Ми працюємо!

Ендодонтія

Ендодонтія - наука про анатомію, патології та методи лікування кореневих каналів зубів, спрямованих на усунення інфекції всередині кореневої канальної системи.

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально.

Ендодонтія – наука, що займається вивченням анатомії ендодонта, а також діагностикою та лікуванням патологій, пов’язаних зі змінами в пульпі і періодонті, травмами в порожнині зуба. В рамках цього розділу стоматології виконується лікування зубних каналів.

Цілі ендодонтичного лікування

Лікування ендодонтії переслідує такі цілі:

 • Видалення з періапікальних тканин і кореневого каналу інфікованих тканин (дентину і пульпи).
 • Проведення підготовки кореневого каналу для подальшого його пломбування.
 • Виконання процедури пломбування кореневого каналу.

Ендодонтичне лікування може бути первинним і вторинним. Первинне лікування передбачає пломбування каналів зуба і хемомеханічну чистку. Після цього проводиться реставрація зубної коронки за допомогою пломбувального матеріалу або штифтової кульшової вкладки. У тому випадку, якщо пломба займає приблизно 2/3 коронки, то останню протезують. Вторинне ендодонтичне лікування полягає в повторному лікуванні кореневих зубних каналів, які зазнали невдалого первинного лікування. Старі наповнювачі кореневих каналів видаляються, сам канал ретельно очищується, після чого знову встановлюється пломба. Всі заходи проводяться з метою усунення запалення і хронічного зубного болю, а також для збереження зуба. Вторинне лікування можна назвати більш складним, тому що не завжди успішний результат є довговічним. Необхідно після нього спостерігатися у стоматолога, щоб у разі розвитку інфекції зреагувати і вжити необхідних заходів.

При відсутності своєчасного лікування зубних каналів, пошкодження зубів може стати незворотнім процесом, і призвести до їх втрати, через що в запущених випадках допоможе лише протезування або імплантація.

Ендодонтичне лікування – показання та протипоказання

Лікування кореневих каналів зуба показано в наступних випадках:

 • Різні форми періодонтиту – запалення оточуючих корінь зуба тканин, через що біля кореня утворюється кишеня, наповнена гноєм. Характерний симптом цього захворювання – різкий біль в зубі. Причини періодонтиту можуть носити інфекційний, травматичний, медикаментозний і алергічний характер.
 • Гострий пульпіт – хвороба, для якої характерне запалення пульпи (найчастіше інфекційної природи в результаті проникнення бактерій через каріозний канал), яку прийнято називати нервом. Спочатку пацієнт може відчувати ниючий біль, який стає гострим. Може спостерігатися потемніння емалі хворого зуба, набряк оточуючих його тканин, невелика зубна кровотеча.
 • Хронічний пульпіт – запалення пульпи, яке протікає хронічно. При цій патології періодично виникають приступи зубного болю у відповідь на механічні та/або термічні впливи (найчастіше – на гаряче). Причини можуть бути різними – від гострого періодонтиту і пародонтиту до неякісного лікування зуба, яке було здійснене раніше.

У ендодонтичного лікування є і протипоказання: вертикальний перелом кореня зуба, ураження періодонта, неможливість обробки кореневих каналів, неможливість відновлення зуба.

Як проводиться лікування

Ендодонтичне лікування – процес поетапний, що вимагає грамотного підходу і дотримання наступного алгоритму дій:

 • Діагностика. Кожен пацієнт, який звертається за отриманням ендодонтичної допомоги, обов’язково має пройти діагностику. Крім огляду та застосування клінічних методів перевіряється вітальність зуба (тобто, його життєздатність), проводиться зондування маргінального пародонту (з метою визначення вертикального перелому зуба). Можливе використання КТ.
 • Оцінка стану зуба і прогнозу щодо різних варіантів лікування, прийняття рішення. Для цього лікар аналізує результати діагностичного обстеження. Якщо у пацієнта є штифтова конструкція або коронка на хворому зубі, то попередні конструкції підлягають видаленню.
 • Підготовка до проведення ендодонтичного лікування. Вона може полягати в здійсненні наступних маніпуляцій:
  • лікування хвороб, які вразили пародонт;
  • пломбування порожнин (тих, які не мають відношення до ендодонтичного входу), уражених карієсом;
  • відновлення відсутніх стінок зуба;
  • в разі підвищеного слиновиділення пацієнту за 30 хвилин до початку ендодонтичного лікування дають атропін у вигляді полоскань.
 • Проведення ендодонтичного лікування. Спочатку необхідно дати хворому анестезію, після чого приступають безпосередньо до процедури. З метою отримання зручного ендодонтичного входу певним чином відкривають каріозну порожнину. Потім видаляють пульпарну камеру і забезпечують доступ ендодонтичних інструментів до каналу зуба. Після цього слід видалити пульпу і чужорідний вміст. Щоб знати, яка довжина кореневого каналу (а це дуже важливо і дозволить уникнути ускладнень), лікар застосовує апекс-локатор і рентген. Далі здійснюється обробка кореневого каналу за допомогою спеціальних інструментів і медикаментозних препаратів. Якщо в періодонті протікає запальний процес, його усувають. Після цього канал пломбується.
 • Реставрація коронкової частини, яка повинна бути закінчена не пізніше, ніж через 2 тижні після проведеного ендодонтичного лікування.
 • Спостереження. Відразу визначення результату лікування є неможливим, тому перший раз пацієнт повинен обстежитися у лікаря за допомогою комп’ютерної томографії через 6 місяців. Потім контроль лікування здійснюється через 1 рік, 2 і 4 роки.
 • У разі збільшення апікальної патології показана апікальна хірургія. Вона полягає в хірургічній ревізії і обов’язковому контролі результату.

Варто відзначити, що вкрай не рекомендується завершувати ендодонтичне лікування в одне відвідування. Воно може розтягуватися на кілька днів або навіть тижнів.

Після того, як лікування закінчено, слід відновити анатомію і функції зуба. Для цього можуть використовуватися пломбувальні матеріали або ортопедичні конструкції.

У клініці «Цертус» ендодонтичне лікування проводиться за допомогою сучасного апаратного забезпечення. Застосовуються ручні ендодонтичні інструменти, ротаційні системи, X-smart обладнання для інструментів, які обертаються, thermaprep-апарат (призначений для розігріву гутаперчі і застосовується в процесі пломбування кореневих каналів), апекс-локатор. Лікування в обов’язковому порядку виконується під рентген-контролем. Завдяки наявності сучасного обладнання, а також застосування якісних інструментів та інноваційних матеріалів в клініці успішно справляються навіть зі складними випадками, які підлягають проведенню ендодонтичного лікування.

Ціни

Ціна

UAH EUR USD
Название процедуры Цена (грн)
Консультація

300 грн.

Консультація зі складанням плану лікування

550 грн.

Механічна та медикаментозна обробка одного кореневого каналу під мікроскопом

800 грн.

Пломбування одного кореневого каналу методом холодної гутаперчі

600 грн.

Пломбування одного кореневого каналу методом гарячої гутаперчі

750 грн.

Заповнення корневого каналу лікувальною пастою

500 грн.

Видалення чужерідного тіла з кореневого канала

1250 грн.

Ревізія корневого каналу

1300 грн.

Закриття перфорації

1400 грн.

Встановлення анкерного штифта з відновленням кукси зуба на штифті

1100 грн.

Встановлення скловолоконного штифта

1700 грн.

background
Записатися на консультацію

Додати відгук

Рейтинг:
Ваш відгук надіслано, дякуємо!
Послуги
 • Естетична хірургія
 • Ін'єкції краси
 • Косметологія
 • ЛОР-послуги
 • Стоматологія в Києві

Назад

Зателефонувати вам?
Дякуємо за заявку

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Консультація
Консультація
Відео
консультація
Записатися на онлайн консультацію