Хірургія паращитовидних залоз

Хірургія паращитовидних залоз

Для повноцінного функціонування організму людини необхідно підтримувати обмінні процеси життєдіяльності, в основі яких лежать гормони, ферменти і нейромедіатори. В даному процесі важлива роль органів, які б виробляли активні речовини, і будь-який збій в їх роботі може спровокувати порушення загального балансу в організмі, що небезпечно розвитком різних наслідків.
Одним з подібних важливих органів є паращитовидні залози, які розташовані поруч з щитовидною залозою. Всього у людини набереться чотири паращитовидних залози, повноцінне функціонування яких відповідає за здоров'я багатьох систем організму.

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально.

Ключова функція паращитовидних залоз – виробництво гормону, який регулює концентрацію кальцію в крові. Підтримка балансу кальцію дуже важливо для організму, оскільки він є необхідним елементом системи згортання крові, впливає на міцність кісток і зубів, сприяє активації дії багатьох ферментів, передає імпульси по нервових шляхах. 

Відповідаючи за рівень кальцію, паращитовидні залози при його нестачі в організмі виробляють паратгормон, який регулює обмінні процеси цього мікроелемента. Відповідно, завдяки паращитовидних залоз в організмі підтримується баланс кальцію, який є одним з основних факторів для його нормального функціонування. 

У деяких випадках може виникнути дисфункція даного органу: зниження (гіпопаратиреоз) або збільшення (гіперпаратиреоз) функції паращитовидних залоз. Будь-яке відхилення супроводжується певною симптоматикою. 

У медичному центрі «ЦЕРТУС» проводиться комплексне обстеження, яке дозволяє виявити проблему і призначити відповідний курс лікування. Хірургія паращитовидних залоз виконується тільки при наявності підтверджених свідчень. У деяких випадках медикаментозна терапія не дає потрібного ефекту, і тільки операція дозволяє вийти на шлях повного одужання. 

Показання до хірургічного втручання
При впливі певних факторів функціонування однієї або декількох паращитовидних залоз порушується. В результаті може спостерігатися підвищення або зниження рівня кальцію, що призводить до розвитку різних наслідків. 

При гипопаратиреозе рівень кальцію зменшується, що проявляється наступної симптоматикою: м’язовими спазмами, випаданням волосся, ламкістю нігтьової пластини, сухістю шкірних покривів. Пацієнти можуть спостерігати порушення нервової системи: дратівливість, напади головного болю, часту зміну настрою. </ Span>

Операція на паращитовидних залозах призначається, коли орган провокує надмірне виділення паратгормону. Спостерігається збільшення самої залози і встановлюється діагноз – гіперпаратиреоз, для якого характерно прояв наступних симптомів: 

 • дискомфортні і больові відчуття в області шлунка, напади нудоти, блювоти; 
 • посилене відчуття спраги, відсутність апетиту; 
 • втрата ваги;
 • часті позиви в туалет; 
 • мінливий психоемоційний стан; 
 • атрофія м’язів; 
 • виникнення задишки при невеликих фізнагрузкі; 
 • серцебиття, перепади в роботі серця; 
 • часті переломи; 
 • відчуття загальної слабкості; 
 • хворобливі відчуття в кістках і м’язових тканинах.


У більшості випадків уражається одна з чотирьох залоз. Рідко патологічні процеси спостерігаються відразу в двох залозах, ще рідше – у всіх чотирьох. Як правило, захворювання носить доброякісний характер.

При виявленні гиперпаратиреоза і поразки однієї залози, досить видалити тільки хворий орган. Якщо в результаті хірургічного втручання залишиться одна паращитовидної залози, то функціонування органу навіть у такому обмеженому вигляді може бути досить для вироблення паратгормона в потрібній кількості.

Застосування хірургічного втручання як метод лікування призначається при утворенні пухлини паращитовидної залози. Залежно від особливості пухлини і характеру захворювання може бути видалена лише пухлина або вся заліза.

Діагностичне обстеження перед операцією

Щоб встановити точний діагноз і визначити загальний стан здоров’я пацієнта, необхідно пройти комплексне діагностичне обстеження. 

Основну роль в діагностиці відхилень роботи паращитовидних залоз відіграють результати лабораторних аналізів, де визначається рівень кальцію, гормонів, цукру та інших показників. Необхідно пройти наступне обстеження:

 • докладний розгорнутий аналіз, з визначенням групи і резус фактора, вмісту вітаміну «D», цукру в крові, електролітів; 
 • загальний аналіз сечі;
 • електрокардіограму; 
 • УЗД щитовидної залози і черевної порожнини;
 • рентгенографію грудної клітини.

Oперація

Операція паращитовидних залоз проходить під загальним наркозом. За кілька годин до хірургічного втручання необхідно утриматися від прийому їжі (не їсти в день операції). 

Спосіб хірургічного втручання залежить від кількості залоз з ураженнями. На сьогоднішній день найбільш затребуваним методом є видалення через маленький розріз – паратиреоїдектомії. Так можуть віддалятися ділянки залози або весь орган. Тривалість операції складає до півтора годин. Пацієнт із стаціонару виписується через дві доби після операції.

Як і до будь-якого хірургічного втручання, до оперування паращитовидних залоз є протипоказання. Наприклад, загострення хронічної хвороби, жізнеугрожающіе патології в організмі і інші. Ці фактори зобов’язаний виявити лікар і запропонувати альтернативні методи лікування. 

Дуже важливо своєчасно і грамотно провести операцію і видалити нездорову тканину залози. Це може виконати тільки досвідчений хірург. Крім того, потрібне відповідне обладнання. 

У медичному центрі «ЦЕРТУС» працюють тільки кваліфіковані фахівці, які використовують сучасні методики оперативного втручання з мінімальним ризиком розвитку ускладнень. Пацієнти клініки, вирішивши проблему, повертаються до звичного для них ритму життя в короткий термін. 

Консультацію проводить
Шляхтич Сергій Леонович

Шляхтич Сергій Леонович

Лікар хірург, ендокринний хірург

Ціни

Назва послуги

Ціна

UAH EUR USD

Видалення аденоми / резекція паращитовидной залози

11500 грн.

background
Записатися на консультацію
Популярні питання

Перед процедурою / операцією потрібно проходити обстеження або здати аналізи?

Лабораторне обстеження перед процедурою / операцією Ви можете пройти в нашій клініці, або за місцем проживання.
Операція проходить під загальним наркозом, необхідно скласти наступні аналізи:

1. ПЛР-тест на COVID-19
2. Загальні аналізи крові та сечі.
3. Аналіз крові на цукор.
4. Група крові і резус-фактор.
5. Коагулограма (кров на згортання).
6. Біохімічний аналіз крові.
7. Електроліти крові (К, Na, Ca іонізований).
8. ТТГ.
9. Т3free, Т4free при супрессірованном ТТГ крові.
10. Аналіз крові на Австралійський антиген, гепатит «С», ВІЛ.
11. Реакція Вассермана.
12. Електрокардіограма.
13. Висновок терапевта.
14. Флюорограма або рентгенограма.
15. Жінкам – висновок від гінеколога.

Вартість обстеження в нашій клініці – 200 €

Анестезія входить у вартість послуги?

Вартість анестезії в вартість процедури не входить і оплачується окремо в залежності від її виду та часу її дії.

 • Загальний короткостроковий наркоз (до 2-х годин) – 200 €
 • Кожна наступна година загального наркозу додатково – 100 €
 • Внутрішньовенний наркоз – 200 €

Після операції я зможу залишитися у Вас клініці на реабілітацію?

Післяопераційний період Ви можете проводите в нашому стаціонарі ця послуга оплачується окремо – від 100 € до 200 € на добу.

Послуги
 • Естетична хірургія
 • Лапароскопічна хірургія
 • Ендокринна хірургія
 • Ін'єкції краси
 • Косметологія
 • ЛОР-послуги
 • Стоматологія

Назад

Зателефонувати вам?
Дякуємо за заявку

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Консультація
Консультація
Відео
консультація
Записатися на онлайн консультацію