Операції при діафрагмальній грижі

Операції при діафрагмальній грижі

Грижа є випинанням внутрішнього органу, частини його або внутрішніх тканин через природні канали або патологічні отвори. Сьогодні грижа в шлунку і стравоході усувається за допомогою лапароскопічного оперативного втручання. Оптимальний вибір методики лікування визначається ретельним обстеженням пацієнта. Операції при подібних захворюваннях проводять висококваліфіковані лікарі клініки «Цертус» в м. Києві.

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально.

Причини виникнення хвороби

Причиною виникнення такого захворювання, як діафрагмальна грижа, є зміщення частини шлунку, стравоходу і його черевного сегменту, а також ряду інших органів в грудну порожнину через стравохідний отвір (місце переходу стравоходу з грудної порожнини в черевну).

Захворювання може виникнути внаслідок особливої ​​розтяжності тканин, що стримують стравохід, діафрагмально-стравохідної зв’язки або будь-якої з діафрагмальних ніжок. Подібна висока еластичність може бути вродженою. Причиною також може служити так зване відхилення- «короткий стравохід».

Найпоширенішою підставою для появи подібного діагнозу є спосіб життя хворого,який викликає підвищення тиску всередині черевної порожнини. Ефект може створюватися після виснажливих спортивних вправ, через надмірну повноту. Крім цього, збільшення внутрішньочеревного тиску пов’язують з асцитом – накопиченням рідких виділень в порожнині живота, а також низкою ендокринних захворювань. Є приклади, коли грижа стравоходу з’являлася внаслідок вагітності або через ослаблення зв’язок у осіб похилого віку.

Спочатку має місце епізодичне зміщення органів. Причинами можуть стати як фізичні вправи, напади кашлю або блювоти, так і випадки неконтрольованого вживання їжі. Згодом, подібне випадання частішає і навіть переростає в хронічне.

Види грижі стравохідного отвору діафрагми

Поширеним видом гриж є ковзаюча. Захворювання характеризується проникненням в стравохідний отвір черевної частини стравоходу або його кінцевого відділу з фрагментом шлунка. Пацієнт не завжди може помітити у себе ковзаючу грижу стравохідного отвору, так як цей вид гриж може проявлятися безсимптомно і безболісно. Однак для цього необхідно правильне функціонування нижнього сфінктера стравоходу. Проте, функція сфінктера може бути порушена. У цьому випадку вміст шлунка потрапляє в стравохід, відбувається шлунково-харчовий рефлюкс. Після певного часу, в нижньому відділі стравоходу виникає запальний процес, який протікає під впливом агресивного середовища шлункового соку. При цьому, у пацієнта можуть з’являтися болі в положенні лежачи, печія, яка посилюється після прийому їжі. Больові відчуття пацієнта мають різноманітний характер – потребують детального вивчення, торкаються нижньої щелепи, області серця, шиї, навіть лопатки і грудини.

В деяких випадках фрагмент шлунку може виходити в порожнину грудей, і тоді грижа діафрагми називається навколостравохідною, або параезофагіальною. Саме при цьому виді грижі болі посилюються, коли пацієнт лежить на спині. Часом хворобливі відчуття схожі на болі при стенокардії, віддаючи в нижню частину грудини, плече і в ліву руку. У пацієнта виникає відчуття здуття або присутності чужорідного тіла вгорі живота.

Найпоширенішою грижею є СОД аксіальна. Саме вона в 98,6-99,3% випадків діагностується у пацієнтів. Таким чином, параезофагіальна грижа становить 0,4-1,4%, а “вроджений короткий стравохід” – 0,3% випадків статистики.

Ускладнення і обстеження

На тлі грижі стравохідного відділу діафрагми може виникнути виразка стравоходу, яка за відсутності належного лікування, призводить до рубцевого звуження стравоходу. Наслідками також є рефлюкс-езофагіт і хронічна гостра кровотеча з травного тракту. Одне з найсерйозніших ускладнень цього виду грижі – рак стравоходу.

Щоб бути впевненим у діагнозі, досить провести рентгенівське просвічування органів травлення, використовуючи контрастування барієм. Для конкретизації та оцінки стану пацієнта призначають езофагогастроскопію.

Лікування грижі стравоходу

Обов’язковою умовою лікування є дієта з частими прийомами їжі маленькими порціями з одночасним лікуванням патологічних закрепів. ЛФК також чинить позитивний вплив. Якщо виконувати набір певних фізичних вправ, вдасться уникнути зміщення шлунку. Призначаються лікарські засоби, що зменшують шлункову секрецію і кислотну агресивність вмісту шлунку, нормалізують дискінезію шлунково-кишкового тракту. Якщо медикаментозна терапія не дає результатів, ставиться питання про оперативне лікування.

Хірургічне втручання призначають в тих випадках, коли курси лікування медичними препаратами на стаціонарі проводилися неодноразово, але не дали позитивних результатів. Також до нього вдаються при лікуванні захворювань різної етіології та перебігу:

 • з наявною дисфагією,
 • регургітацією і аспіраційною пневмонією,
 • з пептичним рефлюкс-езофагітом,
 • при виразковій структурі стравоходу і частих кровотечах.

Операції при діафрагмальній грижі можуть бути абдомінальними або торакальними. Сьогодні найпоширенішою і визнаною в світі є фундоплікація. Дана операція передбачає підшивання мобілізованої донної частини шлунку навколо стравоходу для запобігання виникнення рефлюксу. В рамках консервативної терапії спостерігається тільки короткочасне зменшення симптомів без усунення причини патології.

В той час як, лапароскопічна технологія усуває причину, а також попереджає ймовірність появи ускладнень, помітно скорочує терміни стаціонарного перебування, мінімізує інтенсивність болю в післяопераційний період. Тривалість оперативного втручання не перевищує 3 годин при скороченні терміну стаціонарного післяопераційного спостереження до 24 годин.

При наявності супутніх захворювань у пацієнта хірургічне втручання протипоказане, оскільки воно може викликати ускладнення різного характеру в період після проведення операції. Визначаючи показання і застереження для проведення операції по лікуванню грижі СОД, слід оцінити ризик проведення хірургічних операцій. Він не повинен перевищувати небезпеку, пов’язану з основним захворюванням.

Під наглядом лікарів клініки «Цертус» ви зможете здати необхідні аналізи, фахівець встановить точний діагноз і призначить найбільш відповідне лікування, в тому числі, за допомогою оперативного втручання. Для проведення операцій використовується сучасне медичне обладнання. У кожному конкретному випадку буде підібрана найменш травматична процедура. Фахівці клініки допоможуть вирішити проблеми зі здоров’ям, забути про біль і таку серйозну недугу як грижа.

Консультацію проводить
Іоффе Олександр Юлійович

Іоффе Олександр Юлійович

Лікар хірург

Ціни

Назва послуги

Ціна

UAH EUR USD
background
Записатися на консультацію
Популярні питання

Перед операцією потрібно проходити обстеження або здати аналізи?

Обстеження перед операцією Ви можете пройти в нашій клініці, або за місцем проживання.

Перелік необхідних досліджень наступний:

1. Загальні аналізи крові та сечі.
2. Аналіз крові на цукор.
3. Група крові і резус-фактор.
4. Коагулограма (кров на згортання).
5. Біохімічний аналіз крові.
6. Аналіз крові на Австралійський антиген, гепатит «С», ВІЛ.
7. Реакція Вассермана.
8. Електрокардіограма.
9. Висновок терапевта.
10. Довідка про флюорографію.
11.УЗД черевної порожнини.
12. Фіброгастродуоденоскопія.
13. Жінкам – довідка від гінеколога.

Вартість обстеження в нашій клініці – 200 €

Що входить у вартість операції, чи необхідні додаткові витрати?

У вартість операції входить: саме втручання, витратні матеріали, наркоз, доба перебування в стаціонарі (всі необхідні медикаменти, харчування), наступні перев’язки і огляди.

Додаткові витрати відсутні.

Послуги
 • Естетична хірургія
 • Лапароскопічна хірургія
 • Ендокринна хірургія
 • Ін'єкції краси
 • Косметологія
 • ЛОР-послуги
 • Стоматологія

Назад

Зателефонувати вам?
Дякуємо за заявку

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Консультація
Консультація
Відео
консультація
Записатися на онлайн консультацію