Лікування варикозної хвороби (косметична венектомія)

Лікування варикозної хвороби (косметична венектомія)
Лікування варикозної хвороби (косметична венектомія)

Записатися

на безкоштовну консультацію

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Варикозна хвороба вражає людей в дуже молодому віці - з 20-ти років і навіть раніше. Спочатку розширення вен кінцівок сприймається як косметичний дефект, але з часом воно призводить до значних функціональних порушень, аж до інвалідності, створюючи таким чином велику соціальну проблему.

Перебіг цього захворювання не відрізняється різноманітністю: спочатку виникають один-два вузлика на задній або внутрішній поверхні гомілки. Через якийсь час на місці вузликів з'являються синюшні грона, а зворушливі блакитні "жилки" перетворюються на товсті звивисті "чудовиська". Чим більше розширених вен, тим вище ризик розвитку тромбофлебіту: застійна кров згортається прямо в судинах, додається інфекція - починається запалення. Кожен такий рецидив буває і хворобливим, і небезпечним.

Але найгірше починається тоді, коли вражаються глибокі вени. Дійсно, поверхневі судини відводять від ноги біля 15% крові, і це може бути безболісно компенсовано глибокою системою. Якщо ж запаленням руйнуються клапани глибоких вен, людина перетворюється на інваліда, а можливості ефективного лікування для нього стають примарними. З'являються стійкі набряки, шкіра біля кісточок отримує темне забарвлення, виникають гнійні трофічні виразки.

Життя такої людини перетворюється на суцільну муку, постійне і безрезультатне спілкування з лікарями.

Заходи профілактики нескладні (хоча і не завжди ефективні): це постійне зайняття фізичною культурою, уникнення фізичних перенапружень і довготривалого перебування на ногах, носіння еластичних панчох або бинтів під час усього періоду вагітності (особливо при несприятливій спадковості). Непогано час від часу давати відпочинок ногам по-американськи, піднімаючи їх вище за тулуб.

Що ж робити, якщо варикозні розширення вже є? Вени не зникнуть самі по собі і не розсмоктуються під впливом найкращих ліків. Широко розрекламовані засобами масової інформації різні гелі, мазі, краплі і пігулки не виліковують хворобу, а лише покращують циркуляцію крові, запобігаючи якоюсь мірою загостренню тромбофлебіту.

Існує ще так звана склерозуюча терапія, що стоїть між консервативним і оперативним лікуванням, і що полягає у введені в окремі розширені венозні вузли речовин, що викликають безмікробне запалення з подальшим заростанням цієї ділянки. Цей метод хоча і має зовнішню привабливість, багатий значною кількістю ускладнень і протипоказань. Він не є гарантовано радикальним і рекомендується найчастіше, як тимчасова допомога молодим жінкам з окремими невеликими варикозними вузлами.

Мета і суть операції.

Лише операція здатна раз і назавжди позбавити нас від цієї хвороби. Але така операція має бути радикальною, і полягає вона в повному видаленні основних підшкірних вен кінцівки : великою, такою, що проходить по передньовнутрішній поверхні усієї ноги, і малою, розміщеною на задній поверхні гомілки - від ступні до коліна. Слід, проте, відмітити: найкращий косметичний ефект і функціональний результат досягаються лише тоді, коли операцію роблять на ранній стадії захворювання.

У разі важкої поразки глибоких вен, за наявності супутніх хвороб серця, легенів, нирок і т. п. операції не проводяться.

Підготовка до операції.

Пацієнт має бути здоровий (ніякої застуди або інших захворювань в цей період).

Необхідно пройти обстеження (аналізи крові, сечі, рівня цукру, ЕКГ, заключення онколога), а також огляд анестезіолога Центру.

Якщо Ви палите, то повинні кинути палити не менше, ніж за 2 тижні до операції і утриматися від паління після неї. Інакше різко зростає ризик порушення загоєння ран через те, що при палінні значно зменшується доступ крові в судини шкіри.

Якщо Ви вживаєте які-небудь ліки, Ви повинні обговорити допустимість цього з лікарем на попередній консультації.

Знеболення.

Операція проводиться під загальним знеболенням, варіант якого визначає лікар - анестезіолог на попередній консультації.

Операція.

Ви будете поміщені в клініку в день операції і пройдете коротку підготовку до неї. Тривалість операції 1-3 години залежно від вираженості змін венозної системи.

Розрізи шкіри.

За час розвитку операційного лікування цієї хвороби розроблені такі методики, які виключають навіть незначні косметичні дефекти : видалення вен за допомогою гнучкого зонду через невеликі надрізи шкіри в паховій області, області колінного суглоба і на внутрішній поверхні гомілковостопного суглоба, прошивка і перев'язка окремих венозних гілочок без розрізу шкіри та ін.

Післяопераційний період:

  • невелике підвищення температури закономірне;
  • нанесення гелю "Ліотон" по ходу видалених вен впродовж 2-х тижнів;
  • вживання внутрішньо Троксевазину або Глівенолу впродовж 2-х місяців;
  • видалення швів на 8-10 день з моменту операції(в окремих випадках терміни встановлюються лікарем);
  • фізіотерапія може бути використана для зменшення набряклості;
  • еластичне бинтування оперованої кінцівки упродовж 2-х тижнів після операції, а потім носіння еластичних панчох не менш 2-х місяців.

Виписка із стаціонару здійснюється на 5-7-й день після операції.

Можливі ускладнення.

Найбільш часте ускладнення - утворення синців, які в основному зникають до кінця третього тижня.

Набряк кінцівки розвивається завжди після операції, причому у невеликої кількості пацієнтів може зберігатися декілька тижнів. Можуть утворюватися ущільнення під шкірою, які також з часом зникають.

Результат очевидний - після проведення операції Ви позбавитеся від варикозної хвороби.

Орієнтовна вартість послуг

Нагору