Ми працюємо!

Кісткова/контурна пластика обличчя

Ортогнатична хірургія – це різновид оперативного втручання, основна мета якого полягає в нормалізації співвідношення зубів (так званої оклюзії) та прикусу (змикання щелеп), усунення асиметрії, відновлення пропорцій та гармонії обличчя. Завдяки подібним операціям підвищується якість життя та покращується естетичність зовнішності пацієнта.

Відео про послугу кісткова пластика обличчя
Фронтопластіка (пластика лоба) в клініці Certus. Рада хірурга [2019]
image
play
Відгук. Пластика щелеп [2021]
image
play

До після

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально.

В клініці «Certus» провідними фахівцями надаються послуги з ортогнатичної хірургії. Ми допомагаємо як у випадках вроджених, так і набутих проблем з кістками обличчя будь-якої складності.

У яких випадках потрібне ортогнатичне втручання (Щелепно-лицьова хірургія)

Процес неправильного формування положення щелеп та прикусу зубів припадає в основному на період 10-13 років. Цьому може сприяти низка причин, серед яких:

 • вроджені вади;
 • гіперплазія (збільшення розмірів та обсягу кісткової тканини);
 • гіпоплазія (недорозвиток кісткової тканини) та інші фактори.

Коли змінюється природне співвідношення щелеп, це впливає і на положення м’яких тканин. Зазнають змін щоки, губи, ніс, підборіддя, вилиці, контур профілю, які є визначальними у формуванні зовнішнього вигляду та гармонії обличчя людини.

Якщо узагальнити, то ортогнатична хірургія показана в таких випадках:

 • асиметрія обличчя викликана неправильним розташуванням, формою та розмірами щелеп;
 • наявність деформацій зубних рядів, спричинених порушеннями росту, формування, розвитком кісток лицьового скелета; 
 • недорозвинення (гіпоплазія) верхньої або нижньої щелепи (або обох одразу);
 • надлишковий розвиток (гіперплазія) нижньої або верхньої щелепи.

У разі неправильного змикання зубів в результаті патології розмірів і положення щелеп, проведення лише ортодонтичного лікування (використання брекет-систем) не дозволяє досягти максимально ефективного результату. Це означає, що тільки повернувши щелепам їх нормальне положення і розмір, можна говорити про ефективне лікування. Саме ортогнатична хірургія в таких випадках є найбільш дієвою. 

Планування операції

На етапі планування проводиться комп’ютерна томографія щелеп, телерентгенограма, фотографування обличчя в різних проєкціях, виготовлення моделей зубних рядів із постановкою ортодонтичного діагнозу. Впродовж цього хірург спільно з ортодонтом за результатами ретельного обстеження та аналізу всіх перерахованих вище досліджень становлять план дій і виробляють покрокову тактику дій.

Як проводиться ортогнатична операція

Ортогнатія зазвичай використовується для пацієнтів від 18 років. У цьому віці вже закінчується основний період росту кісток. Процедура може продовжуватись від 1 до 6 годин (залежить від складності порушення).

Ортогнатична хірургія може передбачати втручання як у одній, так і двох щелепах. Досвідчені хірурги в змозі впоратися з завданнями будь-якої складності.

Сьогодні перевага надається малоінвазивним методикам, зокрема, у сфері ортогнатії. Вони передбачають комплекс різних методик, процедур і технік, які дозволяють зробити подібні операції більш щадними. Виконується виправлення дефектів через ротову порожнину за допомогою невеликих розрізів та хірургічних дій. Завдяки цьому формування шрамів та рубців на обличчі виключено.

Результати ортогнатії

Після грамотно проведеної ортогнатичної операції нормалізується гармонійність обличчя, усувається неправильний прикус і частково чи повністю – дефекти мови, перестають турбувати проблеми з їжею. Крім того, що у пацієнта після хірургічного втручання усуваються функціональні дефекти вродженого або набутого характеру, він почувається впевненіше та привабливіше за рахунок покращення його зовнішнього вигляду. Якість життя змінюється дуже сильно на краще.

Після ортогнатичної процедури хірург дає пацієнтові рекомендації щодо процесу реабілітації. Крім того, він спільно з ортодонтом розробляє індивідуальну тактику ортодонтичного лікування. Пацієнт має носити брекети до і після операції. При цьому терміни визначаються фахівцем для кожного пацієнта персонально.

Які ортогнатичні та пластичні операції на щелепах проводяться у клініці Certus

  • Редукція (зменшення) кутів нижньої щелепи
  • Збільшення кутів нижньої щелепи імплантами
  • V-line (зменшення кутів нижньої щелепи + пластика підборіддя)
  • Ортогнатія верхньої чи нижньої щелепи
  • Сегментарна остеотомія
  • Редукція (зменшення) вилиць
  • Збільшення вилиць (малярпластика)
  • Збільшення вилиць імплантами
  • Фронтопластика (зменшення надбрівних дуг)
  • Зменшення надбрівних дуг скроневим доступом
  • Редукція (зменшення) кадика
  • Фемінізація обличчя (фронтопластика + V-line + зменшення кадика)
  • Фемінізація голосу

Ментопластика – кісткова пластика підборіддя

Окрім ортогнатичних операцій для виправлення прикусу, у клініці Certus проводяться також пластичні операції на підборідді – різні варіанти ментопластики.

Ментопластика – збільшення підборіддя або його зменшення з метою естетичної корекції зовнішності за наявності вроджених чи набутих унаслідок травм дефектів нижньої щелепи. Вона показана за наявності виступаючого, недостатньо розвиненого або, навпаки, занадто широкого підборіддя та нижньої щелепи, а також у випадку деформації щелепи після травми.

Види ментопластики

Існує три типи ментопластики:

 1. Операція зі зменшення підборіддя. Проводиться шляхом розтину або видалення ділянки кістки, зі зміщенням та фіксацією нижнього фрагмента щелепи в потрібному положенні.
 2. Операція зі збільшення підборіддя. Виконується шляхом резекції (відсікання) ділянки кістки в області підборіддя та її переміщення та фіксація у більш передньому положенні. 
 3. Ендопротезування підборіддя. Пацієнту встановлюється імплант у підборіддя. При цьому можна коригувати не лише розмір, а й форму підборіддя.

Безопераційна контурна пластика підборіддя. Підшкірні ін’єкції препаратів на основі гіалуронової кислоти або власного жиру пацієнта з метою незначної зміни форми підборіддя.

Операції з ментопластики проводяться як окремо, так і в рамках ортогнатичної хірургії або в комплексі з підтяжкою обличчя, SMAS-ліфтингом або іншими видами омолодження обличчя.

Як проходить операція з ментопластики

Операція триває, залежно від її складності, 1-2 години. Вона проводиться під загальним наркозом, але можлива ментопластика під місцевою анестезією, спільно з використанням седативних препаратів. Розрізи розташовуються на слизовій оболонці порожнини рота, дуже рідко на шкірі під підборіддям, тому слідів хірургічного втручання практично не видно.

Ментопластика – операція з постійним ефектом, проте у разі ін’єкційної методики з часом потрібна корекція. Відновлення займає 1-2 тижні. У перші дні після операції необхідно носити компресійну пов’язку. Синяки та набряки після пластики підборіддя проходять у перший тиждень, також іноді короткочасно знижується чутливість шкіри нижньої губи та підборіддя.

Малярпластика – корекція вилиць

Одна із популярних операцій, яка може бути виконана у комплексі з ортогнатією — контурна пластика вилиць, або малярпластика. Ця операція естетичного характеру спрямована на корекцію форми, розміру або положення виличних кісток з метою досягти більш симетричного та гармонійного обличчя. Пластика вилиць показана при асиметрії, запалих щоках, зайвій округлості обличчя, а також у випадку деформації після травм.

Існує три методи пластики вилиць:

 • імплантація;
 • ліпофілінг;
 • корекція філером.

Метод вибирається залежно від індивідуальних особливостей пацієнта та бажаних результатів.

Переваги виконання ортогнатичних операцій в «Сertus»

У нашій клініці ортогнатія передбачає ряд переваг:

 • лікування здійснюється хірургом спільно ортодонтом, що дозволяє досягти максимально ефективного результату;
 • завдяки малоінвазивності процедури період відновлення скорочується, а також після хірургічного втручання на обличчі не утворюються шрами;
 • у нас практикують лише досвідчені кваліфіковані спеціалісти з бездоганною підготовкою;
 • результат операції помітний одразу.

В Certus до ваших послуг досвідчені хірурги та ортодонти, які допоможуть відновити функціональність та естетику кісток лицьового черепа, прикусу, зубів. Щоб дізнатися, чи потрібне вам ортогнатичне лікування і як його можна отримати, відвідайте консультацію нашого хірурга.

Вартість ортодонтії, кісткової пластики підборіддя, корекції вилиць

Вартість операцій залежить від обраної методики, використання анестезії, різних медикаментів, імплантів, компресійних пов’язок, а також перебування у клініці на реабілітації. Щоб дізнатися точну ціну операції на підборіддя, пластики вилиць або ортогнатії, запишіться на консультацію до лікаря в центр Certus.

Консультацію проводить
Золотаренко Ігор Олегович

Золотаренко Ігор Олегович

Медичний директор, Пластичний хірург

Подорожній Антон Володимирович

Подорожній Антон Володимирович

Щелепно-лицевий, пластичний хірург

Ціни

Вартість операції включає в себе:

1) Операція
2) Анестезія
3) Імпланти (у разі використання)
4) Компресійна білизна (у разі використання)
5) Перебування в клініці з харчуванням, цілодобовим медичним супроводом
6) Перев’язки, огляди
7) Медикаменти
*Вартість декількох операцій в комплексі буде нижчою через економію на тривалості анестезії та перебування в клініці.
*Розрахунки проводяться в гривні по комерційному курсу продажу ПриватБанк

Ціна

UAH EUR USD
Название процедуры Цена (грн)
Редукція (зменшення) кутів нижньої щелепи

1900-2400 €

Збільшення кутів нижньої щелепи імплантами

2000-3500 €

V-line (зменшення кутів нижньої щелепи + пластика підборіддя)

3200-3900 €

Ортогнатія верхньої або нижньої щелепи

3400-4600 €

Сегментарна остеотомія

2900-3500 €

Редукція (зменшення) вилиць

2400-3100 €

Збільшення вилиць (малярпластика)

2900-3600 €

Збільшення вилиць імплантами

2300-3700 €

Зменшення надбровних дуг (Фронтопластика)

3400-5100 €

Зменшення надбрівних дуг скроневим доступом

2200-2900 €

Редукція (зменшення) кадика

700-1100 €

Фемінізація обличчя (фронтопластика+ V-line+ зменшення кадика)

6600-7800 €

Фемінізація голосу

700-900 €

background
Записатися на консультацію

Популярні питання

Скільки коштує ортогнатична операція у Києві?

Вартість ортогнатичної операції залежить від її виду, в неї входить анестезія, медикаменти, перев’язки й огляди, імпланти у разі їх використання, а також перебування в клініці.

У яких випадках застосовують щелепно-лицьову хірургію?

Щелепно-лицьова хірургія в Києві показана, якщо є асиметрія обличчя через неправильну форму та розташування щелеп, деформація зубних рядів, недорозвинення або надмірний розвиток однієї чи обох щелеп.

Як впливає ортогнатична хірургія на якість життя пацієнта?

Ортогнатія нижньої щелепи або обох дозволяє сформувати ортогнатичний прикус і в такий спосіб позбутися дефектів мови й проблем зі споживанням їжі, а також покращити зовнішній вигляд та підвищити самооцінку.

Як правильно підготуватися до кісткової пластики обличчя?

Підготовка до кісткової пластики є комплексом дій, що пов’язаний з детальним обстеженням та аналізом даних лікарями, отриманням ортодонтичного діагнозу та виготовленням моделей зубних рядів.

Як відбувається відновлення після ортогнатичної операції?

Відновлення після операції ортогнатії займає в середньому 8-12 тижнів. Набряк спадає на другий тиждень, його залишок може зберігатися 2-3 місяці. В області обличчя може також спостерігатися оніміння або зниження чутливості, яке проходить протягом 6-12 місяців.

Додати відгук

Рейтинг:
Ваш відгук надіслано, дякуємо!
Послуги
 • Естетична хірургія
 • Ін'єкції краси
 • Косметологія
 • ЛОР-послуги
 • Стоматологія в Києві

Назад

Зателефонувати вам?
Дякуємо за заявку

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Консультація
Консультація
Відео
консультація
Записатися на онлайн консультацію