Ми працюємо!

Хірургія: видалення зуба мудрості

Хірургічна стоматологія – це окремий розділ стоматології, в рамках якого здійснюється лікування хвороб порожнини рота шляхом застосування методик оперативного втручання. Хірург, який практикує в галузі стоматології, справляється з широким колом завдань. Крім видалення зубів цей фахівець займається збереженням і реконструкцією зубів, регенерацією кістки, усуненням запальних захворювань порожнини рота.

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально.

Видалення зуба

Іноді трапляється так, що зберегти зуб не вдається, у зв’язку з цим, його доводиться видаляти. Тріщини і травми зуба, запущений карієс, запалення ясен навколо зуба, а також рухливість зубів можуть призвести до незворотнього стану.

Дуже часто причиною видалення зубів стає карієс, який переходить у пульпіт, а потім – в періодонтит. Коли ураження доходить до кореня, то рятувати, по суті, вже нічого і доводиться позбавлятися від хворого зуба.

Після видалення зуба накладають шви, завдяки яким загоєння відбувається швидше та комфортніше. Термін зняття швів залежить від складності видалення зуба. Якщо операція була простою, шви можуть бути зняті менше, ніж через 7 днів. Загоєння рани здебільшого триває декілька тижнів.

Видалення зуба мудрості

Пацієнти нерідко звертаються з необхідністю видалення 8-го зуба, званого в народі зубом «мудрості». Зуби мудрості не мають попередників у молочному прикусі, тому ясна залишаються непідготовленими до їхньої появи. У деяких людей зуби мудрості виростають у правильному положенні та не завдають жодного дискомфорту. Але у більшості прорізування вісімок супроводжується різними проблемами. Тоді потрібно видаляти зуб мудрості. Проте в кожному випадку стоматолог проводить діагностику, використовуючи рентген, та в індивідуальному порядку вирішує, чи потрібно видаляти зуб мудрості.

Найчастішим показанням видалення зуба мудрості є той випадок, коли зубу не вистачає місця. Або зуб мудрості починає спиратися в щоку, травмуючи її слизову, або чинить тиск на сусідній зуб, через що досить швидко в цьому місці утворюється карієс. Також неправильне положення зубів мудрості впливатиме на весь зубний ряд і може спричинити викривлення зубів.

У клініці виконується також видалення ретинованих (непрорізаних) та частково ретинованих зубів мудрості. Видалення зубів мудрості вимагає особливої обережності, оскільки поряд з їхнім корінням проходить одна з гілок трійчастого нерва. Зазвичай видалення верхніх зубів мудрості проходить легше, оскільки вони мають нормальну структуру, а кісткова тканина верхньої щелепи менш щільна.

Видалення кіст і новоутворень

Якщо в порожнині рота довгий час є інфекція, особливо хронічне запалення в зубному каналі, це нерідко призводить до розвитку капсульних новоутворень з гноєм, кіст, гранульом. Вони не завжди провокують появу болісних відчуттів, але можуть переносити інфекцію в гайморові пазухи, призводити до руйнування кісткової тканини. Антибіотики та інші ліки в таких випадках фактично безпорадні. Інша справа – хірургічна стоматологія. За допомогою оперативного втручання проводиться успішне видалення кіст і новоутворень.

Резекція верхівки кореня зуба

Зазначена маніпуляція відноситься до категорії зубозберігаючих методик. Показанням до цієї процедури можуть бути гранульоми або ж кісти в області верхівки кореня. Кіста може з’явитися через ускладнений карієс, неправильно виконане ендодонтичне лікування, хронічне запалення в зубному каналі. Якщо консервативне лікування кісти не дало потрібного ефекту, тоді і вдаються до її видалення разом із резекцією верхівки кореня зуба.

Лікування альвеоліту

Альвеоліт – запалення лунки, що утворилася після видалення зуба. Причини такого явища можуть бути різними:

 • потрапляння частинок їжі в рану;
 • неякісне дотримання гігієни порожнини рота;
 • недотримання асептики в процесі видалення зуба;
 • наявність карієсу сусідніх зубів, який не лікувався.

Пацієнт може зіткнутися з тим, що його турбують інтенсивні болі в ураженій ділянці ясен чи навіть всієї половини обличчя, посилене слиновиділення, підвищення температури до субфебрильних показників, сильна стомлюваність і ряд інших неприємних симптомів.

Під час лікування хірург здійснює механічне очищення лунки, промивання лунки розчинами антисептиків, використовує анальгетики для усунення болю. Можуть знадобитися й антибіотики.

Періостотомія

Періостотомія є хірургічною операцією, яка передбачає розсічення периосту (окістя) і часткове відшаруванні його від кістки. Зазначена процедура відноситься до зубозберігаючих операцій і призначається в таких випадках:

 • Необхідність у відтоці гною, який продукується в осередку запалення. Операція проводиться при періоститі (флюс).
 • Створення доступу до кістки щелепи. В цьому випадку втручання потрібне для виконання кісткової пластики щелеп або синус ліфтингу. До речі, sinus-lift проводиться за умови атрофії кістної тканини в ділянці верхніх жувальних зубів. Синусліфтинг потрібен, коли діагностовано недостатній об’єм та щільність кістки на місці віддалених зубів.

Після вилучення гною в розріз поміщається гумовий дренаж, щоб залишки гною могли вийти назовні, а не накопичуватися в м’яких тканинах. Через певний час дренаж видаляють. Також пацієнтові призначають антибіотики. Можуть знадобитися і полоскання антисептичними розчинами з метою зняття запалення і набряку.

Пластика вуздечок

При аномаліях вуздечок язика і губ рекомендується проведення корекції за допомогою оперативного втручання. Дитина, яка має таку патологію, в грудному віці відчуває ускладнення при вигодовуванні. У більш старшому віці через це виникає порушення мови і прикусу, захворювання пародонту. Таким чином, пластика вуздечок язика і губ спрямована на відновлення нормального дихання, харчування, мовних функцій шляхом малоінвазивної операції.

Пластична хірургічна стоматологія

В межах пластичної стоматології існує ряд процедур:

 • Альвеопластика. За допомогою такого втручання правильно формується альвеолярний гребінь перед протезуванням, якщо він атрофований, були травми або є дефекти.
 • Вестибулопластика. Ця операція допомагає збільшити простір між яснами і внутрішньою частиною губ і щік. Дрібна передротова порожнина є не тільки косметичним дефектом, але і більш серйозною проблемою. Через надмірне натягування ясен виникає їхня кровоточивість, оголення шийок зубів і коренів.
 • Гінгівопластика. Вказану маніпуляцію проводять для того, щоб поліпшити структурний стан ясен і їхню естетичність. Під час операції видаляють зайві тканини, вирівнюють висоту ясен, відновлюють нормальну структуру тканини.

Якісна стоматологія у клініці Certus

У клініці «Цертус» виконуються різні види стоматологічних операцій. До лікування захворювань і усунення патологічних станів фахівці підходять комплексно, що дозволяє успішно справлятися з будь-якими проблемами. У нашій клініці працюють досвідчені стоматологи, які допоможуть вам вирішити проблему, звівши до мінімуму появу ускладнень, навіть після складних операцій (наприклад, після видалення відразу декількох зубів мудрості). Забезпечуючи професійність та турботу про пацієнтів, ми впевнені в тому, що після візиту ви рекомендуватимете нашу клініку близьким.

Консультацію проводить
Золотаренко Ігор Олегович

Золотаренко Ігор Олегович

Медичний директор, Пластичний хірург

Подорожній Антон Володимирович

Подорожній Антон Володимирович

Щелепно-лицевий, пластичний хірург

Ціни

Ціна

UAH EUR USD
Название процедуры Цена (грн)
Консультація

300 грн.

Консультація зі складанням плану лікування

550 грн.

Видалення зуба

2200 грн.

Атипове видалення зуба

4200 грн.

Видалення 8-го зуба І кат.

2600 грн.

Видалення 8-го зуба ІІ кат.

3200 грн.

Видалення молочного зуба

750 грн.

Втручання на альвеолярному відростку щелепи

1750 грн.

Видалення новоутворення порожнини рота

3800 грн.

Хирургічне подовження клінічної коронки зуба

2000 грн.

Кюретаж лунки

500 грн.

Альвеолотомія

650 грн.

Видалення слизово-окістного «капюшона»»

1200 грн.

Ампутація кореня зуба

2300 грн.

Резекція верхівки кореня зуба

7500 грн.

Пластика вуздечки губи

1800 грн.

Періостотомія, розкриття абсцеса

1500 грн.

Вестибулопластика в області одного сегмента щелепи без аутотрансплантату

3500 грн.

Вестибулопластика в області одного сегмента щелепи з аутотрансплантатом

6400 грн.

Пластика вуздечки язика

2400 грн.

Усунення рецесії ясен І кат.

6000 грн.

Усунення рецесії ясен ІІ кат.

8000 грн.

Гінгівектомія в області 1-го зуба

500 грн.

Зняття швів

300 грн.

Пов’язка Alveogyl

350 грн.

Пов’язка Septo-pack

600 грн.

Використання A-PRF мембрани/пробки

1800 грн.

Використання додаткової A-PRF мембрана/пробка

600 грн.

Компактостеотомія І кат.

1800 грн.

Компактостеотомія ІІ кат.

3200 грн.

background
Записатися на консультацію

Додати відгук

Рейтинг:
Ваш відгук надіслано, дякуємо!
Послуги
 • Естетична хірургія
 • Ін'єкції краси
 • Косметологія
 • ЛОР-послуги
 • Стоматологія в Києві

Назад

Зателефонувати вам?
Дякуємо за заявку

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Консультація
Консультація
Відео
консультація
Записатися на онлайн консультацію