Ми працюємо!

Реставрація зубів

Художня реставрація зубів

Художня реставрація зубів – відновлення чи покращення зовнішнього вигляду зубів за наявності естетичних дефектів.

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально.

Навіщо потрібна реставрація зубів

Реставрація використовується у звичайній та косметичній стоматології. Ця процедура допомагає зберегти пошкоджені зуби, відновити їх здоров’я та нормальні функції, позбавити пацієнта хворобливих відчуттів та дискомфорту. До того ж художня реставрація є не тільки лікуванням, а й естетичним відновленням або покращенням зовнішнього вигляду зубів, та, окрім лікування, дозволяє покращити зовнішність клієнта.

Які завдання вирішує естетична реставрація

Ця процедура вирішує такі проблеми:

 • нерівний зубний ряд, щербинки на зубах;
 • естетичні недоліки емалі, такі як її потемніння, відсутність блиску та інші;
 • карієс на передній поверхні зубів;
 • сколи зуба, травми та руйнування (для проведення художньої реставрації необхідно, щоб корінь зуба залишався цілим і зуб не був зруйнований більш ніж на 50%);
 • порушення жувальної функції зуба;
 • наявність щілин між зубами;
 • порушення дикції;
 • і, як наслідок, дискомфорт, небажання посміхатися та невпевненість у собі.

Що таке художня реставрація зубів: види

Технічно реставрація та лікування зубів є одним і тим самим, але під час реставрації враховується естетична складова: необхідно не тільки точно відтворити анатомію зуба, але й підібрати колір, форму, щоб зуб виглядав красиво. Тому це трудомісткий процес.

Види реставрації зубів включають пряму та непряму реставрацію або відновлення зубів.

Що таке пряма реставрація та як вона проводиться

Під час прямої реставрації зубів лікар нарощує зуб безпосередньо в роті пацієнта, використовуючи різноманітні композитні матеріали. Найпопулярнішими матеріалами є фотополімери, але існують й інші. Якісні сучасні матеріали добре імітують властивості природної тканини й на вигляд такі зуби не відрізняються від власних зубів пацієнта.

Такий метод дозволяє швидко та просто усунути невеликі естетичні недоліки зубів, наприклад, виправити нерівний або сколотий край. У разі потреби додатково зміцнити пошкоджений зуб, наприклад, передній або жувальний. Під час естетичної реставрації може використовуватися штифт, поверх якого виконується нарощування.

Залежно від ситуації, така реставрація може зайняти від 15 хвилин до години, але, якщо дефекти незначні, зуб можна відреставрувати всього за один сеанс. Також це відносно недорого, малоінвазивно та найчастіше не болісно, можна обійтися без довгої підготовки та анестезії. Такий метод художньої реставрації є швидким та надійним, підходить як для передніх, так і для бічних та жувальних зубів, виправлення кривих зубів. Однак у деяких випадках необхідно використовувати інший метод – непряму реставрацію, що також включає різні підходи.

Що передбачає непряма реставрація зубів

Під час непрямої художньої реставрації використовуються зубні протези, такі як коронки, вкладки, імпланти та вініри. Застосування цього способу може вимагати від пацієнта прийти до клініки декілька разів.

 • Коронки використовуються для сильно зруйнованих зубів. Звичайні матеріали, що застосовуються сьогодні – кераміка чи металокераміка. Відновленими таким способом зубами можна жувати, і на вигляд сучасні безметалові коронки не відрізняються від природних зубів. За умови малоінвазивного методу встановлення та точного прилягання до тканини зуба не розвивається вторинний карієс і зуб залишається здоровим.
 • Зубні вкладки – нещодавній винахід, вони встановлюються, коли неможливо використовувати пломбу. Виглядають природно, використовуються навіть для передніх зубів, які видно під час посмішки.
 • Імпланти ставлять, якщо зуб повністю відсутній, безпосередньо в кісткову тканину щелепи. Це складніше втручання, ніж проста естетична реставрація, оскільки потрібна робота хірурга, але це дає якісний результат.
 • Якщо треба надати гарного кольору та форми передній поверхні зуба на зубах фіксуються тонкі пластинки з керамічного, композитного або полімерного матеріалу – вініри, що створюють білу посмішку, як у зірок Голлівуду. Вимагають мінімального щадного обточування зуба. Цей метод естетичної реставрації на сьогодні є популярним і доступним усім охочим.

Плюси та мінуси естетичного відновлення зубів

Естетична реставрація: плюси

Плюси художньої реставрації є очевидними. Застосування цієї процедури не лише усуває медичні проблеми пацієнта, але використання методів реставрації також вирішує естетичні завдання. Такий метод відновлення, на відміну від проведення самих лікувальних стоматологічних процедур, робить клієнта красивішим та впевненішим у собі.

Мінуси та протипоказання

Як такі, мінуси художньої реставрації зубів відсутні, проте є декілька протипоказань.

 1. Непереносність чи алергія на ліки або матеріали, що використовуються під час реставрації.
 2. Захворювання зубів, ясен, м’яких тканин рота. Перед реставрацією зуба необхідно провести лікування, а також професійне чищення зубів.
 3. Інфекційні захворювання, пухлини, відновлювальний період після лікування.
 4. Прямий прикус.
 5. Схильність до бруксизму (скрегіт зубами).

Записуйтесь у нашу клініку на огляд та консультацію. Наші стоматологи виконують естетичну та якісну реставрацію всіх видів. Чекаємо на вас!

Ціни

Ціна

UAH EUR USD
Название процедуры Цена (грн)
Консультація

300 грн.

Консультація зі складанням плану лікування

550 грн.

Реставрація зубів

1200 грн.

Художня реставрація зуба

2300 грн.

background
Записатися на консультацію

Додати відгук

Рейтинг:
Ваш відгук надіслано, дякуємо!
Послуги
 • Естетична хірургія
 • Ін'єкції краси
 • Косметологія
 • ЛОР-послуги
 • Стоматологія в Києві

Назад

Зателефонувати вам?
Дякуємо за заявку

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Консультація
Консультація
Відео
консультація
Записатися на онлайн консультацію