Ми працюємо!

Пародонтологія (лікування ясен)

Пародонтологія - розділ стоматології, в межах якого здійснюється вивчення, лікування, профілактика захворювань пародонту (тканин, які оточують зуб). Лікар, який працює в цій галузі, відповідно є пародонтологом.

До пародонту варто віднести тканини і органи, які оточують зуб. Йдеться про ясна і кісткову тканину, в якій знаходиться корінь зуба, а також його зв'язковий апарат. Сучасна пародонтологія володіє ефективними методами лікування та профілактики пародонту, що дозволяє справлятися практично з будь-якими захворюваннями ясен. Основна умова результативності лікування ясен - своєчасне звернення до лікаря.

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально.

З якими симптомами захворювання ясен варто звертатися до пародонтолога

Багатьох проблем з яснами можна було б уникнути, якби стану ротової порожнини та ясен приділялося достатньо уваги. Є ряд симптомів, які мають насторожити і змусити людину звернутися до пародонтолога:

 • з’явилося опущення ясен, через що оголилися шийки зубів;
 • наявні болісні відчуття або свербіж ясен, відзначається припухлість ясен;
 • кровоточивість ясен (наприклад, під час відкушуванні яблука, чищення зубів і т.д.);
 • присутній неприємний запах з роту;
 • утворилися виразки в ротовій порожнині;
 • зуби стали хитатися;
 • є зубний камінь.

Будь-який з цих загальних симптомів вказує на проблеми пародонтологічного характеру. Також у кожного захворювання є специфічні ознаки.

Основні захворювання, які лікує пародонтологія

У пародонтологічних захворювань можуть бути різні причини виникнення. Найпоширенішими є:

 • ігнорування якісної гігієни порожнини рота;
 • захоплення кавою і курінням;
 • цукровий діабет;
 • хвороби шлунково-кишкового тракту;
 • порушення прикусу, неправильно сформований зубний ряд;
 • попереднє стоматологічне втручання, яке було здійснене неякісно;
 • авітаміноз, імунні порушення;
 • генетична схильність до розвитку подібних захворювань;
 • неправильне застосування стоматологічних апаратів і матеріалів в протезуванні.

Пародонтолог займається лікуванням трьох основних хвороб:

 • Пародонтоз – ураження слизової оболонки хронічного характеру в області зубів. Довгий час хвороба взагалі може ніяк себе не проявляти та ясна не турбуватимуть вас. У той же час відбуваються зміни, які можуть бути навіть незворотними в певний момент. Виникають дистрофічні порушення, які впливають на судинну систему, через що ясна стають помітно блідішими і починають опускатися. Досить часто пацієнти скаржаться стоматологу на надмірну чутливість зубів до гарячої і/або холодної їжі і напоїв. У випадку з пародонтозом ясна опускаються і зуби втрачають міцну фіксацію.
 • Пародонтит – запальне захворювання, яке проявляється в ураженні навколозубних тканин і ясен. Основна ознака цієї хвороби – утворення пародонтальної кишені (простір між коренями зубів і яснами). Ця проблема з яснами сама по собі ніколи не проходить, тому обов’язково треба звернутися до лікаря. Якщо нічого не робити й не звертатися до стоматолога в клініку, зуби розхитуються і просто випадають. Найпоширенішими причинами пародонтиту є неправильний прикус і дуже занедбаний гінгівіт, які з’явилися в результаті порушень при протезуванні.
 • Гінгівіт – хвороба м’яких навколозубних тканин, для якої характерне запалення ясен. Це найбільш часта причина звернення пацієнтів до пародонтолога. Причина цього захворювання в більшості випадків досить банальна – погана гігієна порожнини рота. Звичайний наліт поступово твердне і в подальшому є джерелом бактерій, які і викликають  запалення ясен. Гінгівіт можна розпізнати по набряку ясен і поганому запаху з рота. Якщо звернутися до пародонтолога, вчасно пройти лікування, а потім дотримуватися всіх необхідних профілактичних рекомендацій лікаря, то гінгівіт більше не турбуватиме.

Всі пародонтологічні захворювання потребують професійного лікування. Для цього в арсеналі лікаряпародонтолога є все необхідне.

Способи лікування, які застосовуються в пародонтології

На початкових етапах розвитку пародонтологічні захворювання лікуються відносно просто. Виконується професійна чистка зубів, проводиться терапія, спрямована на зняття запалення ясен.

На запущених стадіях пародонтоз і пародонтит лікують комплексно. Спочатку потрібно видалити всі зубні відкладення, після чого – провести санацію і антисептичне лікування порожнини рота і ясен. Також застосовується медикаментозне та інструментальне лікування ясен. Залежно від проблеми пацієнта та особливостей патології ясен, лікар може звернутися до таких технологій, як ультразвук, технологія Air-flow та інші методи. 

Лікування пародонтозу передбачає використання спеціальних лікувальних мазей, глибоке очищення за допомогою кюретажа пародонтальних кишень, фізіотерапію. Іноді стоматолог може призначити хірургічне втручання або протезування.

Лікування пародонтиту полягає в медикаментозній обробці антисептиками, професійному чищенні зубів. Якщо захворювання ясен досягло важкої стадії, може знадобитися хірургічне лікування.

Гінгівіт також передбачає комплексне лікування. Обов’язково пародонтолог проводить професійну чистку, видаляє зубний наліт, призначає протизапальну терапію і спеціальні засоби (аплікації лікувальних гелів, полоскання, спеціальні зубні пасти).

У певних випадках пародонтолог може вдаватися до шинування. За допомогою цього методу лікар відновлює здоров’я зубного ряду шляхом усунення хиткості одиничних зубів або всього зубного ряду. Це дозволяє зміцнити зуби і не дати їм випасти. Шинування рекомендоване у важких випадках пародонтиту. Щоправда, використання методу не обмежується проблемою хиткості зубів. Його можуть застосовувати і в інших випадках, так як він також допомагає попередити розвиток запалення ясен.

Якщо ви помітили у себе запалення ясен і вам потрібна консультація грамотного пародонтолога в Києві, записуйтеся до фахівця клініки «Цертус». У нас проведуть необхідні діагностичні заходи і підберуть оптимальні способи лікування захворювань і профілактики.

Ціни

Ціна

UAH EUR USD
Название процедуры Цена (грн)
Консультація

300 грн.

Консультація зі складанням плану лікування

550 грн.

Зняття зубних відкладеннь ультразвуком (1 зуб)

250 грн.

Чистка зубів ультразвуком

650 грн.

Чистка зубів Air Flow

650 грн.

Комплесна чистка зубів Air Flow + ультразвук (2 щелепи)

1200 грн.

background
Записатися на консультацію

Додати відгук

Рейтинг:
Ваш відгук надіслано, дякуємо!
Послуги
 • Естетична хірургія
 • Ін'єкції краси
 • Косметологія
 • ЛОР-послуги
 • Стоматологія в Києві

Назад

Зателефонувати вам?
Дякуємо за заявку

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Консультація
Консультація
Відео
консультація
Записатися на онлайн консультацію