Ми працюємо!

Ортодонтія

Ортодонтія - розділ стоматології, який дозволяє пацієнтові в будь-якому віці отримати здорову, гарну усмішку та правильний прикус (змикання зубів). Ортодонтичне лікування вимагає високої, професійної кваліфікації. Виправлення прикусу забезпечує рівномірний розподіл навантаження на зубний ряд, це дозволяє зубам менше стиратися, що є профілактикою захворювань суглобів щелеп.

Ортодонтія до після

Ортодонтія до після

*Ефект, результати, ризики та період відновлення залежать від особливостей організму кожної людини індивідуально.

Ортодонтія є розділом стоматології, який займається виправленням дефектів щелепно-лицевого скелета і зубів. За допомогою ортодонтичного лікування пацієнти мають можливість виправити прикус, отримати рівні і красиві зуби, поліпшити здоров’я ротової порожнини і організму в цілому. У свою чергу, лікар-ортодонт – це фахівець, який має знання і досвід, і відповідно практикує в цій сфері. У клініці «Цертус» свої послуги надає безліч лікарів різної спеціалізації, тому, якщо вас цікавить досвідчений ортодонт в Києві, фахівця зазначеного профілю ви знайдете у нас.

Що таке ортодонтія

Своєю назвою ортодонтія, як розділ стоматології, зобов’язана грецькій мові, з якої було взято словосполучення, яке дослівно перекладається як «прямий зуб» або «правильний зуб». Ортодонтичні проблеми є досить поширеним явищем серед населення, тому ортодонт – затребуваний фахівець, до якого звертається багато пацієнтів. У той же час, ортодонтія розвивається і це дозволяє їй надавати все більше можливостей для ефективного лікування.

Часто виникає питання, в якому віці можна звернутися до лікаря-ортодонта, щоб він міг почати працювати над усуненням дефектів зубощелепної системи. Раніше вважалося, що до лікування можна приступити не раніше підліткового віку. Насправді, вже сьогодні є конструкції, які дозволяють проводити корекцію як дітям, так і дорослим.

Звичайно ж, краще ортодонтія справляється зі своїми завданнями у випадку з пацієнтами дитячого і підліткового віку. Насамперед батькам необхідно стежити за тим, як і чим харчується їхня дитина, чи вистачає в раціоні твердої їжі. Якщо у дитини є проблеми з пережовуванням, вона постійно смокче пальчик і постійно дихає через рот, можливо, у неї вже є труднощі ортодонтичного характеру. Ортодонт порекомендує комплекс лікувально-профілактичних процедур зі спеціальними пластинками і тренажерами, які допоможуть запобігти розвитку серйозних проблем в майбутньому.

Якщо ж неправильний прикус вже сформований, ортодонт визначить, як і коли варто починати лікування. Теоретично, прикус можна виправити навіть в похилому віці. Все залежить від того, скільки у пацієнта залишилося зубів, в якому стані перебувають тканини пародонту. Природно, що чим старша людина, тим нижче компенсаторні можливості її організму.

У кожному конкретному випадку ортодонт вирішує, які системи корекції можна застосувати. Адже для того, щоб точно знати, який саме спосіб лікування буде найбільш ефективним, необхідно обстежити пацієнта. Лікар-ортодонт в місті Київ, який працює в клініці «Цертус», проводить консультації, що допомагають визначити наявність ортодонтичних проблем і визначити найбільш оптимальні шляхи їх усунення.

В яких випадках необхідні послуги лікаря-ортодонта

Досвідчений ортодонт визначає чи є у пацієнта показання до ортодонтичного лікування тільки після збору анамнезу, клінічного огляду, аналізу здоров’я порожнини рота, створення зліпків зубів, проведення рентгенографії.

Лікування у ортодонта може знадобитися в таких випадках:

 • Дистальний прикус. В цьому випадку верхні передні зуби виступають значно вперед в порівнянні з нижніми.
 • Перехресний прикус. Верхні зуби не опускаються трохи попереду нижніх через слабкий розвиток однієї зі сторін будь-якої з щелеп.
 • Дистопія. Зуби нижнього і верхнього ряду знаходяться не на своїх місцях, зміщуючись в бік від свого нормального розташування.
 • Мезіальний прикус. Верхня щелепа розвинена менше при тому, що нижня виступає вперед.
 • Відкритий прикус. При змиканні щелеп є щілина між нижнім і верхнім рядами зубів.
 • Порушення зубного ряду. Йдеться про незаповнені місця в зубному ряді, які утворюються в результаті неправильного розташування або втрати зубів.
 • Щільне розташування зубів. У зубному ряді розташовується більша кількість зубів, ніж може розташуватися при нормальному прикусі.

Якщо у вас або вашої дитини є проблеми з прикусом, запишіться на консультацію до ортодонта в Києві. Після обстеження він зможе точно сказати, як можна скорегувати дефект. Навіть якщо ви не впевнені в тому чи дійсно є проблема, прийом у ортодонта не буде зайвим.

Чому необхідно виправляти прикус

Ортодонтія покликана допомагати пацієнтам зі схильністю до розвитку патологічного прикусу, а також тим, хто вже має такі труднощі. Ортодонтична допомога необхідна з декількох причин:

 • Неправильний прикус – це проблема з розподілом жувального навантаження. Якщо якісь зуби розташовані неправильно або вони зовсім відсутні, інші зуби можуть взяти на себе їхні функції. Це може спровокувати підвищену схильність до карієсу, втрату зубів, складне протезування надалі. Також поширені проблеми посиленої стертості зубів, захворювань пародонту. Навіть часті головні болі можуть бути викликані дефектом прикусу.
 • Через неправильний прикус комплексує чимало людей. Це може серйозно вплинути на спілкування, особисте життя, кар’єру людини.
 • Патології прикусу здатні призводити до різних захворювань кишкового тракту. Адже прикус істотно впливає на процеси жування і ковтання. Людина може безуспішно лікуватися у гастроентерологів та інших фахівців, але не підозрювати, що в першу чергу їй потрібна допомога ортодонта.

Ортодонт в Києві працює над виправленням різних дефектів прикусу, тому при наявності подібних проблем не варто уникати допомоги зазначеного фахівця. Це допоможе надалі уникнути серйозних проблем зі здоров’ям.

Які способи лікування використовує ортодонт

Ортодонтія в своєму розпорядженні має спеціальні методи виправлення положення зубів в зубному ряді, завдяки яким нормалізується правильний розвиток щелепної кістки та робота лицевих м’язів. Йдеться про спеціалізовані конструкції, які бувають різних видів. Вони необхідні для того, щоб помірно тиснути на зуби та щелепи і тим самим забезпечувати коригувальний вплив. Ортодонт в кожному конкретному випадку визначає, яке лікування буде найбільш ефективним. Також, в залежності від складності ситуації, встановлюється певний термін протягом якого пацієнтові потрібно буде носити конструкцію для корекції зубів.

Незнімні конструкції

Корекція зубів за допомогою незнімних конструкцій передбачає використання таких конструкцій як брекети. Це маленькі замочки, які кріпляться на кожен зуб і з’єднуються в одне ціле. Брекети можуть бути внутрішніми (лінгвальними або «невидимими»), ті що кріпляться з язичного боку зубів, і вестибулярними (кріпляться на зовнішню частину зубів).

Брекети можуть виготовлятися з різних матеріалів:

 • Металеві брекети. Виробляються з титану, сплаву нікелю і титану, нержавіючої сталі. Виглядають не дуже естетично, але є перевіреними часом надійними конструкціями. Щоб прикрасити такі брекети, їх можна додатково оснастити кольоровими лігатурами. Ортодонт в Києві виконує таку роботу за бажанням пацієнтів.
 • Сапфірові і керамічні брекети. Дуже добре підходять під колір емалі, так як є можливість підібрати необхідний відтінок конструкції. Правда, потрібно врахувати, що це більш крихкі матеріали, тому такі брекети вимагають особливого догляду.

Залежно від того, з чого виготовлені брекети, буде відрізнятись їхня вартість. Металеві конструкції – найбільш доступні за ціною.

Знімні конструкції

Ортодонтія також пропонує знімні конструкції, які можуть зніматися (перед прийомом їжі або під час чищення зубів) і при необхідності регулюватися. По суті, це спеціальні пластини. Їх зазвичай використовують для маленьких дітей, так як їхня щелепа ще активно формується.

Такі апарати бувають:

 • Однощелепні. Їх прикріплюють на нижню або верхню щелепу. Ці пластини носять цілодобово.
 • Двощелепні. Виготовляються за індивідуальним зліпком, носяться в нічний час. Вони застосовуються для впливу на кісткову тканину, в якій розміщені корені.

Є й інші види знімних конструкцій, які може запропонувати ортодонт. Наприклад, за допомогою передортодонтичних трейнерів можна не лише вирівняти зуби, але також зміцнити зв’язки і м’язи, які беруть участь в правильній вимові звуків, пережовуванні їжі.

Також існують профілактичні протези, які є безпечними, гіпоалергенними, легкими конструкціями. Вони допомагають не допустити розвиток дефектів і виправити вже наявні проблеми з прикусом у дитини.

Досвідчений лікар-ортодонт в Києві

Завдання нашого лікаря-ортодонта в Києві, фахівця клініки «Цертус», це консультування пацієнтів з ортодонтичними проблемами, їх обстеження, підбір найбільш ефективних методів корекції прикусу, спостереження за пацієнтами.

Так як ортодонтія – той розділ медицини, який вимагає глибоких знань, великого досвіду і постійного саморозвитку, до ортодонта висуваються особливо високі вимоги. І наш фахівець їм повністю відповідає.

Консультацію проводить
Золотаренко Юлія Геннадіївна

Золотаренко Юлія Геннадіївна

Лікар стоматолог-ортодонт

Ціни

Назва послуги

Ціна

UAH EUR USD

Консультація

250 грн.

Консультація зі складанням плану лікування

490 грн.

Ортодонтичний апарат Біоблок І - ІІ на одну щелепу

3500 грн.

Багатофункціональний трейнер

3500 грн.

Металеві брекети + встановлення

7900 грн.

Керамічні брекети + встановлення

11900 грн.

Сапфірові брекети + встановлення

12500 грн.

Самолігуючі брекети + встановлення

15000 грн.

Корекція брекет-системи (одна щелепа) І кат.

350 грн.

Корекція брекет-системи (одна щелепа) ІІ кат.

550 грн.

background
Записатися на консультацію
Популярні питання

Перед процедурою / операцією потрібно проходити обстеження або здати аналізи ?

Лабораторне обстеження перед процедурою / операцією Ви можете пройти в нашій клініці, або за місцем проживання в залежності від виду наркозу.

Якщо операція буде проходити під загальним наркозом, тоді потрібно здати такі аналізи:

1. ПЛР-тест на COVID-19
2. Загальні аналізи крові та сечі.
3. Аналіз крові на цукор.
4. Група крові і резус-фактор.
5. Коагулограма (кров на згортання).
6. Біохімічний аналіз крові.
7. Аналіз крові на Австралійський антиген, гепатит «С», ВІЛ.
8. Реакція Вассермана.
9. Електрокардіограма.
10. Висновок терапевта.
11. Довідка про флюорографію.
12. Жінкам – довідка від гінеколога.

Якщо операція буде проходити під місцевим наркозом, тоді потрібно здати такі аналізи:

1. Загальний аналіз крові (з формулою) + тромбоцити.
2. Аналіз крові на цукор.
3. Час згортання.
4. Аналіз крові на Австралійський антиген, гепатит «С», ВІЛ.
5. Загальний аналіз сечі.
6. Група крові.
7. Довідка про флюорографію.
8. Електрокардіограма.

Вартість обстеження в нашій клініці – 100-150 €

Анестезія входить у вартість послуги?

Вартість анестезії в вартість процедури не входить і оплачується окремо в залежності від її виду та часу її дії.

1. Загальний короткостроковий наркоз (до 2-х годин) – 200 €
2. Кожна наступна година загального наркозу додатково – 100 €
3. Внутрішньовенний наркоз – 200 €
4. Місцева анестезія – 100 €

Після операції я зможу залишитися у Вас клініці на реабілітацію?

Післяопераційний період Ви можете провести в нашому стаціонарі, ця послуга оплачується окремо – від 100 € до 200 € на добу.

Послуги
 • Естетична хірургія
 • Ендокринна хірургія
 • Ін'єкції краси
 • Косметологія
 • ЛОР-послуги
 • Стоматологія

Назад

Зателефонувати вам?
Дякуємо за заявку

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Консультація
Консультація
Відео
консультація
Записатися на онлайн консультацію