Ми працюємо!

Підтяжка грудей (мастопексія)

Мастопексія

Підтяжка грудей або мастопексія – операція з усунення птозу (опущення) молочних залоз і поліпшення їх форм. Суть операції полягає в переміщенні сосково-ареолярного комплексу вгору з одночасним переміщенням тканини молочної залози і видаленням надлишків шкіри, при цьому об'єм грудей не змінюється.

Відео про послугу
Підтяжка грудей. Рада пластичного хірурга клініки Certus [2020]
image
play
Відгук про підтяжки молочних залоз в центрі Certus [2020]
image
play
Вертикальна підтяжка грудей і контурна пластика обличчя в клініці Certus [2020]
image
play
Підтяжка грудей до після

Підтяжка грудей до після

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально.

Підтяжка грудей або мастопексія – операція, в ході якої змінюється положення соска та ареоли, перерозподіляються тканини молочної залози, висікається надмірна шкіра. Завдяки підтяжці грудей надається природна гармонійна форма, усувається птоз (опущення) та явище втрати еластичності шкіри. Водночас об’єм грудей практично не змінюється.

Підтяжка грудей – показання для виконання

Підтяжка грудей є пластичною операцією, спрямованою на відновлення чи створення правильної форми та пропорцій грудей. Якщо область ареоли опущена нижче за рівень субмамарної складки, то змінити її положення можна лише за допомогою оперативного втручання у вигляді підтяжки грудей.

Підтяжка грудей без імплантів проводиться у таких випадках:

 • асиметрія грудей;
 • опущення грудних залоз;
 • розтягування тканин грудей за умови збереження нормального розташування соска;
 • зміна контуру та форми грудей;
 • опущення нижніх відділів молочної залози;
 • аномалії розвитку однієї з грудей (гіпоплазія).

Мастопексія проводиться також з метою збереження чутливості грудей та, за можливістю, збереження функції лактації.

Найчастішою причиною, через яку жінки бажають пройти підтяжку грудей, є птоз, тобто явище опущення молочних залоз. Виникати воно може після народження дитини та лактації, оскільки саме в цей період у зв’язку зі зміною гормонального фону та збільшення об’єму грудей провокується перерозтягнення шкіри та внутрішніх зв’язок, що підтримують молочні залози. Після пологів і закінчення вигодовування чимало жінок уже не з чуток знають, що таке провисання грудей, їхня асиметрія, розтяжки на шкірі. Проблема опущення нерідко виникає у випадках різкого схуднення, вікових змін, гормональних збоїв.

Колишня форма та пропорції молочних залоз не можуть бути відновлені за допомогою спорту, певних фізичних вправ, косметичних засобів, спеціального харчування. Допомогти може лише підтяжка грудей. Підтяжка здатна повернути естетичність молочних залоз і впевненість жінкам, тим самим покращивши якість їхнього життя.

Протипоказання до проведення операції мастопексія

Хірургічна підтяжка грудей виконується не завжди. Є низка протипоказань до таких операцій:

 • вік менше 18 років;
 • деякі види шкірних хвороб;
 • захворювання аутоімунного та онкологічного характеру;
 • інфекції будь-якого походження;
 • цукровий діабет;
 • судинні патології;
 • хвороби органів кровотворення, проблеми згортання крові;
 • ниркова та серцева недостатність (стадія декомпенсації);
 • захворювання щитовидної залози;
 • гіпертонія;
 • сильне ожиріння;
 • нещодавня лактація, запланована вагітність;
 • психічні розлади.

Лише після того, як пацієнтку обстежено, лікар приймає рішення щодо доцільності здійснення підтяжки грудей відповідно до її стану здоров’я. Складається схема операції, обговорюється вибір хірургічної техніки мастопексії, імплантатів (якщо планується одночасне встановлення грудних ендопротезів). Окрім того, на консультації у нашій клініці ви зможете дізнатися, якою буде приблизна ціна підтяжки грудей.

Вибір хірургічної техніки підтяжки грудей

Техніка мастопексії підбирається з урахуванням декількох факторів:

 • який дефект підлягає усуненню за допомогою пластики (асиметрія, птоз, негармонійна форма грудей тощо);
 • ступінь виразності вади (наприклад, мінімальний, помірний або виражений птоз);
 • вік пацієнтки та загальний стан її здоров’я;
 • наявність чи відсутність перенесених раніше операцій на молочних залозах;
 • тип і стан шкіри.

Наразі застосовуються різні техніки підтяжки грудей. Вони відрізняються за методом розрізу та способом хірургічного доступу, створення форми молочних залоз, видалення тканин, накладання швів.

Отже, підтяжка грудей може проводитись за допомогою наступних технік:

 • Періареолярна мастопексія. Застосовується у разі малого та середнього розміру молочних залоз із птозом мінімальним або помірним. При такому вигляді мастопексії підняти сосок більш ніж на 2 см з практично непомітним рубцем після втручання неможливо. Рубець розташовується в місці з’єднання ареоли та шкіри, так як розріз виконується у зазначеній ділянці у формі півмісяця по верхньому контуру ареоли.
 • Циркумареолярна підтяжка грудей. Цю техніку використовують у тому випадку, якщо необхідно висікти більшу кількість непотрібної шкіри, ніж за періареолярної мастопексії, але птоз так само несильно виражений. Також застосовується, якщо необхідно підняти сосок більш ніж на 2 см. Рубець розташований навколо ареоли. Як самостійна операція застосовується для корекції асиметрії грудей, а також у разі зменшення діаметра мегаареоли поряд з одночасною підтяжкою прилеглої шкіри.
 • Вертикальна мастопексія. Така підтяжка грудей передбачає утворення рубця навколо ареоли, що доповнюється рубцем від ареоли до інфрамамарної складки. Може застосовуватися за різних ступенів птозу, різного співвідношення у паренхімі грудей фіброзно-залізистої та жирової тканин, різних обсягів надмірної розтягнутої шкіри. Різні модифікації вертикальної підтяжки грудей мають сьогодні широку популярність завдяки універсальності операції.
 • Т-подібна підтяжка грудей. Утворені рубці розміщуються навколо ареоли з вертикальними та горизонтальними компонентами, що йдуть від неї. Таким чином, рубець після операції нагадує форму перевернутої літери “Т” або якір. Зазначена техніка застосовується у разі яскраво вираженого птозу.

Чим менший дефект, тим легше та швидше, а також менш травматично проходить підтяжка грудей і період реабілітації після неї.

У деяких випадках підтяжка грудей комбінується із встановленням ендопротезів, які не лише дозволяють змінити форму та об’єм молочних залоз, але також виконують роль внутрішнього каркасу. Від обраної техніки залежить й підсумкова ціна підтяжки грудей.

Як відбувається операція підтяжки грудей у клініці «Цертус»

Підтяжка грудей передбачає послідовне виконання наступних етапів роботи:

 1. Візуальне визначення вади та її виразності хірургом під час огляду.
 2. Обстеження перед операцією. Проводяться загальноклінічні аналізи, мамографія та, за необхідності, інші діагностичні заходи.
 3. Підбір найбільш оптимальної техніки хірургічного втручання.
 4. Безпосереднє проведення операції з підтяжки грудей.
 5. Період спостереження за станом пацієнтки після мастопексії.
 6. Реабілітація.

Обстеження перед операцією. Займає в середньому одну годину. 

Тривалість операції з підтяжки грудей. Залежно від виду та складності хірургічного втручання триває 2-3 години, після чого пацієнтці необхідно перебувати у клініці протягом 1-3 днів.

Знеболення. Місцева анестезія разом із седативними препаратами чи загальний наркоз.

Розташування розрізів. Виконуються навколо ареоли з Т-подібним або вертикальним компонентом. Місце розрізів, а також обсяг посічених тканин залози залежить від ступеня птозу грудей. Дозрівання рубців відбувається протягом 6-12 місяців. Потім вони стають малопомітними.

*Період відновлення після операції підтяжки грудей. Показано носіння протягом 4-6 тижнів спеціальної компресійної білизни. Шви знімаються лікарем на 7-14 день. Синяки та набряклість усуваються за декілька тижнів. Формування залоз остаточно завершується через 3-4 місяці після підтяжки грудей.

*Побічні ефекти. Набряки, гематоми, незначна болючість, зниження чутливості грудей. Ці явища є тимчасовими.

*Можливі ризики. Можуть виникнути явища тривалого загоєння, інфекційні ускладнення, асиметричні рубці, гематоми, асиметрія розміру та форми грудей, зниження чутливості (молочних залоз, сосків, ареол), зміна контурів грудей, втрата можливості лактації.

*Прогнозований результат. Підтяжка грудей дає довготривалий ефект. Вікові зміни організму, вагітність і коливання ваги можуть спровокувати повторне опущення грудей.

Якщо ви зацікавлені в отриманні інформації щодо відновлення естетики грудей, зв’яжіться з нами. Ви отримаєте кваліфіковану консультаційну допомогу, а також зможете записатися на прийом до хірурга.

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально.

Автор статті: хірург вищої категорії, пластичний хірург, доктор медичних наук, професор кафедри комбустіології та пластичної хірургії НУОЗУ ім. П.Л. Шупика — Пінчук Василь Дмитрович.

Консультацію проводить
Пінчук Василь Дмитрович

Пінчук Василь Дмитрович

Засновник клініки. Пластичний хірург

Золотаренко Ігор Олегович

Золотаренко Ігор Олегович

Медичний директор, Пластичний хірург

Фейта Олег Русланович

Фейта Олег Русланович

Пластичний хірург

Ціни

Вартість операції включає в себе:

1) Операція
2) Анестезія
3) Імпланти (у разі використання)
4) Компресійна білизна (у разі використання)
5) Перебування в клініці з харчуванням, цілодобовим медичним супроводом
6) Перев’язки, огляди
7) Медикаменти
*Вартість декількох операцій в комплексі буде нижчою через економію на тривалості анестезії та перебування в клініці.
*Розрахунки проводяться в гривні по комерційному курсу продажу ПриватБанк

Ціна

UAH EUR USD
Название процедуры Цена (грн)
Підтяжка молочних залоз

2220-3920 €

background
Записатися на консультацію

Популярні питання

Як відбувається підтяжка грудей?

Операція з підтяжки грудей проводиться під загальним наркозом. Хірург робить розрізи навколо соска та, залежно від вибраної методики, додаткові розрізи вертикально вниз та/або горизонтально, після чого видаляє розтягнуту шкіру, надає грудям правильної форми й вигляду та фіксує груди до м’язів.

Які протипоказання до мастопексії?

Протипоказання до мастопексії: аутоімунні, інфекційні, ендокринні та деякі шкірні захворювання, онкологія, цукровий діабет, патології судин, ниркова та серцева недостатність, ожиріння, гіпертонія, погане згортання крові, вагітність, нещодавня лактація й психічні порушення.

Чи буде видно шрам після підтяжки грудей?

Розташування післяопераційних рубців та кількість видалених тканин залежать від ступеня птозу. У будь-якому випадку рубці стають малопомітними через 6-12 місяців після корекції грудей (підтяжки).

Як довго триває відновлення після мастопексії?

Після операції з підтяжки грудей показано від 1 до 3 днів перебування в клініці та до 6 тижнів носіння спеціальної компресійної білизни. Шви знімаються на 7-14 день, а ще за кілька тижнів проходять синці та набряки. Остаточне формування залоз завершується через 3-4 місяці.

Скільки коштує підтяжка грудей у Києві?

Вартість підтяжки грудей в Києві у клініці Certus залежить від кваліфікації лікаря та методики хірургічного втручання. Вона включає анестезію та перебування в клініці на реабілітації. Запишіться на консультацію, щоб дізнатися, скільки коштує підтягнути груди без імплантів у вашому випадку.

Додати відгук

Рейтинг:
Ваш відгук надіслано, дякуємо!
Послуги
 • Естетична хірургія
 • Ін'єкції краси
 • Косметологія
 • ЛОР-послуги
 • Стоматологія в Києві

Назад

Зателефонувати вам?
Дякуємо за заявку

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Консультація
Консультація
Відео
консультація
Записатися на онлайн консультацію