Ми працюємо!

Блефаропластика (Пластика повік)

Блефаропластика

Пластика повік або блефаропластика – операція з корекції повік та зони навколо очей за рахунок видалення надлишків шкіри, жирових відкладень, підтяжки м'язів. Блефаропластика дозволяє досягти охолоджуючого ефекту, а також змінити природну форму і розріз очей (кантопластика).

Відео про послугу блефаропластика
Верхня блефаропластика в клініці Certus [2019]
image
play
Пластика повік. Відгук пацієнтки клініки Certus [2019]
image
play
Блефаропластика до після

Блефаропластика до після

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально.

Пластика повік є хірургічною процедурою, яка проводиться для корекції різних проблем, пов’язаних із верхніми та нижніми повіками.

Для чого потрібна блефаропластика

Головні причини, через які люди звертаються до пластики повік, включають:

 • Усунення сильних зморшок і вікових змін в області повік, щоб надати більш молодого та свіжого вигляду.
 • Усунення мішків під очима, які можуть виникнути через накопичення жиру або набряклості в області повік.
 • Корекція «опущених» верхніх повік, які можуть призвести до обмеження зору або створювати візуальний дискомфорт.

Пластика повік може бути як косметичною, спрямованою на покращення зовнішнього вигляду, так і функціональною, спрямованою на усунення проблем із зоровими функціями.

Показання для блефаропластики

 • Нависання верхніх повік.
 • Обвисання нижніх повік.
 • Жирові грижі повік, в тому числі «мішки» під очима.
 • Опущення брів та куточків очей.
 • Виражені носослізні борозни.
 • Вроджені вади повік.

Здебільшого пластика повік стає актуальною для багатьох людей віком 35-45 років, коли навколо очей починають з’являтися ознаки старіння. Цей період найчастіше супроводжується втратою пружності шкіри, утворенням зморшок, наявністю надлишкової шкіри на верхніх і нижніх повіках, а також появою «мішків» під очима. Водночас наявність генетичної схильності до утворення жирових гриж, які надають обличчю втомленого вигляду, теж призводить до необхідності пластичної корекції. У деяких випадках навіть у дуже молодому віці люди можуть зіткнутися з потребою корекції повік для підтримки свіжого вигляду.

Загальні протипоказання: очні, онкологічні, серцево-судинні, гострі інфекційні захворювання, хронічна гіпертонія, захворювання щитовидної залози, цукровий діабет, порушення згортання крові.

Переваги блефаропластики

Блефаропластика може значно поліпшити зовнішній вигляд очей. Після пластики повік усуваються дефекти, можуть змінитися форма й розріз очної щілини. У людей із наявністю надлишкової шкіри в зоні верхніх повік після проведення блефароплатики може покращитися поле зору. А ще за допомогою пластики можна зменшити зморшки та складки в ділянці нижніх повік, а також зробити шкіру більш гладкою й візуально молодшою. Водночас післяопераційні рубці розташовуються в природних складках шкіри, завдяки чому сліди хірургічного втручання практично не помітні. Результат зберігається на 10 і більше років.

Які існують особливості блефаропластики та методи її проведення

Буває декілька видів пластики повік:

 1. Блефаропластика верхніх повік (верхня блефаропластика).
 2. Блефаропластика нижніх повік (нижня блефаропластика).
 3. Кругова блефаропластика.
 4. Транскон’юнктивальна блефаропластика.

Види операції

Пластику вік проводять, щоб усунути надлишки шкіри та жиру, зміцнити м’язи, підняти брови, зовнішні куточки очей і додати погляду пацієнта більшої виразності та відкритості.

Залежно від зони хірургічного втручання виділяють кілька видів операції:

 1. Блефаропластика верхніх повік – показана, коли нависають верхні повіки, а зайва шкіра і жир опускаються на очі, через що у пацієнта обмежене поле зору. Поєднується з підняттям лінії брів і підтяжкою чола.
 2. Блефаропластика нижніх повік – застосовують при наявності глибоких складок і мішків під очима. Вимагає додаткового зміцнення м’яза і підтяжки зони скронь.
 3. Кругова блефаропластика передбачає корекцію обох повік в ході однієї операції.
 4. Транскон’юктивальна блефаропластика – її використовують для молодих пацієнтів, коли немає надлишків шкіри, шляхом видалення жирових відкладень. Розрізи роблять на слизовій оболонці (кон’юнктиві) повіки.

Існує декілька методів пластики повік, кожен з яких може бути підібраний залежно від конкретних проблем та бажань пацієнта:

 • Хірургічна блефаропластика. Хірург робить розрізи шкіри повік, видаляє надмірну шкіру та жирові відкладення, а потім накладає шви для закриття рани. 
 • Хірургічна кантопексія/кантопластика. Ці методи використовуються для зміни форми та положення кутів очей (кантусів) та можуть комбінуватися з блефаропластикою.
 • Нелазерне омолодження шкіри повік. Цей метод включає використання різних технік, таких як хімічний пілінг, радіочастотна терапія для покращення текстури шкіри навколо очей.
 • Ін’єкційні процедури. Деякі нехірургічні методи можуть використовуватися для покращення зовнішнього вигляду повік, такі як ін’єкції ботулінічного токсину (Botox) для зменшення зморшок або філери для заповнення втраченого обʼєму в області повік.
 • Транспозиція жирової тканини. Цей метод включає переміщення внутрішньоорбітальної жирової тканини для корекції надмірних зморшок або мішків під очима.
 • Лазерна корекція повік. Лазерна блефаропластика використовує лазерні технології для покращення якості шкіри в області повік та зменшення зморшок.

Будь ласка, зверніть увагу, що вибір відповідного методу залежить від ваших індивідуальних потреб та цілей, а також від рекомендацій досвідченого пластичного хірурга після проведення консультації та оцінки вашого стану.

Відновлення після операції

Відновлювальний період після блефаропластики може тривати до двох місяців. За цей час рубці стають менш помітними та згладжуються. Однак головні післяопераційні симптоми, як-от набряк, почервоніння й легкий біль, зазвичай зникають протягом 10-14 днів.

Де найкраще робити пластику повік

У клініці Цертус працюють фахівці високого рівня, які нададуть кваліфіковану консультацію з подальшим проведенням найефективнішої процедури. Завдяки індивідуальному підходу до кожного клієнта вдається досягти максимально задовільного результату для вашої краси та молодості відповідно до запитів без шкоди здоров’ю.

Як проходить операція блефаропластики в клініці «ЦЕРТУС»?

Обстеження перед операцією: 1 годину.
Тривалість операції: від 30 хвилин до 2 годин (залежить від виду блефаропластики). Операція в клініці може проходити амбулаторно (після операції пацієнт йде додому) або в умовах стаціонару (1 день).
Знеболювання: загальний наркоз або місцева анестезія спільно із седативними препаратами.
Розташування розрізів: в складці верхньої повіки, прямо під віями або із внутрішньої сторони повіки.
*Період відновлення. Шви на повіках знімають на 4-5 день після операції. У перший тиждень не рекомендують напружувати очі. Через 1-2 тижні проходять набряки та синяки (підшкірні крововиливи). Через 10-14 днів можна наносити легкий макіяж. Первинний ефект від операції помітний через 2-3 тижні, остаточний – через пару місяців.
*Побічні ефекти: тимчасові набряки, синці, больові відчуття у зоні очей, сльозотеча, підвищена чутливість до світла.
*Ризики: тривале загоєння, інфекційні ускладнення, кон’юнктивіт, асиметрія очей, неможливість повного змикання повік.
*Результат: середньо- або довгостроковий, тривалість збереження результату залежить від особливостей старіння організму.

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально

Автор статті: хірург вищої категорії, пластичний хірург, доктор медичних наук, професор кафедри комбустіології та пластичної хірургії НУОЗУ ім. П.Л. Шупика — Пінчук Василь Дмитрович.

Консультацію проводить
Пінчук Василь Дмитрович

Пінчук Василь Дмитрович

Засновник клініки. Пластичний хірург

Золотаренко Ігор Олегович

Золотаренко Ігор Олегович

Медичний директор, Пластичний хірург

Подорожній Антон Володимирович

Подорожній Антон Володимирович

Щелепно-лицевий, пластичний хірург

Фейта Олег Русланович

Фейта Олег Русланович

Пластичний хірург

Ціни

Вартість операції включає в себе:

1) Операція
2) Анестезія
3) Імпланти (у разі використання)
4) Компресійна білизна (у разі використання)
5) Перебування в клініці з харчуванням, цілодобовим медичним супроводом
6) Перев’язки, огляди
7) Медикаменти
*Вартість декількох операцій в комплексі буде нижчою через економію на тривалості анестезії та перебування в клініці.
*Розрахунки проводяться в гривні по комерційному курсу продажу ПриватБанк

Ціна

UAH EUR USD
Название процедуры Цена (грн)
Блефаропластика кругова

1500-2500 €

Блефаропластика верхня

800-1300 €

Блефаропластика нижня

800-1600 €

Пластика куточків очей (Кантопексія / Кантопластика)

600-1200 €

Блефаропластика нижня черезшкірна з переміщенням жиру в середню зону обличчя

1300-1700 €

Блефаропластика нижня черезшкірна з підтяжкою середньої зони обличчя

2200-2900 €

background
Записатися на консультацію

Популярні питання

Скільки триває процедура блефаропластики та який період відновлення?

Блефаропластика триває від 30 хвилин до двох годин. Тривалість залежить від виду пластики повік (можливе видалення мішків під очима або, наприклад, операція з підняття верхньої повіки), обсягу корекції тощо. Період відновлення зазвичай становить до одного тижня.

Які основні показання для проведення пластики повік?

Показаннями до пластичної операції на повіках є опущення верхньої повіки, наявність «мішків» під очима, «жирова грижа», зморшки навколо очей, нависання шкіри в зоні верхньої повіки, ектропіон, надмірна вираженість носослізних борозен, надлишок шкіри й обвисання нижніх повік, асиметрія тощо.

Скільки коштує пластика повік (блефаропластика) в Києві?

Вартість блефаропластики залежить від виду операції. Водночас ціна декількох операцій у комплексі буде нижчою через економію на анестезії й перебуванні в клініці.

Скільки триває ефект від блефаропластики?

Ефект від блефаропластики, наприклад, після видалення навислих повік, зазвичай триває від 8 до 12 років. Однак природне старіння шкіри з часом може вплинути на тривалість збереження позитивних змін.

Як правильно підготуватися до пластики повік?

Для підготовки до хірургічної пластики повік рекомендується дотримуватися вказівок лікаря. Зокрема, за 14 днів до операції варто припинити приймати препарати, які сприяють підвищенню кровоточивості; за тиждень – ліки з протизапальним, нестероїдним чи гормональним ефектом; за 3 дні – алкоголь.

Додати відгук

Рейтинг:
Ваш відгук надіслано, дякуємо!
Послуги
 • Естетична хірургія
 • Ін'єкції краси
 • Косметологія
 • ЛОР-послуги
 • Стоматологія в Києві

Назад

Зателефонувати вам?
Дякуємо за заявку

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Консультація
Консультація
Відео
консультація
Записатися на онлайн консультацію