Баріатрична хірургія

Серед громадян України все більш актуальною стає проблема ожиріння, вона набула статусу самостійного захворювання. Ожиріння небезпечне тим, що провокує розвиток багатьох інших хвороб: гіпертонію, цукровий діабет, атеросклероз і деформуючий артроз.

Відео про баріатричну хірургію
Хирургическое лечение ожирения в клинике Certus, бариатрические операции
image
play
Хірургічне лікування ожиріння. ТОП-10 питань про баріатричні операції [2020]
image
play

До після

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально.

Поява зайвої ваги в 97% випадках спричинена надмірним вживанням їжі, малими енерговитратами організму, порушенням метаболізму, і тільки в 3% ожиріння має ендокринний характер.

Вирішити таку серйозну проблему самотужки, тим більше за допомогою самолікування, не є можливим, тому що прогноз подібної терапії може бути вкрай поганим. Лікування ожиріння в Києві слід проводити тільки під контролем досвідченого фахівця, який підбере прийнятний метод. Кваліфіковану допомогу в боротьбі з ожирінням можна отримати в клініці «Цертус».

Ожиріння має не тільки медичний, а й соціальний характер. За даними ВООЗ кількість людей, які страждають від ожиріння, з 1975 до 2016 року зросла втричі. Проблема характерна не тільки для розвинених країн, а й для держав, де рівень доходу вважається середнім і низьким. У 2016 році 650 млн. осіб серед дорослого населення в усьому світі страждали від ожиріння. Загальна кількість випадків надмірної ваги – втричі більша. Надмірна вага у дітей до 5 років зафіксована у 41 млн.осіб, у дітей і підлітків від 5 до 19 років – 340 млн. випадків. Серед загальної кількості населення старше 18 років надмірна вага зустрічалася у 39% чоловіків і у 40% – жінок; ожиріння – у 11% чоловіків, 15% жінок.

На початкових стадіях ожиріння проблему можна вирішити консервативними методами лікування. При запущеній стадії терапевтичні методи малоефективні, так як в середньому дозволяють позбутися лише 10% маси тіла. При цьому практично неможливо зберегти вагу, яка була знижена за консервативної терапії, на тривалий термін. Хірургічне лікування ожиріння відкриває можливість позбутися ожиріння і знизити ймовірність рецидиву захворювання.

Баріатрична хірургія та методи

Баріатрія – напрямок медицини, який займається лікуванням надмірної ваги. Американська спілка дієтологів відносить ожиріння до категорії досить поширених і хронічних обмінних захворювань, для яких характерне надмірне і прогресуюче формування жирової тканини, що може супроводжуватися ускладненнями і рецидивами після завершення курсу терапії. Основна діагностична ознака такої патології представлена надмірною масою тіла.

На сьогоднішній день особливістю інвазивного втручання в терапію ожиріння є умовний поділ на такі процеси, як установка внутрішньошлункового балона (ВШБ) і операції:

 1. Рестриктивне оперативне втручання зі зменшенням обсягу шлунка.
 2. Шунтуючі операції зі зменшенням всмоктування в тонкому кишечнику.
 3. Комбіноване оперативне втручання з рестриктивним і шунтувальним компонентом.

Відомо кілька ключових тез, згідно з якими хірургія ожиріння набирає популярності – активно збільшується загальна кількість хірургічних втручань з метою позбавлення ожиріння. В першу чергу, істотне зростання числа пацієнтів з патологічним ожирінням. По-друге, зміна загальної концепції використання дієти як основного методу. Консервативні методи лікування показують незадовільну результативність в довгостроковій перспективі. Вкрай важливим фактором стала поява високоефективної малоінвазивної хірургії. Важливу роль відіграє і підвищена увага до проблеми ожиріння з боку засобів масової інформації, громадськості та організацій.

Установка внутрішньошлункового балона

Операція по встановленню внутрішньошлункового балона (ВШБ) дозволяє істотно знизити вагу в цілому ряді випадків. Установку доцільно призначати:

 • пацієнтам, які мають індекс маси тіла (ІМТ) в межах 30-40 кг / м2;
 • молодим пацієнтам, які мають ІМТ> 25 кг / м2 зі швидким збільшенням ваги;
 • пацієнтам, які мають ІМТ> 40 кг / м2 з метою підготовки до подальшого оперативного лікування.

Морбідне ожиріння і надмірне ожиріння вимагають застосування найбільш складних і продуманих хірургічних методів терапії. ВШБ допустимо встановлювати в разі необхідності знизити ризик проведення баріатричної операції більш складного типу.

Рестриктивне хірургічне втручання

Рестриктивне хірургічне втручання являє собою кероване бандажування шлунка, помітно зменшує резекцію (рукавна резекція шлунка). Цей варіант може бути рекомендований в наступних випадках:

 • для пацієнтів, що мають ІМТ> 35 кг / м2, якщо виявлені супутні патології і відсутній ефект від не оперативної терапії;
 • для пацієнтів, які мають морбідну формою ожиріння, а також мають ІМТ на рівні 39 кг / м2 або більше;
 • для пацієнтів у віковій категорії не більше 30 років, що мають ІМТ більше 30 кг / м2, з наявністю швидкопрогресуючого ожиріння.

Лапароскопічна установка системи вимагає виконання чотирьох проколів, завдяки чому мінімізується ймовірність отримання травми і формування дискомфортного стану. До переваг методу також можна віднести відсутність впливу на кровопостачання і шлункову іннервацію, маса тіла знижується до нормальних фізіологічних показників. Гранично точно регулюється діаметр утвореного звуження в післяопераційний період, а сам процес втручання відноситься до категорії оборотних процедур, що не вимагають занадто тривалого стаціонарного перебування та тривалої реабілітації.

Шунтування шлунка

Одним з різновидів операцій є міні-гастрошунтування (mini bypass), яке часто застосовується при лікуванні діабету II типу. Після операції їжа рухається в обхід дванадцятипалої кишки. У пацієнта виникає дискомфорт від великого обсягу або «нездорової» їжі. Це призводить до зменшення порцій і схудненню. Операція низько травматична і проводиться лапароскопічним методом.

Біліопанкреатичне шунтування дозволяє зменшити вагу пацієнта на 60-70%, але не тільки завдяки видаленню ділянки тонкої кишки. Процедура призводить до поділу жовчі,секрету підшлункової залози і харчової грудки.

Всі методи лікування ожиріння мають свої показання. Фахівці клініки «Цертус» проведуть повне обстеження пацієнта.

Операції проводять досвідчені хірурги клініки з використанням високотехнологічного медичного обладнання. Пацієнти легко переносять лікування ожиріння, швидко відновлюються, у встановлений термін під наглядом лікаря позбавляються зайвої ваги і супутніх захворювань.

При даному типі операцій не відбувається видалення частин органів, а змінюється анатомія шлунково-кишкового тракту.

Ваш індекс маси тіла:
Індекс маси тіла ІМТ:Класифікація:
Менше 16Виражений дефіцит маси тіла
16 – 18,5 Недостатня маса тіла
18,5 – 25 Нормальна маса тіла
25 – 30Надлишкова маса тіла (предожиріння)
30 – 35Ожиріння 1-го ступеня
35 – 40Ожиріння 2-го ступеня
Більше 40Ожиріння 3-го ступеня
Консультацію проводить
Іоффе Олександр Юлійович

Іоффе Олександр Юлійович

Лікар хірург

Ціни

Назва послуги

Ціна

UAH EUR USD

Гастрошунтування

5000 €

Рукавна резекція шлунка

5000 €

Міні-гастрошунтування

5000 €

Встановлення балону (вартість маніпуляції)

20000 грн.

Вартість інтрагастрального балону

900 €

background
Записатися на консультацію
Популярні питання

Перед операцією потрібно проходити обстеження або здати аналізи?

Обстеження перед операцією Ви можете пройти в нашій клініці, або за місцем проживання.

Перелік необхідних досліджень наступний:

1. ПЛР-тест на COVID-19.
2. Загальні аналізи крові та сечі.
3. Аналіз крові на цукор.
4. Група крові і резус-фактор.
5. Коагулограма (кров на згортання).
6. Біохімічний аналіз крові.
7. Аналіз крові на Австралійський антиген, гепатит «С», ВІЛ.
8. Реакція Вассермана.
9. Електрокардіограма.
10. Висновок терапевта.
11. Флюорограма або рентгенограма.
12.УЗД черевної порожнини.
13. Фіброгастродуоденоскопія.
14. Жінкам – заключення від гінеколога.

Вартість обстеження в нашій клініці – 200 €

Що входить у вартість операції, чи необхідні додаткові витрати?

У вартість операції входить: саме втручання, витратні матеріали, наркоз, доба перебування в стаціонарі (всі необхідні медикаменти, харчування), наступні перев’язки і огляди.

Додаткові витрати відсутні.

Послуги
 • Естетична хірургія
 • Лапароскопічна хірургія
 • Ендокринна хірургія
 • Ін'єкції краси
 • Косметологія
 • ЛОР-послуги
 • Стоматологія

Назад

Зателефонувати вам?
Дякуємо за заявку

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Консультація
Консультація
Відео
консультація
Записатися на онлайн консультацію