Ліпосакція

Ліпосакція
Ліпосакція

Записатися

на безкоштовну консультацію

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

ЛІПОСАКЦІЯ ЖИВОТА — ВАКУУМНЕ ВИДАЛЕННЯ ОБМЕЖЕНИХ (ЛОКАЛЬНИХ) СКУПЧЕНЬ ЖИРОВОЇ ТКАНИНИ

Ліпосакція — це метод вакуумного видалення обмежених (локальних) скупчень жирової тканини. Незважаючи на велику різноманітність способів ліпосакції, їх об'єднує простий і цілком зрозумілий принцип. Через спеціальну трубку, що називається канюлею, яка поміщається в підшкірний простір, під тиском, створюваний спеціальним апаратом, видаляються надлишки жирової тканини. Деякі методики передбачають видалення жиру не за допомогою вакуум-аспіраторного апарату, а за допомогою спеціальних шприців, що значно подовжує час операції.

Усю жирову масу прийнято ділити на три шари, які відрізняються один від одного не лише локалізацією, але і особливостями метаболізму.

1-й шар — поверхневий. Знаходиться між шкірою і фасцією, що прикриває м'язи. Від цього шару залежить гармонія контурів і пропорцій фігури. Він розташований на усіх без виключення ділянках тіла, значно варіюючись по щільності і товщині. Саме цей шар може видозмінюватися за допомогою усіх видів ліпосакції.

2-й шар — глибокий. Розташований під м'язовою фасцією. Головною особливістю цього шару є те, що він мало схильний до зменшення при загальному схудненні. Ліпосакції не піддається.

3-й шар — внутрішній (вісцелярний). Розташований усередині черевної порожнини. Ніяк не може бути видалений при ліпосакції. Виражена гіпертрофія цього шару більше характерна для чоловіків, що виражається у вигляді великих, опуклих, пружних животів.

Прийнято вважати, що у дорослої людини кількість адипоцитів (жирових клітин) постійна. Іншими словами, ожиріння пов'язане не зі збільшенням їх кількості, а зі збільшенням їх об'єму.

Ожиріння підрозділяється на два види: локальне і генералізоване.

Локальна форма ожиріння ніяк не реагує на фізичні вправи і дієти. Набагато частіше зустрічається у жінок, має досить чіткі контури і характерну "прописку": зовнішні і внутрішні верхні частини стегон, внутрішня поверхня колін, фланки, область передньої черевної стінки, область підборіддя і ін. Саме ця форма ожиріння є головним свідченням для проведення ліпосакції із сприятливим в естетичному відношенні підсумком.

Генералізована форма ожиріння є результатом порушення обміну, обумовленого генетичними, конституціональними чинниками або неправильним режимом харчування і фізичних навантажень. При генералізованій формі відбувається гіпертрофія адипоцитів усіх шарів. Зовні людина з цим видом ожиріння нагадує борця сумо. Подібні порушення практично марно вирішувати за допомогою ліпосакції, а слід лікувати консервативними методами із залученням терапевтів, ендокринологів і дієтологів.

Мета операції ліпосакція — поліпшити форму тіла, створити красивіші пропорції між частинами тіла, поліпшити зовнішній вигляд людини.

Підготовка до операції

Пацієнт має бути здоровий (ніякої застуди або інших захворювань в цей період).

Необхідно пройти обстеження (аналізи крові, сечі, флюорографію органів грудної клітки, ЕКГ), а також огляд анестезіолога Центру.

Якщо Ви палите, то повинні кинути палити не менше, ніж за 2 тижні до операції і утриматися від паління після неї як мінімум на 2-3 тижні. Інакше різко зростає ризик порушення загоєння ран через те, що при палінні значно зменшується доступ крові в судини шкіри.

Якщо Ви вживаєте які-небудь ліки, Ви повинні обговорити допустимість цього з лікарем на попередній консультації.

Знеболення

Операція виконується під загальним або місцевим знеболенням, залежно від побажань і загального стану пацієнта, а також кількості і розмірів оброблюваних зон.

Операція

Ви будете поміщені в клініку в день операції і пройдете коротку підготовку до неї. Тривалість операції ліпосакція 1-3 години залежно від кількості оброблюваних зон.

Жир видаляється через невеликі отвори (5-10 мм) в шкірі за допомогою тонких металевих канюль і спеціального відсмоктування. Шкірні ранки зашивають прихованим косметичним швом і заклеюють пластиром. Як правило зони ліпоаспірації дренуються спеціальними "трубками", ці дренажі видаляють через 1 — 2 діб після операції. У кінці операції надівають спеціальну компресуючу білизну для профілактики утворення гематом і відвисання шкіри, яке необхідно носити постійно впродовж перших 2-3 тижнів, і потім — в денний час ще 1,5 — 2 місяці.

Післяопераційний період

Післяопераційний період відрізняється рядом особливостей:

 • в зоні операції можуть утворитися ущільнення, які поступово зменшуються і поступово проходять впродовж декількох місяців;
 • в результаті утворення каналів в жировій клітковині, там скупчуються кров і тканинна рідина, які поступово розсмоктуються. Виникають синці, які зникають впродовж 2-4 тижнів;
 • іноді можливі неприємні або больові відчуття, які можуть посилюватися при рухах або фізичному навантаженні. Зазвичай, якщо ці явища зустрічаються, то виражені вони в ранній післяопераційний період і проходять з часом;
 • існує ймовірність того, що після операції контури тіла і поверхня шкіри можуть стати нерівними. Ці зміни можуть зникнути впродовж декількох місяців, а іноді залишаються назавжди і можуть потребувати додаткової операції (ліпопластика). Нерівність контурів тіла і поверхні шкіри може зберігатися після операції у пацієнтів з "целюлітом" або ліподистрофією;
 • у пацієнтів з великими жировими "пастками", з малоеластичною шкірою при видаленні значної кількості жирової тканини може виникнути відвисання шкіри. У народжуючих жінок при видаленні жирової тканини в ділянці живота, розслаблення шкіри може посилитися.

Виписка із стаціонару здійснюється на 2-3-й день після операції.

Можливі ускладнення

Після операції можливий розвиток будь-яких загальнохірургічних ускладнень, а також наступних ускладнень, характерних для цієї операції:

 • в окремих випадках можливий розвиток запального процесу, для лікування якого може знадобитися додаткова операція з розрізами шкіри в оперованій області;
 • також рідкісним ускладненням є омертвіння шкіри в зоні операції, що вимагає іноді повторних операцій.

При збереженні відносно постійної ваги операція дає оптимальний результат. Якщо пацієнт набирає вагу, то як і при інших косметичних операціях, результат завжди погіршується. Проте і в цьому випадку на місці колишніх пасток нова жирова тканина відкладається більше рівномірно, ніж до ліпосакції.

Ілюстрація

До

Після

Фото пацієнтів До і після в нашій галереї. Ціни на наші послуги Ви можете подивитися в нашому прайс-листі.

 • Показання для ліпосакції Open or Close

  Ліпосакція — процедура по корекції форм та контурів ділянок тіла шляхом вакуумного видалення локальних скупчень жирової тканини. Принцип проведення процедури — через спеціальну трубку (канюлю), яка поміщається в підшкірний простір, під тиском, створюваним спеціальним апаратом, видаляють надлишки жирової тканини.

  Жирова тканина людини складається з трьох шарів, що відрізняються один від одного локалізацією та особливостями метаболізму:

  • Поверхневий шар — знаходиться між шкірою і фасцією, що прикриває м'язи, розташований на всіх ділянках тіла, значно варіюється по щільності та товщині. Саме цей шар видаляють за допомогою ліпосакції.
  • Глибокий шар — розташований під м'язовою фасцією, мало схильний до зменшення при схудненні, ліпосакції не піддається.
  • Внутрішній шар — розміщений всередині черевної порожнини — ніяк не може бути видалений при ліпосакції.

  У дорослої людини кількість адипоцитів (жирових клітин) постійна, тому ожиріння відбувається не через збільшення їх кількості, а через збільшення їх в об'ємі. Виділяють два види ожиріння: локальне і генералізоване.

  • Локальна форма ожиріння — має чіткі місця прояву — жирові «пастки» на зовнішній поверхні стегон, внутрішній поверхні колінного суглоба, в поєднанні з жировими відкладеннями в зоні стегон, таза, живота, флангів. Ліпосакція показана при локальних видах ожиріння.
  • Генералізована форма ожиріння — результат порушення обміну речовин, коли має місце гіпертрофія адипоцитів внаслідок генетичних факторів, неправильного харчування, інших причин. Подібні порушення марно вирішувати за допомогою ліпосакції.

  Мета ліпосакції — корекція контурів та форм фігури, окремих частин тіла, а не зменшення маси всього тіла.

  Загальні протипоказання: онкологічні, серцево-судинні, гострі інфекційні захворювання, хронічна гіпертонія, захворювання щитовидної залози, цукровий діабет, порушення згортання крові, вагітність, ендокринне ожиріння, виражені порушення еластичності шкіри.

 • Особливості ліпосакції Open or Close

  Жир видаляють через невеликі проколи (2-10 мм) в шкірі за допомогою тонких металевих канюль (трубок) і апарату відсмоктування. Кінець канюлі приєднаний до вакуумного апарату, який створює негативний тиск, що і забезпечує видалення жиру. Поступальні віялоподібні рухи канюлі (вперед-назад) призводять до механічного руйнування жирової тканини і її вакуумної аспірації («висмоктування»).

  Шкірні ранки зашивають прихованим косметичним швом. Зони ліпоаспірації дренують спеціальними «трубками». Дренажі видаляють через 1-2 доби. В кінці процедури надягають спеціальну компресійну білизну для профілактики ускладнень.

Нагору