляцію крові, запобігаючи якоюсь мірою загостренню тромбофлебіту.

Існує ще так звана склерозуюча терапія, що стоїть між консервативним і оперативним лікуванням, і що полягає у введені в окремі розширені венозні вузли речовин, що викликають безмікробне запалення з подальшим заростанням цієї ділянки. Цей метод хоча і має зовнішню привабливість, багатий значною кількістю ускладнень і протипоказань. Він не є гарантовано радикальним і рекомендується найчастіше, як тимчасова допомога молодим жінкам з окремими невеликими варикозними вузлами.

Мета і суть операції

Лише операція здатна раз і назавжди позбавити нас від цієї хвороби. Але така операція має бути радикальною, і полягає вона в повному видаленні основних підшкірних вен кінцівки : великою, такою, що проходить по передньовнутрішній поверхні усієї ноги, і малою, розміщеною на задній поверхні гомілки — від ступні до коліна. Слід, проте, відмітити: найкращий косметичний ефект і функціональний результат досягаються лише тоді, коли операцію роблять на ранній стадії захворювання.

У разі важкої поразки глибоких вен, за наявності супутніх хвороб серця, легенів, нирок і т. п. операції не проводяться.

Підготовка до операції

Пацієнт має бути здоровий (ніякої застуди або інших захворювань в цей період).

Необхідно пройти обстеження (аналізи крові, сечі, рівня цукру, ЕКГ, заключення онколога), а також огляд анестезіолога Центру.

Якщо Ви палите, то повинні кинути палити не менше, ніж за 2 тижні до операції і утриматися від паління після неї. Інакше різко зростає ризик порушення загоєння ран через те, що при палінні значно зменшується доступ крові в судини шкіри.

Якщо Ви вживаєте які-небудь ліки, Ви повинні обговорити допустимість цього з лікарем на попередній консультації.

Знеболення

Операція проводиться під загальним знеболенням, варіант якого визначає лікар — анестезіолог на попередній консультації.

Операція

Ви будете поміщені в клініку в день операції і пройдете коротку підготовку до неї. Тривалість операції 1-3 години залежно від вираженості змін венозної системи.

Розрізи шкіри

За час розвитку операційного лікування цієї хвороби розроблені такі методики, які виключають навіть незначні косметичні дефекти : видалення вен за допомогою гнучкого зонду через невеликі надрізи шкіри в паховій області, області колінного суглоба і на внутрішній поверхні гомілковостопного суглоба, прошивка і перев'язка окремих венозних гілочок без розрізу шкіри та ін.

Післяопераційний період:

 • невелике підвищення температури закономірне;
 • нанесення гелю "Ліотон" по ходу видалених вен впродовж 2-х тижнів;
 • вживання внутрішньо Троксевазину або Глівенолу впродовж 2-х місяців;
 • видалення швів на 8-10 день з моменту операції(в окремих випадках терміни встановлюються лікарем);
 • фізіотерапія може бути використана для зменшення набряклості;
 • еластичне бинтування оперованої кінцівки упродовж 2-х тижнів після операції, а потім носіння еластичних панчох не менш 2-х місяців.

Виписка із стаціонару здійснюється на 5-7-й день після операції.

Можливі ускладнення

Найбільш часте ускладнення — утворення синців, які в основному зникають до кінця третього тижня.

Набряк кінцівки розвивається завжди після операції, причому у невеликої кількості пацієнтів може зберігатися декілька тижнів. Можуть утворюватися ущільнення під шкірою, які також з часом зникають.

Результат очевидний — після проведення операції Ви позбавитеся від варикозної хвороби.

Орієнтовна вартість послуг

 • Можливі причини варикозу вен Open or Close

  Варикозна хвороба або варикоз – захворювання, при якому розвиваються вузлуваті розширення підшкірних вен в супроводі болю і тяжкості в ногах. Найбільш схильні до варикозу ділянки тіла – це нижні кінцівки у представниць жіночої статі.

  Процес протікання захворювання наступний: спочатку виникають вузлики на задній або внутрішній поверхні гомілки, далі – синюшні грона. Чим більше розширених вен, тим вище ризик розвитку флебіту (запалення судин внаслідок згортання застійної крові та появи інфекції) і тромбофлебіту (запалення судин, ускладненого тромбами). Найгірше, коли уражені глибокі вени і людина стає інвалідом. Виникають стійкі набряки, шкіра біля кісточок отримує темне забарвлення, з'являються гнійні трофічні виразки.

  Ознаки (симптоми) варикозних вен:

  • судинні зірочки;
  • розширені, гроноподібні вени, що виступають на поверхню шкіри;
  • пігментація шкіри;
  • дерматити, виразки, пухирі;
  • набряки на ногах.

  Можливі причини варикозу вен:

  • спадкова схильність;
  • ожиріння;
  • вагітність;
  • слабкість венозних стінок;
  • гормональний дисбаланс;
  • особливості харчування.
 • Види та особливості лікування Open or Close

  Для лікування варикозної хвороби використовують два способи:

  • склеротерапія;
  • венектомія (флебектомія).

  Склеротерапію проводять для видалення судинних зірочок і вен дрібного діаметра шляхом введення в окремі розширені венозні вузли речовини, що викликає безмікробне запалення з подальшим заростанням цієї ділянки, – склерозанта. Дана процедура відноситься до малотравматичних ін'єкційних методик.

  Венектомія або флебектомія – хірургічне лікування варикозної хвороби, що рекомендоване на ранніх стадіях захворювання. Існує кілька методів проведення операції, найчастіше використовують комбінований підхід.

  Мета венектомії – усунути порушення венозного кровотоку і нормалізувати відтік крові по венах. Операція полягає у видаленні основних підшкірних вен нижньої кінцівки: великої, що проходить по передньовнутрішній поверхні усієї ноги, і малої, розміщеної на задній поверхні гомілки, – від ступні до коліна.

  Видалення вен відбувається за допомогою гнучкого зонда через маленькі надрізи шкіри в паховій зоні, зоні колінного суглоба, на внутрішній поверхні гомілковостопного суглоба. Додатковий метод – видалення підшкірних вузлів, прошивання і перев'язка окремих вен через розрізи або проколи шкіри. В кінці операції на розрізи накладають косметичні шви, прооперовані ділянки перев'язують спеціальними бинтами.

  Загальні протипоказання: онкологічні, серцево-судинні, гострі інфекційні захворювання, хронічна гіпертонія, захворювання щитовидної залози, цукровий діабет, порушення згортання крові, запальні процеси на ногах, вагітність, похилий вік пацієнта, запущений варикоз.

 • Як проходить операція в клініці «ЦЕРТУС»? Open or Close

  Обстеження перед операцією: 1-3 дні.

  Тривалість: склеротерапії – до 60 хвилин, венектомії – 1-3 години (залежить від складності операції). Склеротерапію проводять амбулаторно (після процедури пацієнт йде додому). У разі венектомії пацієнт перебуває в клініці на умовах стаціонару протягом 1-3 днів.

  Знеболювання: загальний наркоз або місцева анестезія спільно із седативними препаратами.

  Розташування розрізів: в паховій, підколінній зонах, над щиколоткою.

  Період відновлення. Після венектомії показана перев'язка ніг еластичним бинтом протягом 2-х тижнів, потім – носіння еластичного трикотажу не менше 2-х місяців. Шви знімають на 7-10 день.

  Побічні ефекти: тимчасові синяки, набряки, обмеження в рухах.

  Ризики: інфекційні ускладнення, гематоми, тривале загоєння.

  Результат: постійний.

Нагору