Ліпосакція

Ліпосакція
Ліпосакція

Записатися

на безкоштовну консультацію

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

ЛІПОСАКЦІЯ ЖИВОТА - ВАКУУМНЕ ВИДАЛЕННЯ ОБМЕЖЕНИХ (ЛОКАЛЬНИХ) СКУПЧЕНЬ ЖИРОВОЇ ТКАНИНИ.

Ліпосакція - це метод вакуумного видалення обмежених (локальних) скупчень жирової тканини. Незважаючи на велику різноманітність способів ліпосакції, їх об'єднує простий і цілком зрозумілий принцип. Через спеціальну трубку, що називається канюлею, яка поміщається в підшкірний простір, під тиском, створюваний спеціальним апаратом, видаляються надлишки жирової тканини. Деякі методики передбачають видалення жиру не за допомогою вакуум-аспіраторного апарату, а за допомогою спеціальних шприців, що значно подовжує час операції.

Усю жирову масу прийнято ділити на три шари, які відрізняються один від одного не лише локалізацією, але і особливостями метаболізму.

1-й шар – поверхневий. Знаходиться між шкірою і фасцією, що прикриває м'язи. Від цього шару залежить гармонія контурів і пропорцій фігури. Він розташований на усіх без виключення ділянках тіла, значно варіюючись по щільності і товщині. Саме цей шар може видозмінюватися за допомогою усіх видів ліпосакції.

2-й шар - глибокий. Розташований під м'язовою фасцією. Головною особливістю цього шару є те, що він мало схильний до зменшення при загальному схудненні. Ліпосакції не піддається.

3-й шар - внутрішній (вісцелярний). Розташований усередині черевної порожнини. Ніяк не може бути видалений при ліпосакції. Виражена гіпертрофія цього шару більше характерна для чоловіків, що виражається у вигляді великих, опуклих, пружних животів.

Прийнято вважати, що у дорослої людини кількість адипоцитів (жирових клітин) постійна. Іншими словами, ожиріння пов'язане не зі збільшенням їх кількості, а зі збільшенням їх об'єму.

Ожиріння підрозділяється на два види: локальне і генералізоване.

Локальна форма ожиріння ніяк не реагує на фізичні вправи і дієти. Набагато частіше зустрічається у жінок, має досить чіткі контури і характерну "прописку": зовнішні і внутрішні верхні частини стегон, внутрішня поверхня колін, фланки, область передньої черевної стінки, область підборіддя і ін. Саме ця форма ожиріння є головним свідченням для проведення ліпосакції із сприятливим в естетичному відношенні підсумком.

Генералізована форма ожиріння є результатом порушення обміну, обумовленого генетичними, конституціональними чинниками або неправильним режимом харчування і фізичних навантажень. При генералізованій формі відбувається гіпертрофія адипоцитів усіх шарів. Зовні людина з цим видом ожиріння нагадує борця сумо. Подібні порушення практично марно вирішувати за допомогою ліпосакції, а слід лікувати консервативними методами із залученням терапевтів, ендокринологів і дієтологів.

Мета операції ліпосакція - поліпшити форму тіла, створити красивіші пропорції між частинами тіла, поліпшити зовнішній вигляд людини.

Підготовка до операції.

Пацієнт має бути здоровий (ніякої застуди або інших захворювань в цей період).

Необхідно пройти обстеження (аналізи крові, сечі, флюорографію органів грудної клітки, ЕКГ), а також огляд анестезіолога Центру.

Якщо Ви палите, то повинні кинути палити не менше, ніж за 2 тижні до операції і утриматися від паління після неї як мінімум на 2-3 тижні. Інакше різко зростає ризик порушення загоєння ран через те, що при палінні значно зменшується доступ крові в судини шкіри.

Якщо Ви вживаєте які-небудь ліки, Ви повинні обговорити допустимість цього з лікарем на попередній консультації.

Знеболення.

Операція виконується під загальним або місцевим знеболенням, залежно від побажань і загального стану пацієнта, а також кількості і розмірів оброблюваних зон.

Операція.

Ви будете поміщені в клініку в день операції і пройдете коротку підготовку до неї. Тривалість операції ліпосакція 1-3 години залежно від кількості оброблюваних зон.

Жир видаляється через невеликі отвори (5-10 мм) в шкірі за допомогою тонких металевих канюль і спеціального відсмоктування. Шкірні ранки зашивають прихованим косметичним швом і заклеюють пластиром. Як правило зони ліпоаспірації дренуються спеціальними "трубками", ці дренажі видаляють через 1 - 2 діб після операції. У кінці операції надівають спеціальну компресуючу білизну для профілактики утворення гематом і відвисання шкіри, яке необхідно носити постійно впродовж перших 2-3 тижнів, і потім - в денний час ще 1,5 - 2 місяці.

Післяопераційний період.

Післяопераційний період відрізняється рядом особливостей:

а) в зоні операції можуть утворитися ущільнення, які поступово зменшуються і поступово проходять впродовж декількох місяців;

б) в результаті утворення каналів в жировій клітковині, там скупчуються кров і тканинна рідина, які поступово розсмоктуються. Виникають синці, які зникають впродовж 2 -4 тижнів;

в) іноді можливі неприємні або больові відчуття, які можуть посилюватися при рухах або фізичному навантаженні. Зазвичай, якщо ці явища зустрічаються, то виражені вони в ранній післяопераційний період і проходять з часом;

г) існує вірогідність того, що після операції контури тіла і поверхня шкіри можуть стати нерівними. Ці зміни можуть зникнути впродовж декількох місяців, а іноді залишаються назавжди і можуть потребувати додаткової операції (ліпопластика). Нерівність контурів тіла і поверхні шкіри може зберігатися після операції у пацієнтів з "целюлітом" або ліподистрофією;

д) у пацієнтів з великими жировими "пастками", з малоеластичною шкірою при видаленні значної кількості жирової тканини може виникнути відвисання шкіри. У народжуючих жінок при видаленні жирової тканини в ділянці живота, розслаблення шкіри може посилитися.

Виписка із стаціонару здійснюється на 2-3-й день після операції.

Можливі ускладнення.

Після операції можливий розвиток будь-яких загальнохірургічних ускладнень, а також наступних ускладнень, характерних для цієї операції:

а) в окремих випадках можливий розвиток запального процесу, для лікування якого може знадобитися додаткова операція з розрізами шкіри в оперованій області;

б) також рідкісним ускладненням є омертвіння шкіри в зоні операції, що вимагає іноді повторних операцій.

При збереженні відносно постійної ваги операція дає оптимальний результат. Якщо пацієнт набирає вагу, то як і при інших косметичних операціях, результат завжди погіршується. Проте і в цьому випадку на місці колишніх пасток нова жирова тканина відкладається більше рівномірно, ніж до ліпосакції.

Ілюстрація

Доp111 1

  

 Післяp112 1 

p113 1

p114 1

 

Фото пацієнтів До і після в нашій галереї. Ціни на наші послуги Ви можете подивитися в нашому прайс-листі.

Нагору