Операції при ахалазії кардії

Операції при ахалазії кардії

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально.

Особливістю хронічної нервово-м’язової патології є відсутність або недостатнє рефлекторне розслаблення нижнього сфінктера стравоходу. В результаті змін порушується стабільна прохідність стравоходу, звужується його частина перед входом в шлунок і розширюються вищерозташовані відділи. Терапевтичні заходи при наявності діагнозу ахалазія кардії представлені не тільки медикаментозним лікуванням (ефективність доведена на 1 стадії), але також і спеціальними ендоскопічними методами, хірургічним втручанням. При цьому всі операції при ахалазії кардії – крайній захід. Фахівці клініки «Цертус» проведуть обстеження з використанням новітнього діагностичного обладнання, призначать необхідну терапію.

Медикаментозні способи терапії

Ахалазії кардії, лікування якої здійснюється медикаментозними засобами, вимагає застосування препаратів з групи нітратів, а також спеціальних блокаторів. За допомогою ізосорбіду, нітросорбіду, ніфедипіну блокуються скорочення, що виконуються гладкою м’язової системою, що забезпечує стимуляцію вивільнення.

Гарну результативність при діагнозі ахалазія стравоходу має лікування інгібіторами фосфодіестерази (силденафілу). Механізму впливу зазначеної категорії препаратів властиво прискорення вивільнення оксиду азоту, що грає ключову роль в процесах розслаблення і зниження показників тиску.

Ендоскопічні методи

Даний варіант володіє не тільки високою діагностичною цінністю, але і доведеною терапевтичною ефективністю, представлений:

 • ін’єкціями ботулотоксину;
 • балонною дилятацією НСС;
 • пероральною ендоскопічною міотомією (РОЕМ).

Ендоскопічним введенням ботулінічного токсину забезпечується успішне блокування вивільнення ацетилхоліну, завдяки чому пасивні механізми сприяють швидкому випорожненню стравоходу. Показаннями служить: наявність в анамнезі ахалазії кардії 1 або 2 ступеня.

Результатом інгібування вивільнення ацетилхоліну є розслаблення гладких м’язів при введенні 1 мл препарату, або 240 ОД активної речовини. В умовах місцевої анестезії виконується езофагоскопія, після чого 4 рази (ін’єкційно) вводиться по 60 мл препарату. Прокол слизової сприяє потраплянню препарату в нижній стравохідний сфінктер. Точками-орієнтирами відповідно стають 3, 6, 9 і 12 годин циферблата (візуально). Тривалість нестійкої ремісії становить, як показує практика, не більше 12 місяців, що передбачає довічне повторне введення ботулотоксину.

Показаннями служить: наявність в анамнезі ахалазії кардії 2 або 3 ступеня. Протипоказання представлені: важким станом пацієнта, істотним варикозним венозним розширенням в стравоході, а також виразковим і виразково-геморагічним езофагітом, патологіями крові з високим ризиком кровотечі, пропасними станами.

Процедура передбачає дослідження з метою діагностики і видалення з шлункової порожнини і стравоходу скупчення секрету, що істотно знижує ймовірність появи аспірації. Установка провідника крізь ендоскопічний інструментальний канал в умовах візуального контролю ситуації здійснюється в антральному шлунковому відділі, де він залишається до моменту виведення ендоскопа. Провідник дозволяє правильно ввести розширювач з установкою балона відповідно до розташування стравохідного діафрагмального отвору.

Роздування розширювального балону здійснюється поступово, до появи на ділянці його торкання НСС характерного вдавлення, так званої «талії», в центральній частині балону. Вкрай важливо зробити гранично точну установку балона, що гарантує максимальну успішність операційного втручання. В даний час процес дилатації проводиться виключно поетапно, із застосуванням декількох балонів, що мають діаметр від 30 до 40 мм.

Дана методика показує позитивну динаміку приблизно в 75% випадків, але досить висока (близько 25%) ймовірність розвитку гастроезофагіальної рефлюксної хвороби, що має форму запалення стінок нижнього відділу стравоходу. Крім того, в 5% випадків спостерігається перфорація (порушення цілісності всіх шарів) стравоходу. Діагностувати дане ускладнення при терапії такого стану, як ахалазія стравоходу, дозволяє використання невеликої кількості контрастної речовини, розчиненої у воді.

Застосування пероральної ендоскопічної міотомії (POEM)

При наявності встановленого діагнозу ахалазія стравоходу, хірургія у вигляді втручання з безкровною технікою передбачає поетапне проведення операції:

 • виконання розрізу і дисекції слизової стравоходу в області середньої третини;
 • робота над утворенням підслизового тунелю;
 • виконання кардіоміотомії циркулярного м’язового шару;
 • контроль збереження поздовжнього шару;
 • накладення на дифективну ділянку слизової медичних кліпс.

Показаннями для оперативного втручання із застосуванням пероральної ендоскопічної міотомії служить: наявність в анамнезі пацієнта ахалазії кардії 3 або 4 ступеня.

Ахалазія кардії хірургія

У сучасних реаліях до числа високоефективних і економічно доцільних можна віднести хірургічні методи терапії. З цієї точки зору, особливу роль відіграє мінімальна кількість рецидивів.
Показаннями служить: відсутність належної ефективності раніше застосованих в лікуванні терапевтичних медикаментозних схем і ендоскопічних методів, включаючи балонну дилатацію і введення ботулінічного токсину.

На практиці хірургічне втручання може бути представлено:

 • Лапароскопічною міотомієї по Геллеру з руйнуванням м’язового шару в стравоході.
 • Резекційною методикою з видаленням незворотних змін в нижньому стравохідному сфінктері.

Перший варіант передбачає строго поетапне проведення з перетином lig.gepatogastricum, виділенням передньої стравохідної стінки, діафрагмальної ніжки, задньої стравохідної стінки, після чого необхідно провести дисекцію м’язового шару в стравоході (70-90 мм) і в шлунку, витримуючи відстань близько 20 мм нижче стравоходу . Загальні показники довжини міотомії в цьому випадку становлять 60-80 мм. Метод доповнює фундоплікація, що запобігає розвитку такого ускладнення, як гастроезофагіальний рефлюкс.

Фундоплікація по Toupet – це утворення симетричного типу манжетки (передня і задня стінки фундального шлункового відділу) для укутування стравоходу на 270 градусів і звільнення передньої правої поверхні.

Фундоплікація по Dor – це вкладання передньої стінки фундального шлункового відділу перед абдомінальним відділом стравоходу з подальшою його фіксацією на правій стінці і шовним захопленням правої діафрагмальної ніжки. Аналогічна процедура проводиться і на лівій стінці стравоходу і діафрагмальній ніжці.

Фахівці клініки «Цертус» готові надати грамотну консультативну підтримку з питань вибору найбільш ефективної і безпечної методики позбавлення від ахалазії кардії. У медичному центрі проводиться оперативне втручання з використанням сучасного обладнання і найбільш ефективних методик.

Завдяки сучасним інвазивним методам в повній мірі відновлюється природний прохід їжі, поліпшується якість життя пацієнта, усувається причина патології і досягається повне одужання. Середня тривалість оперативного втручання не перевищує 3 годин в умовах скорочення терміну стаціонарного післяопераційного спостереження до 24 годин.

Ціни

Назва послуги

Ціна

UAH EUR USD
background
Записатися на консультацію
Популярні питання

Перед операцією потрібно проходити обстеження або здати аналізи?

Обстеження перед операцією Ви можете пройти в нашій клініці, або за місцем проживання.

Перелік необхідних досліджень наступний:

1. ПЛР-тест на COVID-19.
2. Загальні аналізи крові та сечі.
3. Аналіз крові на цукор.
4. Група крові і резус-фактор.
5. Коагулограма (кров на згортання).
6. Біохімічний аналіз крові.
7. Аналіз крові на Австралійський антиген, гепатит «С», ВІЛ.
8. Реакція Вассермана.
9. Електрокардіограма.
10. Висновок терапевта.
11. Довідка про флюорографію.
12.УЗД черевної порожнини.
13. Фіброгастродуоденоскопія.
14. Жінкам – довідка від гінеколога.

Вартість обстеження в нашій клініці – 200 €

Що входить у вартість операції, чи необхідні додаткові витрати?

У вартість операції входить: саме втручання, витратні матеріали, наркоз, доба перебування в стаціонарі (всі необхідні медикаменти, харчування), наступні перев’язки і огляди.

Додаткові витрати відсутні.

Послуги
 • Естетична хірургія
 • Лапароскопічна хірургія
 • Ендокринна хірургія
 • Ін'єкції краси
 • Косметологія
 • ЛОР-послуги
 • Стоматологія

Назад

Зателефонувати вам?
Дякуємо за заявку

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Консультація
Консультація
Відео
консультація
Записатися на онлайн консультацію