Ми працюємо!

Алергічний риніт

Алергічний риніт є запальним процесом на слизовій оболонці, що спричинений впливом алергенів. Це захворювання може бути спровоковане пилком рослин під час процесу їхнього цвітіння, домашнім пилом, пліснявою та іншими подразниками. Запалення зачіпає слизову оболонку носа, очей, євстахієву трубу, середнє вухо, пазухи та горлянку.

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально.

Дослідження вказують, що майже кожна четверта людина на планеті стикається з алергічним нежитем. До того ж частота проявів симптомів риніту може відрізнятися залежно від місця проживання. В екологічно чистих районах алергічні реакції трапляються рідше, тоді як у великих забруднених містах ризик розвитку цього захворювання збільшується майже вдвічі.

Симптоми алергічного риніту

Головні ознаки алергічного риніту:

 • рідкий секрет зі слизової оболонки носа;
 • нападоподібне чхання;
 • свербіж у порожнині носа;
 • кашель;
 • біль чи пирхота в горлі;
 • дискомфорт у вухах та роті.

Також до симптомів алергічного риніту може належати закладеність носа. А ще сльозотеча, почервоніння, свербіж і набряк повік. Також пацієнт може скаржитися на ослаблений нюх. Виникає відчуття втоми, сухість у ротовій порожнині, хропіння та навіть підвищення температури тіла. Крім того, у пацієнта з алергічним ринітом можуть виникати симптоми екземи – суха, свербляча шкіра.

Причини алергічного риніту

Прояви алергічного риніту можуть з’явитися вже за кілька хвилин після дії подразника. Виникнення алергічного риніту у пацієнта є більш ймовірним, якщо у його родичів були випадки алергічного риніту, бронхіальної астми, екземи або атопічного дерматиту.

Під час контакту з алергеном організм людини виділяє гістамін – природну хімічну речовину, призначену для захисту від алергену. Гістамін здатний викликати алергічний риніт й призвести до появи відповідних симптомів.

Алергени, що часто зустрічаються:

 1. Пилок трави та дерев, зокрема у повітрі під час цвітіння.
 2. Пилові кліщі.
 3. Шерсть, шкіра й слина домашніх тварин.
 4. Цвіль.

Низка зовнішніх факторів може викликати або посилити цей стан:

 1. Вплив тютюнового диму.
 2. Вплив хімічних речовин.
 3. Низька температура.
 4. Рівень вологості.
 5. Забруднення повітря.
 6. Застосування засобів для догляду за волоссям і тілом, як-от спреї, лак для волосся та одеколони.
 7. Побутовий дим.

Види захворювання

Алергічний риніт у дітей та дорослих може бути таких видів:

 • Періодичний. Проявляється незалежно від пори року й триває до 4 днів на тиждень або менш ніж місяць.
 • Хронічний. Триває від 4 днів протягом тижня та понад 4 тижні.
 • Сезонний (поліноз). Сезонний риніт зазвичай виникає у певні місяці, зокрема у період цвітіння (алергія на пилок рослин).
 • Цілорічний алергічний риніт проявляється через побутовий алерген.

Діагностика алергічного риніту

Під час діагностики захворювання обов’язково проводиться ЛОР-обстеження. Лікар оглядає ніс і виявляє набряклість слизової носа та її гіперемію. У разі підозри на алергічний риніт проводиться риноцитограма (збір зразка для аналізу еозинофілів). Мікроскопічне дослідження слизу з порожнини носа дозволяє розрізнити риніт алергічного походження та інфекційного.

Лікар-отоларинголог аналізує результати, оцінюючи співвідношення кількості клітин. Також під час дослідження назального секрету можна виявити дріжджові гриби й патогенну флору. Отримані дані допомагають призначити правильне та ефективне лікування алергічного риніту.

Для діагностики алергічного риніту використовуються специфічні методи аналізу, зокрема проводяться шкірні проби, які виконує алерголог. За допомогою спеціальних тестів оцінюють реакцію на гістамін і вимірюють розмір змін у місці введення алергену.

Виявлення причини алергічного риніту зазвичай відбувається відносно просто: за умови дії алергенної речовини виникають симптоми у вигляді почервоніння шкіри або пухирів. У разі невизначеності лікар може провести комп’ютерну томографію придаткових пазух носа.

Терапія алергічного риніту

Чим раніше пацієнт звернеться до лікаря, щоб виявити алерген, тим ефективнішим буде лікування. Антигістамінні препарати відіграють важливу роль у симптоматичній терапії алергічного риніту. Крім цього, використовуються ліки, які допомагають усунути застій у кровоносних судинах слизової оболонки носа.

Також під час лікування алергічного риніту проводиться десенсибілізація – поступове введення доз алергенів, що збільшуються, з метою підвищення порогу чутливості до цих речовин. У більшості пацієнтів прояви симптомів після успішного лікування значно зменшуються. Це дозволяє їм покращити якість життя.

Лікування в клініці Certus

Certus – сучасний медичний центр у Києві. Завдяки інноваційному обладнанню ми здатні проводити більш ефективну діагностику та лікування. Наприклад, у нас можлива кобляційна вазотомія або видалення поліпів коблятором. Не нехтуйте симптомами дихальних шляхів, які постійно нагадують про стан захворювання в ділянці органів ЛОР. Вчасно звертайтеся до кваліфікованих лікарів.

Ціни

Вартість операції включає в себе:

1) Операція
2) Анестезія
3) Імпланти (у разі використання)
4) Компресійна білизна (у разі використання)
5) Перебування в клініці з харчуванням, цілодобовим медичним супроводом
6) Перев’язки, огляди
7) Медикаменти
*Вартість декількох операцій в комплексі буде нижчою через економію на тривалості анестезії та перебування в клініці.
*Розрахунки проводяться в гривні по комерційному курсу продажу ПриватБанк

Ціна

UAH EUR USD
Название процедуры Цена (грн)
Вазотомія коблятором (корекція носових раковин)

300-700 €

Видалення поліпів носу

500-900 €

Пансинусотомія (Полісинусотомія)

900-1400 €

background
Записатися на консультацію

Додати відгук

Рейтинг:
Ваш відгук надіслано, дякуємо!
Послуги
 • Естетична хірургія
 • Ін'єкції краси
 • Косметологія
 • ЛОР-послуги
 • Стоматологія в Києві

Назад

Зателефонувати вам?
Дякуємо за заявку

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Консультація
Консультація
Відео
консультація
Записатися на онлайн консультацію