Виправлення кривизни пальців ніг

Виправлення кривизни пальців ніг
Виправлення кривизни пальців ніг

Записатися

на безкоштовну консультацію

Наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом. Ваші контактні дані не будуть передані третім особам.

Про захворювання

Відхилення першого пальця стопи назовні (разом з молоточкоподібною деформацією 2-го і 5-го пальців, утворенням хворобливих омозолелостей у підстав 2-го і 3-го пальців, болю в суглобах стопи) є одним з проявів поперечної плоскостопості (поперечна розпластана стопа). Деформація частіше зустрічається у жінок, розвивається поступово, посилюючись з часом. На швидкість розвитку деформації істотно впливають: спадковість, наявність великих фізичних навантажень, а також чи мало місце консервативне профілактичне лікування.

Виправити вже наявну деформацію консервативним шляхом, практично, не можливо.

Мета операції

Усунення деформації стопи (виведення 1-го пальця в правильне положення, видалення кісткового мозоля 1-ої плеснової кістки), корекція поперечного зведення для створення функціонально вигіднішої опорної поверхні стопи.

Про операцію

Оперативне втручання виконується в основному на м'яких тканинах (сухожиллях і зв'язках стопи). Завдяки чому час реабілітації і зокрема час, коли не можна наступати на ногу істотно скорочується в порівнянні з іншими типами оперативних втручань, які виконуються з перетином кісток стопи.

Операція здійснюється з двох розрізів: по внутрішній поверхні стопи від основи першого пальця до середньої 1/3 1-й плеснової кістки, і в 1-му міжпальцевому проміжку від між пальцьової складки на 1/3 довгі 1-ій плесновій кістці.

Знеболення

Операція триває 2,5-3 години і виконується під наркозом, тип якого визначається анестезіологом після огляду пацієнта.

Підготовка до операції

Перед операцією необхідно пройти обстеження, як клінічне так і рентгенологічне (об'єм якого визначається під час консультації). Потрібна санація усіх осередків інфекції. За тиждень до операції необхідно робити ванночки з ромашкою, чистотілом або іншими травами, після яких використати пом'якшувальні креми для ніг.

Коли не можна проводити оперативне лікування. При локальних запальних процесах на стопі. Наявність захворювань судинної системи, що супроводжуються вираженим набряком або тромбофлебітом нижньої кінцівки є відносним протипоказанням і можливість оперативного лікування визначається у кожному конкретному випадку окремо. Операцію не рекомендується проводити під час місячних. При виникненні яких-небудь проблем із здоров'ям напередодні операції необхідно попередити свого лікаря.

Операція і післяопераційний період

Ви будете поміщені в клініку в день операції і після короткої підготовки вона буде проведена. Операція виконується під наркозом. Після операції на стопи накладається щільна еластична пов'язка. Рухи пальцями стопи дозволяються через 1-2 дні після операції, на 3-4 день дозволяється опускати ноги з ліжка, а через 7-10 днів дозволяється ходити з основним навантаженням на п'яту і зовнішній відділ стопи. Навантаження на усю стопу можливе через 1 місяць після операції.

Обмеження на носіння взуття на високому каблуці і на зайняття спортом, пов'язане з навантаженням на ноги, — до півроку. Для відвертання рецидиву захворювання важливе носіння правильно підібраного взуття, а також ортопедичних устілок.

Можливі ускладнення

Як після будь-якого оперативного втручання, після операції по корекції положення 1-го пальця стопи можуть виникнути загальні ускладнення, такі як: гематома (скупчення крові в післяопераційній порожнині) і запальні процеси.

Цих ускладнень можна уникнути при чіткому виконанні рекомендацій лікаря і дотриманням призначеного лікувального режиму.

Перший час після операції можливе посилення болів в області плюсне-фалангового суглоба. Можливе рецидивування захворювання при недотриманні рекомендацій, що проявляється у відновленні поперечної розпластаної стопи. Утворення грубих рубців — є індивідуальною особливістю організму.

Нагору