Ми працюємо!

Мамопластика (Збільшення грудей)

Маммопластика

Збільшення грудей або маммопластика – операція, спрямована на збільшення форми і розміру жіночих молочних залоз за допомогою введення імплантатів або власного жиру пацієнта (ліпофілінг грудей).

Відео про послугу маммопластика
Ендопротезування грудей в клініці Certus [2019]
image
play
Ендопротезування грудей в клініці Certus [2019]
image
play
Ендопротезування грудей в клініці Certus [2019]
image
play
Відгук про збільшення грудей у клініці Certus [2020]
image
play
Імпланти грудей VS Ліпофілінг грудей. Рада пластичного хірурга клініки Certus [2020]
image
play
Маммопластика до після

Маммопластика до після

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально.

Збільшення грудей або так звана мамопластика передбачає проведення операції, в ході якої використовуються імплантанти (ендопротезування) або власний жир (ліпофілінг грудей). Збільшення грудей може бути проведене лише в тому випадку, якщо дівчина досягла періоду завершення статевого дозрівання, оскільки саме в цей час молочні залози набувають остаточної форми.

Імплантація грудей у нашій клініці проводиться сертифікованими пластичними хірургами з великим досвідом. Пластична операція грудей виконується згідно з міжнародними протоколами безпеки пацієнтів із застосуванням якісних матеріалів.

Мамопластика – у яких випадках проводиться

Мамопластика виконується за таких показань:

 1. малі розміри молочних залоз;
 2. асиметрія молочних залоз вродженого чи набутого характеру;
 3. зменшення об’єму та погіршення форми грудей у післяпологовий період.

З часом каркас молочної залози, який називають куперівською системою або підтримуючими зв’язками Купера, розтягується та витончується. Це явище істотно впливає на контур грудей і може відбуватися з різних причин. Як можливий результат — надмірна рухливість грудей і птоз, за якого спостерігається нависання молочної залози над підгрудною борозенкою.

У жінок приблизно до 40 років груди складаються переважно із залізистої та щільної стромальної тканин. З віком, особливо, при менопаузі, кількість жирової тканини збільшується, у зв’язку з чим груди стають м’якими, менш пружними.

Таким чином, зробити груди можуть хотіти як молоді дівчата, так і зрілі жінки. У будь-якому віковому періоді можуть виникати невдоволення формою та обсягом грудей, а також реальні проблеми, які може вирішити мамопластика.

Так як збільшити груди — це все-таки необхідність вдатися до хірургічного втручання, слід зазначити й протипоказання до проведення маммопластики. До них належать гострі інфекційні, серцево-судинні та онкологічні захворювання, мастопатія, хвороби щитовидної залози, сильно виражене ожиріння тіла, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, порушення згортання крові, нещодавня лактація або на момент передбачуваної операції, запланована вагітність, вік до 18 років.

Етапи операції мамопластики

Операція проводиться під наркозом у кілька етапів:

 1. Проводиться антисептичне оброблення операційного поля. Хірург здійснює розріз за раніше нанесеною розміткою. За допомогою розрізу формується порожнина під молочною залозою або під великим грудним м’язом.
 2. Імпланти необхідних розмірів розміщуються у раніше сформованих порожнинах.
 3. Якщо необхідно, проводяться маніпуляції з підтяжки грудей.
 4. Хірург накладає шви з саморозсмоктувальної нитки й закриває післяопераційні рани антисептичними пов’язками.

Після операції зі збільшення грудей у Києві в клініці Certus пацієнтка протягом доби перебуває під наглядом лікарів.

Переваги мамопластики

Це операція з тривалим ефектом, без серйозних ускладнень і з коротким періодом реабілітації, яка дозволяє пацієнтці позбутися комплексів та психологічних обмежень, повернути молодість і красу фігурі. Післяопераційні шви малопомітні, а завдяки застосуванню сучасних методик і матеріалів результат завжди чудовий. Збільшити розмір грудей імплантами можна не лише у зрілому віці, а й відразу після досягнення 18 років за наявності показів.

Підготовка до операції мамопластики

Збільшити груди сьогодні бажає чимало жінок. Перш ніж зважитися на імплантацію грудей, жінка має пройти певну підготовку. Лікареві потрібно точно розуміти, що хоче його пацієнтка, а тому він зазвичай проводить декілька консультацій, призначає необхідні аналізи.

Перед плануванням операції збільшення грудей проводиться всебічне обстеження, і за його результатами вибирається оптимальний метод хірургічного втручання.

Обов’язково враховуються характеристики грудних залоз та антропометричні дані:

 • обсяг і форма молочних залоз;
 • особливості розташування сосково-ареолярного комплексу;
 • характеристики шкіри та підшкірно-жирової клітковини;
 • зріст;
 • ширина грудної клітки.

Перш ніж збільшити груди імплантами, необхідно врахувати вік пацієнтки, стан шкірних покривів і м’язово-зв’язувального апарату, загальний стан здоров’я жінки.

Грамотний і досвідчений лікар зможе порекомендувати, який варіант збільшення грудей буде найоптимальнішим і на який результат маммопластики необхідно орієнтуватися. Він вміє об’єктивно оцінювати, яких саме змін потребує пацієнтка, щоб поліпшити естетику, а не зіпсувати її (наприклад, непропорційністю розмірів, невідповідною формою тощо). Втім, під час планування збільшення грудей пластичний хірург враховує побажання пацієнтки, адже головне – щоб жінка залишилася задоволена результатом. У нашій клініці у багатьох випадках для ухвалення остаточного рішення щодо збільшення грудей проводиться комп’ютерне відеопрогнозування бажаних результатів із використанням спеціального обладнання та програмного забезпечення.

Підбір грудного імплантату для маммопластики

Збільшення грудей може виконуватись за допомогою різних видів імплантів. Вони класифікуються за низкою критеріїв:

Наповнювач. Він може бути:

 1. З силіконовим гелем. Такі імпланти заповнюються висококогезивним гелем, який здатний “запам’ятовувати” форму та не деформуватися з часом. Мамопластика з використанням вказаних імплантів проводиться з наданням довічної гарантії. Навіть якщо відбувається розрив оболонки, наповнювач не витікає.
 2. З фізіологічним розчином. Усередині заповнені фізіологічним розчином, тому збільшення грудей виконується через невеликий розріз. Згодом потрібна повторна маммопластика, оскільки такі імпланти змінюють форму.

Форма. Для збільшення грудей можуть використовуватися імпланти декількох форм:

 1. Анатомічна (краплеподібна). Така форма імплантів виглядає природно. Найбільша проекція грудей розміщена у нижній третині грудей.
 2. Кругла. Найбільша точка проекції розташована по центру. Під час збільшення грудей вони дають наповнений верхній полюс молочних залоз.

Поверхня. Під час збільшення грудей можна вибрати ендопротези з гладкою або текстурованою поверхнею. Другий різновид рідше провокує розвиток капсулярної контрактури — явища, за якого навколо імпланта природним чином виникає фіброзна капсула і груди стають щільними. Вона стискає ендопротез, через що може деформуватися контур грудей. Капсула у текстурованому імпланті вростає в його оболонку і за рахунок цього запобігає зміщенню ендопротезу.

Можливе розташування імплантатів

Збільшення грудей з точки зору хірургічної техніки, що застосовується, може виконуватися різними способами. Йдеться про розташування ендопротезів, що встановлюються при маммопластику певним чином:

 1. Розміщення імпланту в ретромамарний простір (під молочною залозою). Ендопротезування грудей у такий спосіб не порушує цілісність грудного м’яза, що особливо важливо для жінок, які займаються спортом і фітнесом.
 2. Розміщення ендопротезу за великим грудним м’язом. Цей варіант збільшення грудей кращий для тих пацієнток, у яких невелика товщина підшкірної жирової тканини та вони відрізняються худою статурою. Якщо провести збільшення грудей за допомогою приміщення імпланту безпосередньо під молочну залозу, його контури виділятимуться через шкіру.

В рамках зазначених способів розміщення імпланту для збільшення грудей є декілька інших різновидів. Можливе розташування ендопротезу таким чином, щоб верхній полюс імпланту прикривався м’язом, а нижній – тканинами залози (двоплощинний). Якщо імплант повністю покритий м’язом, то йдеться про субмускулярне розташування. Досвідчені лікарі нашої клініки в індивідуальному порядку підберуть той спосіб, який ідеально підійде у конкретному випадку та дозволить збільшити груди безпечно та ефективно з урахуванням стану здоров’я та побажань пацієнтки.

Хірургічні доступи, які використовуються під час збільшення грудей

Існує декілька видів доступів (розрізів), які використовуються для розміщення імплантів під час операції зі збільшення грудей:

 1. Аксілярний. Розріз виконується в пахвовій ямці. Післяопераційний рубець у таких випадках відсутній в області молочних залоз.
 2. Періареолярний. Розріз робить по нижньому контурі ареоли. Жодних слідів після операції не видно, проте, небезпека в тому, що порушується цілісність залози. Через це в майбутньому можуть виникнути проблеми під час годування груддю. Тому найчастіше таке втручання проводять жінкам, які вже народили.
 3. В інфрамамарній борозні під грудьми. Найбільш зручний спосіб для проведення пластики грудей із передбачуваним результатом.
 4. За допомогою виконання розрізу на животі. Збільшення грудей проводиться разом із абдомінопластикою – операцією, спрямованою на підтяжку живота.

Який саме вид доступу для проведення ендопротезування грудей вибрати, вирішує лікар, виходячи з індивідуальних особливостей пацієнтки.

Період реабілітації після мамопластики

Після проведення операції зі збільшення грудей відводиться певний період часу на реабілітацію. Пацієнтка повинна дотримуватись рекомендацій, які їй дає лікар. Наприклад, після маммопластики необхідно носити компресійну білизну, дотримуватися помірної фізичної активності, дотримуватися правильного режиму харчування. Обов’язково варто звернути увагу на профілактику розвитку інфекційних захворювань, а також намагатися уникати стресів, які роблять організм більш уразливим.

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально

Автор статті: хірург вищої категорії, пластичний хірург, доктор медичних наук, професор кафедри комбустіології та пластичної хірургії НУОЗУ ім. П.Л. Шупика — Пінчук Василь Дмитрович.

Консультацію проводить
Пінчук Василь Дмитрович

Пінчук Василь Дмитрович

Засновник клініки. Пластичний хірург

Золотаренко Ігор Олегович

Золотаренко Ігор Олегович

Медичний директор, Пластичний хірург

Фейта Олег Русланович

Фейта Олег Русланович

Пластичний хірург

Ціни

Вартість операції включає в себе:

1) Операція
2) Анестезія
3) Імпланти (у разі використання)
4) Компресійна білизна (у разі використання)
5) Перебування в клініці з харчуванням, цілодобовим медичним супроводом
6) Перев’язки, огляди
7) Медикаменти
*Вартість декількох операцій в комплексі буде нижчою через економію на тривалості анестезії та перебування в клініці.
*Розрахунки проводяться в гривні по комерційному курсу продажу ПриватБанк

Ціна

UAH EUR USD
Название процедуры Цена (грн)
Ендопротезування молочних залоз

3320-5320 €

Ендопротезування молочних залоз з підтяжкою

4120-5820 €

Ендопротезування молочних залоз з усуненням трубчастої деформації

3920-5420 €

Реендопротезування молочних залоз

3820-5620 €

background
Записатися на консультацію

Популярні питання

Які можуть бути наслідки мамопластики?

Негативними наслідками мамопластики можуть бути біль, гематоми, набряк і підвищення температури тіла. Якщо пластичну операцію грудей проведено неправильно, імплант може зміститися, однак таке буває рідко.

Коли груди стануть природними після мамопластики?

Після правильно проведеної операції зі збільшення грудей, як правило, набряклість спадає, імплант займає належне місце й груди стають природними протягом 1-3 місяців.

Як довго загоюються груди після збільшення?

Неприємні відчуття, як правило, зникають через 5-6 днів після збільшення грудей. Протягом місяця необхідно носити компресійну білизну, а набряклість спадає через 1-2 місяці. Для повного загоєння й оцінки результату знадобиться 6-12 місяців.

Чи можна збільшити груди природним шляхом?

Повністю природним шляхом можна збільшити груди лише під час набору ваги, також груди збільшуються у період вагітності чи грудного вигодовування. Відносно природним способом вважається ліпофілінг, в ході якого використовується власний жир пацієнтки, а не штучні протези.

Скільки коштує збільшення грудей?

Операція зі збільшення грудей відбувається у декілька етапів. Її ціна залежить від складності, типу хірургічних процедур, вибраного методу. Вартість всієї процедури 3 320 – 5 320 €.

ВІДГУКИ КЛІЄНТІВ

Full StarFull StarFull StarFull StarHalf Star

Хочу подякувати клініці Цертус за втілення в реальність моїх побажань щодо грудей! Я довго вагалася щодо операції, допоки не потрапила на консультацію до Олега Руслановича. Він мені все детально пояснив, розвінчав мої страхи, продемонстрував, якими груди стануть після операції, та детально відповів на всі запитання. Після такої консультації мені вже не страшно було йти на операцію, адже я була обізнана у всіх важливих деталях. Завдяки професіоналізму лікаря та того, що я дотримувалася порад Олега Руслановича, реабілітаційний період пройшов досить легко та швидко. І найважливіше – вигляд моїх грудей після мамопластики: вони просто неперевершені!!! Симетричні, природні, гармонійні до моєї фігури. Я так рада, що наважилася на мамопластику.

Юля, 01.04.2024

Full StarFull StarFull StarFull StarFull Star

Я рідко пишу хвалебні відгуки, проте зараз не можу втриматися, бо дуже хочу висловити вдячність клініці пластичної хірургії Certus. Після народження та годування двох доньок мої груди відвисли та втратили колишній обʼєм. Я думала, що моя попередня форма ніколи не повернеться, однак пластичному хірургу Пінчуку Василю Дмитровичу вдалося це зробити, а заразом відновити мою впевненість. Я надзвичайно задоволена.

Олена, 29.03.2024

Full StarFull StarFull StarFull StarFull Star

Дуже вдячна Замковому В.В. за проведення якісної операції зі збільшення грудей. Мої груди тепер виглядають так, як я мріяла протягом довгих років. Безмежно вдячна пластичному хірургу та всьому персоналу клініки Цертус за якісну роботу та дбайливе ставлення.

Катерина, 21.03.2024

Додати відгук

Рейтинг:
Ваш відгук надіслано, дякуємо!
Послуги
 • Естетична хірургія
 • Ін'єкції краси
 • Косметологія
 • ЛОР-послуги
 • Стоматологія в Києві

Назад

Зателефонувати вам?
Дякуємо за заявку

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Консультація
Консультація
Відео
консультація
Записатися на онлайн консультацію