Лапароскопічна адреналектомія

Лапароскопічна адреналектомія

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально.

В даний час видалення надниркової залози, або адреналектомія, здійснюється за допомогою лапароскопічного, ретроперітонеоскопіческого способів, відкритою технікою операції. Результатом широкого поширення патологій, пов’язаних з ендокринною системою жителів України, став активний пошук новітніх методів хірургічного втручання. Найбільш ефективною і малотравматичною визнана лапароскопічна адреналектомія. У клініці «ЦЕРТУС» є необхідне діагностичне та операційне обладнання для маніпуляцій, процедури проводять лікарі вищої категорії.

Показання до операції представлені:

 • вирилизуючою пухлиною;
 • односторонньої гіперплазію кори наднирників;
 • феохромоцитомою надниркової залози;
 • аденомою наднирників 40 мм і більше, або активно зростаючими;
 • іншими пухлинами надниркових залоз 40 мм і більше, або активно зростаючими;
 • хворобою Кушинга з відсутністю позитивного результату іншої терапії;
 • патологічними утвореннями наднирників діаметром 35 мм або більше;
 • одиночним метастазуванням в наднирник пухлин з іншою локалізацією.

Адреналектомія лапароскопічним методом може проводитися при різних положеннях хворого на операційному столі. Одностороннє оперативне втручання вимагає укладати пацієнта на бік, який є протилежним оперованого органу. Двостороння операція на надниркових передбачає вкладання на область живота. Відзначається суттєве ускладнення доступу через черевну порожнину, що обумовлено значною кількістю зустрічаються на шляху маніпуляційного інструменту органів.


Лапароскопія надниркової залози здійснюється тільки в умовах максимально зручного доступу до зони, що оперується, тому вкрай важливо надійно зафіксувати пацієнта і змінити конфігурацію операційного столу, щоб утворився вигин в поперековому відділі оперованого. Саме завдяки такому підходу, а також за допомогою спеціальних подушок і прокладок вдається забезпечити оптимальний робочий простір для проведення хірургічних маніпуляцій і нерухоме стійке положення тіла оперованого.

Лікування пухлини надниркової залози шляхом лапароскопічної операції триває трохи довше, ніж традиційне хірургічне втручання. Середня тривалість складає близько трьох годин. Відзначаються відносно невеликі крововтрати і скорочення тимчасового періоду, виділеного на реабілітаційні заходи. У ряді випадків таке оперативне втручання може бути продовжено традиційними способами без переривання на різні маніпуляції і зміну положення тіла оперованого.

Особливості техніки виконання лапароскопії

Пухлина наднирників та інші операбельні патологічні зміни вимагають проведення першого проколу на ділянці від підребер’я до верхнього краю подвздошного гребеня, з огляду на пряму м’яз живота. Після виконання розрізу, максимально обережно здійснюється введення відеокамери і подача достатньої кількості газу для отримання зручного робочого простору навколо оперованого органу, в даному випадку ним є наднирник. В умовах певних положень близько розташованих органів потрібно скористатися спеціальними маніпуляторами.

Введення додаткових троакар слід виконувати з проведенням обов’язкового візуального контролю на найбільш значущих в кожній конкретній ситуації ділянках. Завдяки широкому набору використовуваних на практиці методик, хірург, що оперує, може скористатися найбільш зручними положеннями і точками проколів.

Особливістю лапароскопічної адреналектомії є видалення ураженого органу з попереднім його вивільненням. В цьому плані особливої ​​уваги потребують жирова клітковина, печінка і судинна система верхнього ниркового полюса. Безпосередньо перед проведенням висічення оголеною пухлини надниркової залози перекриваються абсолютно всі кровоносні судини, що забезпечують орган харчуванням. Важливо відразу ж упакувати відокремлювані тканини всередину герметичної капсули, що витягується за допомогою одного з проколів, що попереджає інфекційне ураження внутрішньої порожнини. На фінальному етапі здійснюється перевірка якості накладених лігатур і скоб, а також видалення хірургічних інструментів і накладення поверхневих швів.

Період післяопераційної реабілітації

Відновлення прооперованих хворих після лапароскопічного втручання є швидким, а виписувати таких пацієнтів можна на другу-третю добу. Повернення до звичайного життя можливе безпосередньо після того, як заживуть операційні розрізи.

Протипоказання

Ключовим фактором відмови від лапароскопії є підозра на ракові клітини або встановлена ​​наявність новоутворень, значні розміри пухлини, ймовірність розриву і подальшого перитоніту, наявність гнійних утворень з в’ялими або стінками, що швидко рвуться.

Переваги методу

Завдяки сучасній технології наноситься мінімальний збиток тілу оперованого, скорочується післяопераційний період, помітно знижується ймовірність розвитку ускладнень і з’являється можливість повернення до звичного способу життя в найкоротші терміни.

У клініці «ЦЕРТУС» можна здати необхідні аналізи і отримати призначення на лапароскопію наднирників. Показанням для даного виду оперативного втручання, як правило, є невеликий розмір новоутворення наднирника, що дозволяє віднести методику до категорії дуже затребуваних і перспективних.

Ціни

Назва послуги

Ціна

UAH EUR USD
background
Записатися на консультацію
Популярні питання

Перед операцією потрібно проходити обстеження або здати аналізи?

Обстеження перед операцією Ви можете пройти в нашій клініці, або за місцем проживання.

Перелік необхідних досліджень наступний:

1. ПЛР-тест на COVID-19.
2. Загальні аналізи крові та сечі.
3. Аналіз крові на цукор.
4. Група крові і резус-фактор.
5. Коагулограма (кров на згортання).
6. Біохімічний аналіз крові.
7. Аналіз крові на Австралійський антиген, гепатит «С», ВІЛ.
8. Реакція Вассермана.
9. Електрокардіограма.
10. Висновок терапевта.
11. Флюорограма або рентгенограма.
12.УЗД черевної порожнини.
13. Фіброгастродуоденоскопія.
14. Жінкам – заключення від гінеколога.

Вартість обстеження в нашій клініці – 200 €

Що входить у вартість операції, чи необхідні додаткові витрати?

У вартість операції входить: саме втручання, витратні матеріали, наркоз, доба перебування в стаціонарі (всі необхідні медикаменти, харчування), наступні перев’язки і огляди.

Додаткові витрати відсутні.

Послуги
 • Естетична хірургія
 • Лапароскопічна хірургія
 • Ендокринна хірургія
 • Ін'єкції краси
 • Косметологія
 • ЛОР-послуги
 • Стоматологія

Назад

Зателефонувати вам?
Дякуємо за заявку

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Консультація
Консультація
Відео
консультація
Записатися на онлайн консультацію