Ми працюємо!

Імплантація зубів

Дентальна імплантація — це процес вживлення в кістку верхньої і нижньої щелеп титанового імпланта, який формою нагадує гвинт і по суті виступає аналогом кореня втраченого раніше зуба. Згодом, після завершення етапу інтеграції (приживлення), імпланти використовуються в якості опор, на які фіксуються або штучні коронки (замінюють втрачені зуби), або знімні зубні протези (в цьому випадку імплантати сприяють адекватній фіксації протеза в порожнині рота).

Імплантація зубів до після

Імплантація зубів до після

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально.

Імплантація зубів передбачає укорінення титанових шурупів в кістку щелепи, які потім обростають кістковою тканиною і можуть служити в якості зубних коренів. Саме на них потім надягають спеціально виготовлений протез (міст, коронку, знімну конструкцію). Імплантація зуба здійснюється в декілька етапів і дозволяє відновити необхідну кількість зубів, досягти їх функціональності та естетичності.

Детальніше про те, що таке зубні імпланти

Зубні імпланти – титанові вироби, що нагадують за своїм зовнішнім виглядом і особливостями використання шурупи-саморізи. Їх уґвинчують в кістку щелепи в тому напрямку, в якому раніше були зубні корені. Це виконується для того, щоб вони стали надійною і довговічною опорою для протезів або штучних коронок, які згодом будуть встановлені.

Імплант зубів складається з двох частин: самого імпланту і так званого абатмента, що виконує функцію опори протезу.

Показання для імплантаціїї зубів

Потреба вставити зуб або кілька зубів може виникнути в таких випадках:

 • Наявність значних проміжків між зубами, що утворилися внаслідок видалень. Імпланти з абатментами є додатковими опорами для мостоподібних протезів.
 • Відсутній один передній або задній зубчик, а з боків є два цілих.
 • У ситуаціях коли відсутні жувальні зуби, через що доводиться носити знімний протез.
 • Повна адентія, при якій до встановлених зубних імплантатів фіксують знімну конструкцію або ставлять імпланти в кількості 4-8 штук на кожну щелепу, які згодом виконують функцію опор для суцільнокерамічних або металокерамічних мостів.

Імплантація зубів нерідко є вимушеним заходом, який дозволяє вирішити ряд проблем.

Чому не можна відкладати імплантацію зубів

Коли відсутній один зуб або кілька зубів, ця проблема носить не тільки естетичний, але і функціональний характер. Якщо довго не наважуватись на імплантацію, наслідки можуть бути сумними.

Ось декілька проблем, які можуть виникнути у наслідок відсутності зуба або декількох зубів:

 • Психологічний дискомфорт і невпевненість в собі. Люди, знайомі з такою проблемою, відчувають комплекси і часто рефлекторно прикривають рот рукою. Широка усмішка і щирий сміх також стають справжньою проблемою, так як не хочеться зайвий раз демонструвати відсутність зубів.
 • Зміна рис обличчя. Досить швидко можна відзначити, як починають «сповзати» вниз куточки рота, підборіддя і носогубні складки стають більш вираженими, а губи западають.
 • Викривлення зубного ряду. Ті зуби, які розміщені біля порожнин (місць, де раніше знаходилися відсутні на даний момент зуби), більше не мають точки опори і починають розхитуватися. Зсувається весь зубний ряд, адже є вільний простір. В результаті викривляються зуби, змінюється прикус.
 • Руйнування структури зубів. Через зсув зубного ряду між зубами утворюються щілини, в яких застряє їжа, у наслідок чого розвивається карієс і інші захворювання.
 • Руйнування ясен і кістки. У тому місці, де немає зуба, відбувається витончення епітелію і руйнування кістки. Якщо занадто довго відкладати імплантацію зубів, згодом ця процедура може бути дуже складною або зовсім неможливою.
 • Порушення мови. Відсутність навіть одного зуба (особливо переднього) може призвести до порушення вимови звуків. Якщо ж немає кількох зубів, то це може призвести до виникнення серйозних проблем з артикуляцією.
 • Розвиток захворювань травного тракту. Вже давно зрозумілий і відомий взаємозв’язок стану зубів і системи травлення. Якщо відсутня частина зубів, особливо, жувальних, подрібнення їжі не відбувається належним чином. Це може призвести до проблем з травленням, а також необхідності відмовлятися від деяких продуктів, які є найбільш твердими.

Відомо, що зуби самостійно не відновлюються. Краще не зволікати з імплантацією зубів, якщо виникла така необхідність, тому що чим довше відсутні зуби, тим складніше провести потрібну процедуру. У деяких випадках вона навіть стає неможливою. Крім того, занедбаність ситуації впливає на вартість дентальної імплантації.

Переваги імплантації зубів

Встановлення зубного імпланта має низку переваг:

 • дозволяє запобігти розвитку деформацій кісток щелепи, а також їхню подальшу атрофію;
 • повертає естетичність і впевненість усмішки;
 • покращує якість життя, дає можливість насолоджуватися улюбленою їжею;
 • допомагає знизити навантаження на здорові зуби, що виникає в процесі прийому їжі;
 • імпланти здатні прослужити 10-20 років і більше, якщо за ними правильно доглядати;
 • при відсутності одного або декількох зубів не потрібно чіпати сусідні здорові зуби (підпилювати їх), щоб надіти на них мостовидні протези;
 • позбавляє від необхідності носити повністю знімні протези (в разі повної відсутності зубів);
 • має обмежений перелік протипоказань до встановлення.

Згідно з деякими дослідженнями, часткова або ж повна відсутність зубів здатна істотно скоротити тривалість життя. Крім того, повноцінне пережовування їжі і нормальне навантаження на кісткові тканини щелепи дозволяє підтримувати оптимальну активність важливих функцій кори головного мозку, необхідних для підтримки загального тонусу всіх систем органів і процесів мислення.

Одноетапна і двоетапна імплантація зуба

Розрізняють одно- і двоетапну імплантацію зубів, які характеризуються певними особливостями і відмінностями.

Одноетапна імплантація передбачає відновлення функцій втраченого зуба буквально за 2-4 відвідування. Цей варіант підходить для тих людей, які бояться стоматологічних процедур і не мають у своєму розпорядженні достатньо часу для проведення численних сеансів. Застосовується трансгінгівальний метод, який передбачає виконання мінімальних розрізів ясен і відсутність швів. Під час процедури вкручують абатмент, на який потім встановлюють коронку. Найчастіше під час такої імплантації використовують нерозбірну конструкцію.

Двоетапна імплантація зуба – хоча і повільніший, але більш щадний для організму людини метод. Кожен елемент конструкції встановлюють поетапно. Необхідно приблизно 4-6 місяців, щоб прижився один імплант. Іноді фіксуються випадки відторгнення, але з сучасними титановими системами цей ризик мінімальний.

Що потрібно зробити перед імплантацією зуба

Перед тим, як вставити зуби, пацієнту необхідно пройти підготовку до цього процесу:

 • Спочатку лікар оглядає ротову порожнину пацієнта і його зуби, оцінює їхній стан.
 • Виконується панорамний рентген-знімок.
 • Пацієнту бажано пройти КТ. Цей метод дозволить отримати знімки кісток нижньої і верхньої щелеп, що допоможе підібрати найбільш оптимальний варіант зубного імпланта.
 • Безпосередньо перед початком імплантації готується ротова порожнина, а також зуби пацієнта. Для цього виконується усунення відкладень, лікування слизових оболонок, лікування та пломбування каріозних порожнин, санація ротової порожнини (дозволяє усунути місця хронічної інфекції).

Пацієнт обов’язково повинен дотримуватися рекомендацій лікаря, особливо стосовно гігієни порожнини рота. Це дозволить розраховувати на успішний результат імплантації зубів.

Як проходить дентальна імплантація

Установка зубних імплантів здійснюється в декілька етапів:

 • Імплантолог встановлює в кістку щелепи один імплант. Цей процес здійснюється під місцевою анестезією, тому біль і неприємні відчуття виключені.
 • Залежно від того, який тип імплантування зубів використовується (одно- або двоетапний), під час того ж сеансу може бути встановлена ​​тимчасова коронка (у випадку з одноденним встановленням). Є й інший варіант: місце установки імпланта покривається яснами, після чого необхідно чекати кілька місяців (від 2-х до 6-ти), щоб імплант зміг повністю зростися з кісткою.
 • Якщо обрана двоетапна методика, лікар виконує розкриття імплантату, після чого проводить установку формувача. Це необхідно для того, щоб навколо місця майбутньої коронки утворилися правильні края ясен. Цей етап займає 15 днів.
 • На імплантат зуба встановлюється абатмент (спеціальний конусний елемент). Згодом на нього встановлять коронку або інший обраний вид протезування.

Протипоказання до імплантації зубів і можливі ускладнення

Протипоказання до процедури імплантації зубів можуть бути:

 • Абсолютними – захворювання органів кровотворення і крові, онкологічні захворювання, деякі хвороби сполучної тканини, збої в роботі імунної системи, підвищений тонус жувальних м’язів і бруксизм, хвороби ендокринного характеру, остеопороз, порушення обміну речовин, цукровий діабет, венеричні хвороби, ВІЛ-інфекція, психічні розлади.
 • Відносними (при дотриманні певних умов успішно усуваються) – періодонтит, запалення ясен, ураження зубів карієсом, куріння, наркоманія, алкоголізм (шкідливі звички підвищують ризик відторгнення імпланта зуба), патологічний прикус, недостатня гігієна порожнини рота, вагітність (в деяких випадках), період відновлення після важких захворювань і променевої терапії, хвороби в гострому періоді і в момент загострення.
 • Загальними – алергія на знеболюючі медикаменти, тривалий стресовий стан пацієнта, соматичні хвороби, які здатні загостритися під час імплантації, психічні розлади, вживання деяких препаратів (антикоагулянтів, імунодепресантів, цитостатиків, антидепресантів), виснаження організму.
 • Місцевими – недостатня відстань до нижньощелепного каналу і верхньощелепної пазухи, відсутність регулярного та повноцінного гігієнічного догляду за порожниною рота, нестача кісткової тканини в місці встановлення зубного імпланта.

У рідкісних випадках можуть виникати ускладнення після встановлення зубних імплантів:

 • Болісні відчуття. В результаті запалення з’являється набряк, який супроводжується болем.
 • Розходження швів. Виникає переважно через застосування неправильної техніки накладення швів або через запалення.
 • Гематома. Вона може спровокувати нагноєння і розходження швів.
 • Кровотечі. Найбільш часті причини такого ускладнення – особливості загоєння рани або погіршене згортання крові.
 • Запалення м’яких тканин, які оточують щелепу. В результаті утворюється запальний інфільтрат.

Також дуже рідко, але все ж можливе виникнення периімплантиту (запалення кісткових тканин, які оточують зубний імплант) або відторгнення імпланта (сучасні системи відмінно приживаються з огляду на біосумісність з кістковими тканинами).

Скільки коштує вставити зуби: ціна на імпланти

У клініці «Цертус» надається перелік косметологічних, медичних та стоматологічних послуг, в тому числі, імплантація зуба в Києві. У нас ви можете розраховувати на індивідуальний підхід у кожному випадку, безболісне проведення маніпуляцій, надійний і довговічний результат, високоякісний сервіс, застосування найсучасніших методів і матеріалів. Ціни на імплантацію зубів ви можете дізнатися з таблиці, яка представлена на сторінці. Вартість послуг багато в чому залежить від ступеня проблеми і від обраної методики імплантації зуба. Всю необхідну інформацію та відповіді на ваші питання ви можете отримати, записавшись на консультацію до фахівця клініки.

Консультацію проводить
Золотаренко Ігор Олегович

Золотаренко Ігор Олегович

Медичний директор, Пластичний хірург

Подорожній Антон Володимирович

Подорожній Антон Володимирович

Щелепно-лицевий, пластичний хірург

Ціни

Ціна

UAH EUR USD
Название процедуры Цена (грн)
Консультація

300 грн.

Консультація зі складанням плану лікування

550 грн.

Встановлення дентального імплантата MegaGen (Корея)

14500 грн.

Встановлення дентального імплантата Bicon (США)

24000 грн.

Встановлення дентального імплантата Straumann (Швейцарія)

27500 грн.

Встановлення гінгівоформувача MegaGen (Корея)

1500 грн.

Встановлення гінгівоформувача Bicon (США)

2000 грн.

Встановлення гінгівоформувача Straumann (Швейцарія)

2500 грн.

Операція «закритий синус-ліфт»

9500 грн.

Операція «відкритий синус-ліфт»

18000 грн.

Операція «відкритий синус-ліфт» в ділянці одного зуба

12500 грн.

Аугментація коміркового гребеня І кат.

5500 грн.

Аугментація коміркового гребеня ІІ кат.

10000 грн.

Аугментація коміркового гребеня ІІІ кат.

16500 грн.

Використання додаткового остеопластичного матеріала 0,5 г.

4200 грн.

Використанням додаткового остеопластичного матеріала 1 г.

7800 грн.

Використання додаткового остеопластичного матеріала 2 г.

14500 грн.

Використання колагенової мембрани I кат.

6400 грн.

Використання колагенової мембрани II кат.

10200 грн.

М’якотканна аугментація І кат.

3200 грн.

М’якотканна аугментація ІІ кат.

4600 грн.

М’якотканна аугментація ІІІ кат.

6800 грн.

Хірургічний шаблон І кат.

6000 грн.

Хірургічний шаблон ІІ кат.

8000 грн.

background
Записатися на консультацію

Додати відгук

Рейтинг:
Ваш відгук надіслано, дякуємо!
Послуги
 • Естетична хірургія
 • Ін'єкції краси
 • Косметологія
 • ЛОР-послуги
 • Стоматологія в Києві

Назад

Зателефонувати вам?
Дякуємо за заявку

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Консультація
Консультація
Відео
консультація
Записатися на онлайн консультацію