Ми працюємо!

Видалення кісти шиї

Кіста шиї - доброякісна пухлина, яка складається з рідини і більш щільних тканин, що знаходяться в капсулі. Пухлина прощупується як ущільнення невеликого розміру, круглої або овальної форми. Часто кіста не носить злоякісний характер, вона досить безпечна і може приносити незручності лише при ускладненнях. Щоб не допустити перетікання в злоякісне ущільнення, фахівці рекомендують якомога швидше позбуватися від освіти. Зараз є можливість проведення малотравматичних хірургічного втручання. Видалення кісти шиї проводиться в медичному центрі «ЦЕРТУС». Лікарі вищої категорії роблять все можливе, щоб не допустити ускладнень, а реабілітуватися пацієнт зможе в найкоротші терміни.

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально.

Як вчасно розпізнати кісту шиї

Кисту шиї можна помітити на ранніх стадіях. Є ряд ознак, що вказують на освіту: 

 1. Ущільнення. Обмацуючи свою шию, його легко можна виявити. Кісту шиї відрізняє те, що при натисканні освіту трохи рухомо, так як всередині знаходиться кашоподібна субстанція. 
 2. Найчастіше дотику до кісті не приносять відчуття болю. Хворобливість спостерігається при ускладненнях. Також можуть хворіти лімфовузли; біль може супроводжувати процеси поглинання їжі.
 3. У районі ущільнення може спостерігатися невелике почервоніння. 
 4. Температура тіла підвищується до 37-38 градусів. 
 5. Чи можуть з’явитися проблеми з диханням, голос стає більш хриплим і сиплим. Якщо кіста горла особливо велика, можливий зсув гортані. 
 6. Особові нерви можуть втратити свою чутливість. 
 7. Шию неможливо повністю повернути.


Дані симптоми не завжди дають про себе знати. Багато з них виявляються вже при запаленні кісти. 

Види кісти

Виділяють всього два види кісти. Діляться вони за місцем розташування. Серединна кіста на шиї спостерігається у 40% пацієнтів. Розташовується спереду шиї, приблизно посередині (що випливає з назви), або під язиком.

Бічна кіста спостерігається у 60% випадків. З’являється через аномалії зябрових щілин, які, при правильному внутрішньоутробному розвитку плода, повинні зникати. Тому місце її розташування – попереду від кивательной м’язи, з боків шиї. Небезпечна тим, що може бути у людини з народження, і не давати про себе знати аж до підліткового віку. 

Причини появи освіти

Багато фахівців стверджують, що передумови до розвитку кісти на шиї закладаються на ранніх стадіях розвитку плоду. Можуть відбуватися всілякі аномалії, які не проходять до певного строку вагітності. До того ж пухлина на шиї може бути спадковим захворюванням. У тих людей, чиї родичі перенесли кісту шиї, схильність до цих доброякісних утворень значно вище. 

Якщо пацієнт знає про подібні захворювання серед членів своєї сім’ї, йому слід ретельно стежити за своїм здоров’ям і перевірятися у фахівця. Це допоможе вчасно виявити і викорінити хворобу. Особливо це важливо при наявності у людини захворювань кровоносної, лімфатичної системи. Такі ускладнення можуть прискорити зростання пухлини. 

Як підготуватися до операції 

Позбутися від пухлини можна тільки за допомогою операції, яка може бути доповнена медикаментозним лікуванням. Для підготовки до операції слід пройти необхідні обстеження і зібрати перелік документів. </ Span>

Для початку потрібно пройти діагностику: 

 1. Зробити УЗД. Необхідно переглянути лімфовузли, область щитовидної залози, щоб оцінити масштаб освіти і з’ясувати, яка їхня структура. 
 2. Якщо є додаткові освіти на шиї, то потрібно пройти тонкоголкової аспіраційну пункційну біопсію (ТАПБ). 
 3. Якщо пацієнт давно не робив флюорографію, також слід її пройти. 
 4. ЕКГ.


Варто звернути увагу на протипоказання до операції: патології, безпосередньо загрожують життю пацієнта, хронічні захворювання. Якщо буде виявлено будь-якої жізнеугрожающих фактор, швидше за все, пацієнту відмовлять у проведенні хірургічного втручання. Також пацієнт сам в праві вирішувати: здійснювати операцію чи ні. 

Перед операцією потрібно здати ряд аналізів:

 • Аналіз крові. Загальний і біохімічний, цукор крові, Т3free, Т4free при супрессірованном ТТГ крові. Також потрібна буде інформація про групу крові та резус-фактор. 
 • Аналіз сечі. 
 • Буде потрібно коагулорама. 
 • ТТГ (тиреотропний гормон). 
 • HBS-ag. 
 • РМП (реакція мікропреципітації).
  Може знадобитися консультація у інших фахівців: ЛОРа, гінеколога, кардіолога і т.д. У клініці «ЦЕРТУС» можна пройти повну підготовку і отримати результати аналізів можна за один день. 

Процес операції

Крім стану здоров’я, результатів аналізів, лікар звертає увагу на безліч факторів, перш ніж порадити проводити операцію. Важливий вік пацієнта і розташування кісти. 

Процес операції полягає в розрізуванні тканин і витяганні освіти. Витягають його разом з капсулою. Це допомагає запобігти повторному розвиток патології. Все це займає по часу не більше двох годин. 

При проведенні операції використовують загальну анестезію (наркоз). Після завершення зазвичай прописують антибактеріальні і протизапальні препарати. Також необхідно буде деякий час стежити за тим, чи не боляче ковтати після операції. 

Реабілітаційний період безпосередньо залежить від складності проведення операції. Чим простіше і легше вона протікала, тим швидше відновиться пацієнт. Зазвичай реабілітація триває не більше десяти днів. При цьому в лікарні після такого хірургічного втручання пацієнт перебуває тільки добу. Після операції залишається шов, але він косметичний, практично непомітний. 

Лікарі медичного центру «ЦЕРТУС» дбайливо і професійно позбавлять пацієнта від проблеми з кістою на шиї, щоб він якомога швидше повернувся до звичного життєвого ритму.

Консультацію проводить
Шляхтич Сергій Леонович

Шляхтич Сергій Леонович

Лікар хірург, ендокринний хірург

Ціни

Назва послуги

Ціна

UAH EUR USD

Видалення серединної / бічній кісти шиї

17000 грн.

background
Записатися на консультацію
Популярні питання

Перед процедурою / операцією потрібно проходити обстеження або здати аналізи?

Лабораторне обстеження перед процедурою / операцією Ви можете пройти в нашій клініці, або за місцем проживання.
Операція проходить під загальним наркозом, необхідно скласти наступні аналізи:

1. ПЛР-тест на COVID-19.
2. Загальні аналізи крові та сечі.
3. Аналіз крові на цукор.
4. Група крові і резус-фактор.
5. Коагулограма (кров на згортання).
6. Біохімічний аналіз крові.
7. Електроліти крові (К, Na, Ca іонізований).
8. ТТГ.
9. Т3free, Т4free при супрессірованном ТТГ крові.
10. Аналіз крові на Австралійський антиген, гепатит «С», ВІЛ.
11. Реакція Вассермана.
12. Електрокардіограма.
13. Висновок терапевта.
14. Флюорограма або рентгенограма.
15. Жінкам – висновок від гінеколога.

Вартість обстеження в нашій клініці – 200 €

Анестезія входить у вартість послуги?

Вартість анестезії в вартість процедури не входить і оплачується окремо в залежності від її виду та часу її дії.

 1. Загальний короткостроковий наркоз (до 2-х годин) – 200 €
 2. Кожна наступна година загального наркозу додатково – 100 €
 3. Внутрішньовенний наркоз – 200 €

Після операції я зможу залишитися у Вас клініці на реабілітацію?

Післяопераційний період Ви можете проводите в нашому стаціонарі ця послуга оплачується окремо – від 100 € до 200 € на добу.

Послуги
 • Естетична хірургія
 • Ендокринна хірургія
 • Ін'єкції краси
 • Косметологія
 • ЛОР-послуги
 • Стоматологія

Назад

Зателефонувати вам?
Дякуємо за заявку

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Консультація
Консультація
Відео
консультація
Записатися на онлайн консультацію