Ми працюємо!
Ендокринна хірургія

Ендокринна хірургія

Наші спеціалисти

Шляхтич Сергій Леонович

Лікар хірург, ендокринний хірург

Лікар хірург вищої категорії, ендокринний хірург. Кандидат медичних наук.
Співавтор 20 наукових робіт, має 3 патенти на винахід.

Ендокринна хірургія – оперативне втручання з метою усунення порушень в роботі ендокринної системи. Одними з найпоширеніших патологій є захворювання щитовидної і паращитовидних залоз. Досвідчені лікарі клініки «ЦЕРТУС» за допомогою нових ефективних методик проводять лікування найрізноманітніших відхилень ендокринної системи.

Функції щитовидної залози і її лікування

Щитовидна залоза, за допомогою продукованих гормонів (тироксин, трийодтиронін, тирокальцитонін), бере участь в регуляції обміну речовин в організмі, включаючись у багато процесів. Захворювання носять специфічний характер і залежать від змісту гормонів. Патології щитоподібної залози:

 • гіперфункція (гіпертиреоз) або базедова хвороба (зоб);
 • гіпофункція (гіпотиреоз) – мікседема,
 • онкологічне захворювання,
 • запальні процеси,
 • тиреотоксикоз,
 • аутоімунний тиреоідит.

Щитовидна залоза є найбільшим ендокринною органом. Тиреоїдні гормони підвищують основний обмін, підсилюють споживання кисню, тому істотно впливають на енергетичний обмін, сприяють «підживлення» людської діяльності: травної, психо-неврологічної, метаболічної, сексуальної. Патологія залози може виникати через зміни в анатомічній будові, через коливання вмісту гормонів.

Захворювання істотно позначаються на стані людини: знижується або підвищується вага, з’являється підвищена нервозність або апатичність, приєднуються кардіологічні, гастроентерологічні симптоми. Діагностувати захворювання можна при первинному огляді, для підтвердження необхідне проведення додаткових досліджень: УЗД, лабораторні аналізи (кров на ТТГ, Т3, Т4, АТПО).

Відхилення в роботі паращитовидних залоз

Паращитовидні залози (всього 4) анатомічно локалізовані на задній поверхні щитовидної залози. Головна функція органів – вироблення паратгомона, що обумовлює концентрацію кальцію в крові, а також бере участь в регуляції обміну фосфору і кальцію. Підвищення секреції кальцію свідчить про гиперпаратиреозе. Розрізняють такі форми: первинний і вторинний. Причиною первинної форми часто виступає доброякісна пухлина паращитовидних залоз, вторинної – компенсаторне посилення функцій, збільшення залоз при недостатньому вмісті кальцію, що може бути з-за дефіциту вітаміну D, порушення функції нирок.

Основна діагностика – проведення лабораторних аналізів (визначення в крові рівня кальцію, паратгормону, фосфору, вітаміну Д).

Підготовка до операції

Рішення про будь-якої операції в області ендокринної хірургії повинно прийматися лікарем-ендокринологом після ряду обов’язкових обстежень, таких, як:

 • УЗД;
 • аналізи на гормони;
 • загальні аналізи крові;
 • ЕКГ;
 • коагулограма.

Пріі додаткових свідченнях може також бути проведена КТ шиї і біопсія органу. Поки буде йти підготовка до операції, пацієнт в обов’язковому порядку повинен пройти консультацію у анестезіолога. Лікар допоможе підібрати найбільш підходящий вид наркозу, щоб уникнути негативних наслідків на організм. Дата операції призначається після всіх аналізів, виключення протипоказань, підтвердження діагнозу.

Безпека операцій забезпечена високим професіоналізмом і багатим досвідом хірургів медичного центру «ЦЕРТУС». Будь-яке хірургічне втручання проводиться під загальним наркозом. Хід операції і реабілітація після неї безпосередньо залежить від проблеми, яку належить вирішити хірургам, а також від індивідуальних особливостей організму пацієнта. Фахівці клініки ведуть пацієнта після операції, призначаючи терапію і перевіряючи стан організму на контрольних оглядах. Головна мета – домогтися повного одужання.

Незалежно від проблеми, з якою звернувся пацієнт в клініку «ЦЕРТУС», він може бути впевнений, що потрапить в руки досвідчених лікарів, які виконують свою роботу якісно. Своєчасне звернення полегшує лікування і дозволяє швидше відновитися, навіть якщо знадобилося проведення хірургічного втручання.

USD EUR UAH

Видалення кісти шиї

Видалення серединної / бічній кісти шиї

17000 грн.

Хірургія шитоподібної залози

Часткова резекція щитовидної залози

14000 грн.

Повна резекція щитовидної залози

15000 грн.

Хірургія паращитовидних залоз

Видалення аденоми / резекція паращитовидной залози

11500 грн.

background
Записатися на консультацію
Послуги
 • Естетична хірургія
 • Ендокринна хірургія
 • Ін'єкції краси
 • Косметологія
 • ЛОР-послуги
 • Стоматологія

Назад

Зателефонувати вам?
Дякуємо за заявку

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Консультація
Консультація
Відео
консультація
Записатися на онлайн консультацію